[IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: klinikalpg.pl »

Kuki pisze: Tak jak piszą, przy zdjętej głowicy zrobienie regulacji zaworów to bajka
Na czym polega bajka jak głowica jest zdjęta?
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: agiless »

Na pewno kręgosłup mniej boli, wałem nie trzeba obracać.
Jeśli auto nie widziało LPG, to wątpię żeby cokolwiek poza kontrolą tam robili z zaworami. Cenę za usługę pozostawiam bez momentarza........
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: 13Homer »

Niestety ma LPG, ale w innym warsztacie uświadomli mi, że ten silnik nie do końca lubi gaz. Niedługo będę potrzebował jak najwięcej bagażnika, więc albo wymiana samochodu albo gaz wylatuje (zestaw naprawczy nie wchodzi w grę).
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: gmiter »

Nie chodzi o sam fakt że głowica jest zdjęta ale to żart doliczać taki koszt i dodatkowo wliczać demontaż i montaż głowicy bo ewidentnie podwójnie policzyli koszty.
Jak już masz głowicę zrzuconą to bawisz się wałkami jak chcesz i elegancko się wymienia szklanki także cena przesadzona.

A co do uświadomienia Cię, że ten silnik nie do końca lubi gaz to już ręcę opadają na debili warsztatowych nie mających pojęcia większego niż wymiana łożyska czy filtra paliwa.
Podaj argmenty przeciw LPG w tym silniku albo niech oni Ci podadza.. Prawdopodobnie jedyny taki że gniazda sie komuś kiedyś wypaliły bo był gaz założony w sposób gówniany i tyle.

XXI wiek ale ludzie dalej słuchają co lubią silniki.. Może by jeszcze powiedzieli którego dupska siedzenia nie lubią albo twarzy lusterko..
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: klinikalpg.pl »

gmiter pisze: Jak już masz głowicę zrzuconą to bawisz się wałkami jak chcesz i elegancko się wymienia szklanki także cena przesadzona.
A jak nie masz głowicy zrzuconej to bawisz się wałkami jak nie chcesz, czy jakoś inaczej ?:P

Inaczej pisząc chyba lepiej byłoby gdybyś otworzył warsztat i zaoferował lepszą usługę w konkurencyjnej cenie ...
13Homer pisze:Niestety ma LPG, ale w innym warsztacie uświadomli mi, że ten silnik nie do końca lubi gaz. Niedługo będę potrzebował jak najwięcej bagażnika, więc albo wymiana samochodu albo gaz wylatuje (zestaw naprawczy nie wchodzi w grę).
Co masz na myśli pisząc "zestaw naprawczy" ?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: gmiter »

klinikalpg.pl pisze:
gmiter pisze: Jak już masz głowicę zrzuconą to bawisz się wałkami jak chcesz i elegancko się wymienia szklanki także cena przesadzona.
A jak nie masz głowicy zrzuconej to bawisz się wałkami jak nie chcesz, czy jakoś inaczej ?:P

Inaczej pisząc chyba lepiej byłoby gdybyś otworzył warsztat i zaoferował lepszą usługę w konkurencyjnej cenie ...
13Homer pisze:Niestety ma LPG, ale w innym warsztacie uświadomli mi, że ten silnik nie do końca lubi gaz. Niedługo będę potrzebował jak najwięcej bagażnika, więc albo wymiana samochodu albo gaz wylatuje (zestaw naprawczy nie wchodzi w grę).
Co masz na myśli pisząc "zestaw naprawczy" ?
Ale jestes ignorantem czy ni wiesz jak wygląda regulacja zaworów w IS200? Chodzi o to że przy ściąganiu głowicy masz rozpięty rozrząd, wałki demontujesz itp itd - to samo trzeba robić do regulacji zaworów w tym aucie bo trzeba wyciągnąć całą szklankę - dlatego twierdzę że podwójnie jest policzone. Wiem, że utrzymanie warsztatów itp kosztuje sporo, pracownicy no i trzeba jeszcze zarobić ale faktycznie za taką kasę to miałby silnik i nawe w garażu możn by to samemu rozebrać i dać głowicę do planowania zamiast tutaj płacić za zdjęcie i założenie głowicy ~1500zł
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: 13Homer »

gmiter pisze:A co do uświadomienia Cię, że ten silnik nie do końca lubi gaz to już ręcę opadają na debili warsztatowych nie mających pojęcia większego niż wymiana łożyska czy filtra paliwa.
Podaj argmenty przeciw LPG w tym silniku albo niech oni Ci podadza.. Prawdopodobnie jedyny taki że gniazda sie komuś kiedyś wypaliły bo był gaz założony w sposób gówniany i tyle.
Argument był taki, że jak się dłużej pojeździ na gazie, to szklanki do szlifowania, ale to jednorazowa akcja, później szkalnki do wymiany, a to niby sporo wyższe koszty. Różnie czytałem, ceny 50-100zł/szt., albo, że nie zawsze trzeba wszystkie wymieniać, tylko się część przekłada, a wymiany wymagają np. 4 itp. W każdym razie o zawory nie dopytywałem, wymiana kompletu szklanek mnie zaintrygowała, bo nie wiedziałem ile to kosztuje. Jak jeździłem Hondami to LPG to był dla mnie obowiązek, a tam to na ogół wymiana uszczelniaczy i silnik jak nowy.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: carsik »

gmiter pisze: Ale jestes ignorantem czy ni wiesz jak wygląda regulacja zaworów w IS200? Chodzi o to że przy ściąganiu głowicy masz rozpięty rozrząd, wałki demontujesz itp itd - to samo trzeba robić do regulacji zaworów w tym aucie bo trzeba wyciągnąć całą szklankę - dlatego twierdzę że podwójnie jest policzone. Wiem, że utrzymanie warsztatów itp kosztuje sporo, pracownicy no i trzeba jeszcze zarobić ale faktycznie za taką kasę to miałby silnik i nawe w garażu możn by to samemu rozebrać i dać głowicę do planowania zamiast tutaj płacić za zdjęcie i założenie głowicy ~1500zł
Wiesz, rozrząd zdejmuję jakieś 20 minut do zdjęcia wałków przy regulacji. Ale sama procedura sprawdzenia i regulacji jest taka sama na stole jak i na bloku. A już jak masz coś podparte to wtedy jest przerąbane. I jeśli w tej cenie miał szklanki to nie jest wygórowana cena.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
13Homer
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 gru 2015, o 14:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: 13Homer »

carsik pisze:
gmiter pisze: Ale jestes ignorantem czy ni wiesz jak wygląda regulacja zaworów w IS200? Chodzi o to że przy ściąganiu głowicy masz rozpięty rozrząd, wałki demontujesz itp itd - to samo trzeba robić do regulacji zaworów w tym aucie bo trzeba wyciągnąć całą szklankę - dlatego twierdzę że podwójnie jest policzone. Wiem, że utrzymanie warsztatów itp kosztuje sporo, pracownicy no i trzeba jeszcze zarobić ale faktycznie za taką kasę to miałby silnik i nawe w garażu możn by to samemu rozebrać i dać głowicę do planowania zamiast tutaj płacić za zdjęcie i założenie głowicy ~1500zł
Wiesz, rozrząd zdejmuję jakieś 20 minut do zdjęcia wałków przy regulacji. Ale sama procedura sprawdzenia i regulacji jest taka sama na stole jak i na bloku. A już jak masz coś podparte to wtedy jest przerąbane. I jeśli w tej cenie miał szklanki to nie jest wygórowana cena.
Wątpię, żebym miał nowe szklanki. Ja bym to widział tak: za komplet świec chcieli 450zł, a gdzie indziej nie spojrzeć 300zł, więc dzielisz ich ceny przez 1.5 i masz cenę zbliżoną do rynkowej (czyli na przykład Twojej), możesz więc ocenić, co się w tej kwocie załapie. Albo poprzekładali szklanki doprowadzając luzy to porządku, a wymienili/szlifowali tylko jedną.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana uszczelki pod głowicą

Post autor: carsik »

sztuka szklanki w ASO 75zł więc zakładałem z góry, że ich nie wymieniali tylko dopasowali szlifem, prawdopodobnie oczywiście. Tak czy inaczej cena nie wydaje sie z kosmosu.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości