wymiana silnika kod silnika is 200

ODPOWIEDZ
zico11
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2010, o 15:25
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: bolesławiec
Kontakt:

wymiana silnika kod silnika is 200

Post autor: zico11 »

Witam serdecznie
W moim lexsie is 200 zdiagnozowano niskie ciśnienie w pierwszym cylindrze 4 bary (powinno być 12 -14) prawdopodobnie jest wypalone gniazdo zaworowe lub zawór. To wynik przejechania 130 tys na gazie lpg. Opłacalność naprawy jest znikoma więc taniej kupić 2 silnik na allegro. I tu zaczyna się problem z kodami silnika. Wiadomo silnik JG-FE ale na naklejce są jeszcze dodatkowe oznaczenia i tu jak szukam na allegro to oznaczenia są różne Czy silniki te są ze sobą kompatybilne czy mogę smiało zakładać z innym oznaczeniem mój jest 1G-E71PL a na allegro jest np. 1G-E61PR czy to ma znaczenie ? Czy silnik z innym oznaczeniem będzie u mnie pasował ? ajak będzie pasował czy odpali? Ma ktoś z forumowiczów doświadczenie ? może ktoś wie co oznaczają poszczególne cyfry kodu ? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Marek
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: wymiana silnika kod silnika is 200

Post autor: blue »

Kupujesz sam "słupek" bez dodatkowego osprzętu, więc oznaczenie 1G-FE wystarczy. Reszta nie ma znaczenia.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: wymiana silnika kod silnika is 200

Post autor: carsik »

ale próbowałeś regulacji luzów zaworowych?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
zico11
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2010, o 15:25
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: bolesławiec
Kontakt:

Re: wymiana silnika kod silnika is 200

Post autor: zico11 »

Witam serdecznie
Nie po prostu mechanik był tak przekonujący że to wypalone gniazda że nie brałem tego pod uwagę ale sprawdzę w sumie dlaczego nie próbować
DZięki carsik za podpowiedź
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości