Falujące obroty, Check, VVTI ?

ODPOWIEDZ
Jeager
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 8 lut 2018, o 23:02
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Falujące obroty, Check, VVTI ?

Post autor: Jeager »

Witam Lexus IS200 2003 rok, mam następujący problem od wczoraj auto wariuje niezależnie czy silnik jest ciepły czy zimny po przejechaniu kilku km podbija obroty do 2000 czasem 2100 przy zatrzymaniu się obroty spadają z 2000 na 1000 potem na 400 i znowu w górę, trzy razy zdarzyło się że auto przy hamowaniu i zmianie biegu po prostu zgasło (przejazd przez spowalniacz np), pali się check i przy wejściu na wysokie obroty auto zaczyna chodzić tak jakby wypadał zapłon, bardzo nierówno jednak na wysokich obrotach 4k w górę wszystko jest na razie ok. Czytałem już sporo na forum i widziałem że kilka osób miało taki problem zazwyczaj przyczyną był zatarty zawór VVTI, wczoraj rozebrałem filtr zaworu i okazało się że jest na końcu lekko przerwany przypuszczam że przez to mógł się dostać syf do zaworu. Jednak w innych wątkach poruszany był jeszcze temat przepustnicy. Może ktoś miał taki problem i poratuje co wymienić ? (Filtr do zaworu VVTI już zamówiłem teraz tylko się zastanawiam czy kupić nowy VVTI i wyczyścić tylko przepustnicę?)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości