Przegrzanie silnika i check engine + traction off

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Post autor: Konik527 »

Witam :)

Dnia dzisiejszego wystąpił u mnie problem z przegrzaniem się silnika (dokładnie tego nie zbadałem ale wygląda na to, że wyciek z chłodnicy) stałem w upał w korku i samochód zaczął się nagrzewać ... niestety coraz bardziej i bardziej ... silnik przegrzał się do maksymalnej temperatury i niestety musiałem się stamtąd zmywać i na tak wysokiej temperaturze silnik pracował około 15 do 20 minut :/ Zatrzymałem się na stacji i poczekałem aż ostygnie ale gdy przejechałem może jakiś kilometr znowu się nagrzał mocno i zatrzymałem samochód i zadzwoniłem po kumpla aby mnie zholował.

Opisałem tu krótko co się stało a pytanie dotyczy kontrolki "check engine" i mrugającej regularnie kontrolki "traction off" ... chłodnica chłodnicą ale boję się, że mogłem uszkodzić silnik i chciałbym wiedzieć czy komuś się trafiła taka sytuacja albo wie co to może oznaczać czy po prostu sprawdzić to trzeba przez komputer? Samochód mam jakieś dwa miesiące i już mam stracha, że mogłem się wkopać w duże koszta albo zepsuć silnik :/

PS: Dodam, że silnik z tymi błędami pracował na mniejszych obrotach i zgasł mi nawet i nie wiem czy to komputer go jakoś ograniczał żeby niczego nie zniszczyć za bardzo
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Post autor: gmiter »

GRatulacje - czemu nie zgasiłeś od razu i nie stanąłeś na poboczu? Po ptokach..

Jeżeli migało TRC OFF to prawdopodobnie wypadały zapłony i przyczyny mogą być różne - tak się silnik nagrzał że opóźniał zapłon poza limit czego wynikiem było wypadanie zapłonu bo zapłon następował przy otwierających się zaworach wydechowych, spalanie stukowe, cewki od ciepła sie uszkodziły (mało prawdopodobne) ewentualnie głowica/uszczelka kaput i dostawał sie płyn do komór spalania przez co zapłony wypadały.
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Post autor: Konik527 »

Jednak sprawdziłem w nocy czy dalej wyskakują błędy ... zarówno check engine jak i traction off już się nie świeci a sam silnik pracuje jak wcześniej.
Chyba jednak nic się nie stało i tylko powariował od dużej temperatury i jedyne co pozostaje to naprawa układu chłodzenia :P No ale jak to profesjonalni mechanicy mawiają trzeba jeszcze pojeździć i obserwować czy nic się nie będzie działo bo mogłem uszczelkę pod głowicą uszkodzić.
toms
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2014, o 12:30
Model Lexusa: gs430
Skąd:: podkarpacie
Kontakt:

Re: Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Post autor: toms »

Olej sprawdzaj często. Po mojemu, to nie obejdzie się bez ofiar. W najłagodniejszym przypadku zapiekłeś sobie pierścienie tłokowe. Może być wywalona uszczelka pod głowicą, mogłeś też delikatnie przytrzeć silnik. Ale to wyjdzie z czasem.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Post autor: adamsky73 »

Czyli najlepiej odsprzedać dla "pasjonata marki" :laugh1:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Post autor: gmiter »

A uwierz że kupią, aby lakier był oryginalny :D Ludzie oczami kupują a nie rozumem.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Przegrzanie silnika i check engine + traction off

Post autor: ledziu »

adamsky73 pisze:Czyli najlepiej odsprzedać dla "pasjonata marki" :laugh1:
No i jeszcze wzmianka o clasic car i wyselekcjonowaniu, no i jak było trudno... :biggrin2:
gmiter pisze:A uwierz że kupią, aby lakier był oryginalny :D
Dzisiaj miałem pogadankę z Panem od sprowadzanych aut i stwierdził że każde gówno sprzeda się w 5min żeby tylko był oem lakier :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości