[IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: 13Homer »

A co w takim razie można zrobić? Nauczyć się robić samemu? Stać i patrzeć na ręce?
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: Kuki »

13Homer pisze:A co w takim razie można zrobić? Nauczyć się robić samemu? Stać i patrzeć na ręce?
Ale to bez sensu, prowadzimy dyskusje i powinieneś wyciągać wnioski. Jesli chcesz pakowac kase w taki sposób jak zaprezentowałeś i to Ci nie przeszkadza no to Twoja decyzja. Nikt nie wie jakim dysponujesz czasem, umiejętnosciami itp... Już to pisałem, gdybyś miał pewnosc że remont głowicy będzie dobrze zrobiony to warto zainwestować pieniądze. Taniej by wyszedł słupek, tyle teraz tego szrotu z Anglii przyjeżdza na częsci, jest duże prawdopodobienstwo trafic na jeszcze świeży silnik.....
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: klinikalpg.pl »

gmiter pisze: Ale jestes ignorantem czy ni wiesz jak wygląda regulacja zaworów w IS200?
Z pewnością
13Homer pisze:A co w takim razie można zrobić? Nauczyć się robić samemu? Stać i patrzeć na ręce?
W czasach kiedy nie byłem warsztatem :) warunkiem oddania auta do warsztatu było, że będę mógł stać i patrzeć na ręce :).
Szczęśliwie wtedy oddałem auto do warsztatu tylko 3 razy
- sprawdzenie i regulacja gaźnika po zakupie
- wymiana sprzęgła
- regulacja zaworów
Lipa się robi przy robotach, których nie da się zrobić w jeden dzień...
Załączniki
20180312_132741.jpg
20180312_132741.jpg (106.88 KiB) Przejrzano 3997 razy
20180312_130136.jpg
20180312_130136.jpg (77.06 KiB) Przejrzano 3997 razy
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: agiless »

Widok jak u mnie w sobotę, tyle, że dwa cylindry mniej :) Tylko jeden zawór wydechowy mieścił się w tolerancji, reszta szlif od 0,05 do 0,25mm. Ssące w tolerancji. Ostatnie sprawdzanie luzów 60kmm wstecz. Udało się ogarnąć w jeden dzień, ale to fartem trochę :)

@Kuki- 1000zł za jeden dzień roboty,to wcale nie mało. Generalnie nie lubię zaglądać ludziom do kieszeni, ale nie oznacza to, że akceptuję co niektóre wyceny. Również mam zawód rzadko spotykany, ale jeśli swonemu klientowi krzyknął bym taką kwotę, to zostałbym wyśmiany.
W temacie wyceny głowicy mogę tą cenę zaakceptować pod warunkiem, że rzemieślnik podpisze się pod swoją pracą i da gwarancję.
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: Kuki »

agiless pisze:Widok jak u mnie w sobotę, tyle, że dwa cylindry mniej :) Tylko jeden zawór wydechowy mieścił się w tolerancji, reszta szlif od 0,05 do 0,25mm. Ssące w tolerancji. Ostatnie sprawdzanie luzów 60kmm wstecz. Udało się ogarnąć w jeden dzień, ale to fartem trochę :)

@Kuki- 1000zł za jeden dzień roboty,to wcale nie mało. Generalnie nie lubię zaglądać ludziom do kieszeni, ale nie oznacza to, że akceptuję co niektóre wyceny. Również mam zawód rzadko spotykany, ale jeśli swonemu klientowi krzyknął bym taką kwotę, to zostałbym wyśmiany.
W temacie wyceny głowicy mogę tą cenę zaakceptować pod warunkiem, że rzemieślnik podpisze się pod swoją pracą i da gwarancję.
Nie jeden musi zapierdalac pół miesiąca na ten 1000 zł :ok:
michaelmyers2019
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2019, o 13:28
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Sanok
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: michaelmyers2019 »

Czy znajdzie się jakiś dobry czlowiek i napisze mi gdzie można dostać zestaw uszczelek pod głowicę do IS200 ???
Niestety czeka mnie wymiana ale z częściami ciężko. O ile samą uszczelke oraz uszczelke pokrywy zaworów łatwo kupic to schody robią się z całą resztą. Bardzo bym prosił o pomoc.
proztx
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 7 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: proztx »

Popytaj lokalnie, u mnie dostałem cały zestaw, śruby nowe itp
Nie pamiętam teraz ceny, musiałbym zobaczyć fakturę, Ale grunt to dobry sprzedawca, mój lokalny ma dostęp do chyba wszystkich części, jeszcze nie było sytuacji żeby do lexa czegoś nie zdobył.
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: Kuki »

Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: gmiter »

Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: piotrek_camry »

W ASO też mają i tam bym się udał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości