IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: jarekrk »

LinkPL pisze:Siema ;)

Z resztą spokojnie dasz radę. Zostaw sobie trochę z tych 20 tyś, bo na prawdę ciężko kupić egzemplarz w idealnym stanie.

Z moich własnych obserwacji wynika, że warto zerknąć na gałkę zmiany biegów ;) jeśli będzie wytarta z prawej strony tzn, że samochodem jeździli żonaci faceci ;) Moja wygląda jak nowa, dlatego raczej był doświadczany przez singli, co może powodować większe zużycie co niektórych podzespołów. Ale to być może czysto moja spekulacja ;)

Pozdro ;)
ad1 nie szukam idealnego bo budżet musiałby być o przynajmniej 5-6k większy:)
ad2 o co chodzi z ta gałką? czemu żonaci mają wytartą z prawej strony?
MączeK pisze:Jeżeli szukasz czegoś w idealnym stanie technicznym i wizualnym to zapraszam na pw mój IS jest niestety do sprzedania bo przesiadam się do Hondy.
Spoko, ale jak napisałem w pierwszym poście ok września będę miał kasę dopiero na auto(ślub bierzemy, to będzie jakaś kasa :lol: )

tecu pisze:Przejrzyj też ofertę naszych zachodnich sąsiadów. Może tam coś Cię zainteresuje a w większości przypadków chłopaki nawet po zdjęciach będą w stanie określić czy auto blacharsko jest ok.
A tak OT to wielki szacun za wiedzę i spostrzegawczość dla chłopaków pomagających w temacie auta z ogłoszenia.
Nie ma szans, bo doliczając paliwo + koszt rejestracji to musiałbym szukać auta za ok 15-16k, a za tą kasę albo nic nie znajdę albo jakieś totalne złomy u Szwabów
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: Rici »

Panowie wracamy do tematu o awaryjności is-a, do rozmów o kupnie zapraszam do tematu Kupujemy Lexusa
Obrazek
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:16 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: jarekrk »

czyli w teorii jeżeli są przetarcia na prawej stronie to lepiej, bo żonaci są bardziej ustatkowani itp tak?
Heh dobra rozkmina , nigdy o tym nie myślałem


Rici pisze:Panowie wracamy do tematu o awaryjności is-a, do rozmów o kupnie zapraszam do tematu Kupujemy Lexusa
Wracając do tematu, czy w trakcie eksploatacji są jakieś awarie/przeglądy/problemy/wymiany eksploatacyjne które tylko i wyłącznie zrobimy w aso?
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: forest »

jarekrk pisze:Wracając do tematu, czy w trakcie eksploatacji są jakieś awarie/przeglądy/problemy/wymiany eksploatacyjne które tylko i wyłącznie zrobimy w aso?
myśle że nie... IS200 to już troche leciwe autko i raczej już nie jest "uzależnione od serwisu" :wink:
...przecież mamy dział "ZRÓB TO SAM" :laugh1: :laugh1: :laugh1: taki żarcik...
SC430 '2002
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: jarekrk »

ale np . nie wiem nie ma gdzieś jakichś głupich czujników, że np co zmiana oleju to trzeba kompa skasować, albo po zmianie żarówki jakiś błąd nie wyskakuje itp.

No wiecie o co mi chodzi pewnie
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: forest »

nic takiego nie ma ...
jedyny minus (moim zdaniem) to dwie lambdy na ukl. wydechowym, nie sprawiają one problemów, ale chodzi mi o to że w ogóle istnieją... i przy ewentualnej zmianie na cat back'a + kolektor , będzie się świecić kontrolka diag. silnika, ponieważ w "sportowych" ukl. wydechowych nie ma możliwości montażu tych lambd :ireful3:

ale to taki "tuningowy" mankament :biggrin2:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: carinus »

forest pisze:, ponieważ w "sportowych" ukl. wydechowych nie ma możliwości montażu tych lambd :ireful3:

ale to taki "tuningowy" mankament :biggrin2:
zawsze można wstawic gniazda na sondy i miec wszystko jak w oryginale.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: forest »

tak, tylko nie wiadomo czy sonda nie bedzie "wariować" bo "sportowy" wyziew może dostardzać sondzie inne parametry i koniec końców i tak nam wywali kontrolke ;) ale może to też da rade obejść... nie wiem, ale to już rebus na INNY TEMAT :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
v0y7a2
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2011, o 14:35
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: IS200 bez awaryjność silnika 11 letniego?

Post autor: v0y7a2 »

Udokumentowane (udowodnione) 211k km - rocznik `99. Śmiga aż miło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości