[IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: 13Homer »

Dawid0ss pisze:Wypytaj ich dokładnie o zakres prac i materiałów. Wtedy będziesz wiedział, na czym stoisz. Pzdr
Facet się zdenerwował samym faktem, że "mam wątpliwości" co do jego kosztów, nie dało się rozmawiać. Zobaczymy jak ostatecznie wyjdzie, liczę się nawet z przepychanką w sądzie.
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: Kuki »

Dawid0ss pisze:
Kuki pisze:
13Homer pisze:Właśnie się dowiedziałem, że w AJC wymiana uszczelki pod głowicą (plus sprawdzenie szczelności itp) będzie mnie kosztowała 4000 zł. To normalna cena czy p. Bilski coś namieszał?
Gdybys miał pewność, że zrobią to pożądnie to było by warto. Ale tak się nie stanie bo dzisiaj każdy chce zarobić jak najmniejszym kosztem. Lepiej kupic cały słupek, wyjdzie taniej.
A ile wyjdzie nowy silnik + przekładka wszystkiego ? I jaką masz pewność, że UPG na "nowym" silniku będzie ok ? Może się okazać, że za chwilę robisz tę samą robotę. Pzdr
Mniej roboty bedzie z wstawieniem słupka niż ze zwaleniem głowicy. Pewności nie ma i nie bedzie ani w przypadku naprawy głowicy, ani w przypadku wstawienia słupka. Nowy silnik to ~ 1000 zł + garaż + kumpel + chęci do pracy.
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: Kuki »

13Homer pisze:
Dawid0ss pisze:Wypytaj ich dokładnie o zakres prac i materiałów. Wtedy będziesz wiedział, na czym stoisz. Pzdr
Facet się zdenerwował samym faktem, że "mam wątpliwości" co do jego kosztów, nie dało się rozmawiać. Zobaczymy jak ostatecznie wyjdzie, liczę się nawet z przepychanką w sądzie.
Jesli nie potrafi uzasadnic spokojnie tych kosztów, które poniesiesz to po co w to brniesz. Remont głowicy będzie drogi jesli wymienisz wszystkie bebechy , ale zakładam, że skonczy sie na planowaniu głowicy i to tyle.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: Dawid0ss »

13Homer pisze:
Dawid0ss pisze:Wypytaj ich dokładnie o zakres prac i materiałów. Wtedy będziesz wiedział, na czym stoisz. Pzdr
Facet się zdenerwował samym faktem, że "mam wątpliwości" co do jego kosztów, nie dało się rozmawiać. Zobaczymy jak ostatecznie wyjdzie, liczę się nawet z przepychanką w sądzie.
Dziwna reakcja. Może w takim razie trzeba ich odpuścić, skoro tak załatwiają sprawy. Każdy ma prawo wiedzieć, za co płaci itp. Pzdr
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: michalllw »

Za te 4 kołą pewnie robią tak jak powinno się robić i tak jak uczą na szkoleniach czyli to co carsik napisał + wymiana rozrządu kompletnego. Mechanik mi opowiadał że na szkoleniach zalecają wymianę rozrządu gdzie tak naprawdę jeśli rozrząd jest świeży wystarczy go założyć w tą samą stronę.
Masz 3 opcje:
-zrobić komplet za te 4k
-zrobić samą uszczelkę, planowanie a ja bym jeszcze wymienił uszczelniacze zaworowe
-zrobić swapa
Wszystko zależy ile masz nalatane u siebie, jeśli 300+ rób swapa, np u Rikiego z forum, kupisz jakiś silnik z małym przebiegiem za śmieszne pieniądze. Jeśli remont to jedź do carsika, zawsze wysyłam tam ludzi z mazowieckiego i są zadowoleni :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: 13Homer »

4k to wymiana uszczelki, sprawdzenie szczelności głowicy i wszystko co niezbędne, być może coś dodatkowo, ale konkretów nie uzyskałem. Wymianę rozrządu robiłem chyba rok temu, kosztowało to 2.5k (do tego oleje, także w skrzyni - automat, wymiana jakiejś uszczelki z powodu cięknącego oleju i sprawdzenie luzów na zaworach [za 100zł]).Spytałem się czy wyjmowali tłoki, skoro taka cena, to facet się zbulwersował.
AJC mam najbliżej z polecanych warsztatów i mieli najbliższy termin, stąd taka decyzja. Pieniądze to nie jest duży problem, tylko sposób dyskucji o nich. Nie raz przepłacałem, ale nigdy nie narzekałem, a tutaj nawet próba dyskusji to od razu pokazywanie chorych nerwów.
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: 13Homer »

Jeszcze chcieli wymienić świece, na irydowe za 450zł, ale się nie skusiłem. Wrażenie z rozmowy było takie, że skoro silnik rozebrany, to warto od razu je wymienić, skoro się kończą, bo to jedna praca. Nie wiem jak w Lexusach, ale w Hondach do wymiany świec nie trzeba silnika rozkręcać, więc nie wiem jaki to ma związek jedno z drugim.
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: Kuki »

13Homer pisze:4k to wymiana uszczelki, sprawdzenie szczelności głowicy i wszystko co niezbędne, być może coś dodatkowo, ale konkretów nie uzyskałem. Wymianę rozrządu robiłem chyba rok temu, kosztowało to 2.5k (do tego oleje, także w skrzyni - automat, wymiana jakiejś uszczelki z powodu cięknącego oleju i sprawdzenie luzów na zaworach [za 100zł]).Spytałem się czy wyjmowali tłoki, skoro taka cena, to facet się zbulwersował.
AJC mam najbliżej z polecanych warsztatów i mieli najbliższy termin, stąd taka decyzja. Pieniądze to nie jest duży problem, tylko sposób dyskucji o nich. Nie raz przepłacałem, ale nigdy nie narzekałem, a tutaj nawet próba dyskusji to od razu pokazywanie chorych nerwów.
Parodia, widać znalezli sobie dojną krowę :biggrin2:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: gmiter »

carsik pisze:kompletna regeneracja głowicy w 2JZ za 1800zł? Z wymianą prowadnic i zaworów i uszczelniaczy trzonków zaworowych. Ze wszystkimi niezbędnymi uszczelkami które powinno wymienić się przy okazji takiej roboty? I jeszcze z robocizną przy zdejmowaniu głowicy? Łał, chętnie bym zatrudnił tak tanich pracowników :).
Bydgoszcz to nie Warszawa.
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: 13Homer »

Dostałem kolejną (przybliżoną) wycenę: 3.350. Mają jeszcze zrobić jakiś porządek z chlodnicą i być może w poniedziałek będzie do odbioru.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości