odpala i od razu gaśnie

odpala i od razu gaśnie

Postprzez zico11 » 2 maja 2018, o 16:35

Witam serdecznie
Mam problem z moim silnikiem w czasie jazdy, nagle gaśnie jakby zabrakło mi paliwa, po tym odpala na na sekundę i zaraz gaśnie. Czasami 10 prób i tak cały czas odpalai za chwilę gaśnie. Sprawdzałem awaryjne odpalanie na gazie i to samo. Dzieje to się i na benzynie i na gazie. Po jakimś czasie normalnie odpali i mogę przejechać kilka kilometrów po czym znowu gaśnie w czasie jazdy. Byłem na kompie i mechanik stwierdził, że to wina braku dostatecznego ciśnienia w 1 cylindrze (4bary) i błędy wypadania zapłonów. (Piszę o tym w innym poście). Niby ochronna funkcja kompa po wykryciu błędów. Ale po skasowaniu błędów i dojechaniu do domu dzieje się to samo w momencie gdy komputer nie zanotował jeszcze błędu. Czy ma ktoś pomysł co to może być. Coś nie jestem przekonany o tej ochronnej funkcji silnika. Pewnie od dłuższego czasu mam za małe ciśnienie ale zawsze palił na dotyk.

pozdrawiam i dziękuję z góry za rady
zico11
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Re: odpala i od razu gaśnie

Postprzez Pawcio1979 » 2 maja 2018, o 16:47

Napisz jakie wywala błędy, to dużo potrafi powiedzieć.
Nie wiem jak jest w 200-tce ale u mnie w gs300 były porozwalane wtyczki na cewkach WN i kable idące do nich i sygnał nie wracał z cewek do kompa. Komputer wykrywa to jako awarię i gasi silnik. Robi tak żeby nie rozwalić silnika i katów.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Pawcio1979
Lex user

Model Lexusa: GS300 MkII

Re: odpala i od razu gaśnie

Postprzez normatyw.pl@wp.pl » 3 maja 2018, o 22:00

to proste 5 cewka
normatyw.pl@wp.pl
Nowy lex user

Model Lexusa: is300

Powrót do IS mk1 1998-2005