odpala i od razu gaśnie

ODPOWIEDZ
zico11
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2010, o 15:25
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: bolesławiec
Kontakt:

odpala i od razu gaśnie

Post autor: zico11 »

Witam serdecznie
Mam problem z moim silnikiem w czasie jazdy, nagle gaśnie jakby zabrakło mi paliwa, po tym odpala na na sekundę i zaraz gaśnie. Czasami 10 prób i tak cały czas odpalai za chwilę gaśnie. Sprawdzałem awaryjne odpalanie na gazie i to samo. Dzieje to się i na benzynie i na gazie. Po jakimś czasie normalnie odpali i mogę przejechać kilka kilometrów po czym znowu gaśnie w czasie jazdy. Byłem na kompie i mechanik stwierdził, że to wina braku dostatecznego ciśnienia w 1 cylindrze (4bary) i błędy wypadania zapłonów. (Piszę o tym w innym poście). Niby ochronna funkcja kompa po wykryciu błędów. Ale po skasowaniu błędów i dojechaniu do domu dzieje się to samo w momencie gdy komputer nie zanotował jeszcze błędu. Czy ma ktoś pomysł co to może być. Coś nie jestem przekonany o tej ochronnej funkcji silnika. Pewnie od dłuższego czasu mam za małe ciśnienie ale zawsze palił na dotyk.

pozdrawiam i dziękuję z góry za rady
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: odpala i od razu gaśnie

Post autor: Pawcio1979 »

Napisz jakie wywala błędy, to dużo potrafi powiedzieć.
Nie wiem jak jest w 200-tce ale u mnie w gs300 były porozwalane wtyczki na cewkach WN i kable idące do nich i sygnał nie wracał z cewek do kompa. Komputer wykrywa to jako awarię i gasi silnik. Robi tak żeby nie rozwalić silnika i katów.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
normatyw.pl@wp.pl
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2018, o 21:55
Model Lexusa: is300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: odpala i od razu gaśnie

Post autor: normatyw.pl@wp.pl »

to proste 5 cewka
kaamillo12
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 15:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: odpala i od razu gaśnie

Post autor: kaamillo12 »

Rozwiązałes ten przypadek bo czasu trochę minęło . Czemu kolega twierdzi ze piąta cewka?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: odpala i od razu gaśnie

Post autor: lukas78 »

kaamillo12 pisze:Rozwiązałes ten przypadek bo czasu trochę minęło . Czemu kolega twierdzi ze piąta cewka?
Nie sugeruj się tą 5 cewką, bo kolega co to napisał nie wczytał się chyba w wątek - i strzelił to z czapy, żeby tylko coś napisać.
W tym konkretnym wypadku jeśli na jednym cylindrze było 4 bary, to silnik kwalifikuje się zapewne do remontu.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
kaamillo12
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 15:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: odpala i od razu gaśnie

Post autor: kaamillo12 »

Ja mam taki problem że rano jak go zapale i wyjadę dojeżdżam np do krzyżówki i zgaśnie i jest słaby ogólnie.przy próbie zapalenia nie zapali za pierwszym tak do trzech razy sztuka . Ale to dzieję sie tak max do 1.5 km. I potem już chodzi cacy . Ale jak go zapale i nie ruszę tyłko odczekam ze juz lekko zlapie temperature to tego problemu nie ma ciśnienia sprawdzałem ( chodz jak by to chodziło o ciśnienia to by na gorącym gorzej chodził niz na zimnym.) Przynajmniej ja tak uważam swiece nowe . błędu żadnego nie łapie . Nie wiem czego wgl sie złapać. Może czujnik temperatury steruje jakaś dawką i on coś świruje .
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości