[IS200] Ubytek oleju

Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

[IS200] Ubytek oleju

Post autor: dynfer »

Witam. Mam taki problem otóż ubywa mi w strasznym tempie olej. Zrobilem wymiane oleju i zalalem prawie do max (motul xcess 5W-30). Wymiana przy 246500 a teraz mam 248200 i ciąglem zapala mi sie kontrolka poziomu oleju. Nie ma dymka przy odpalaniu wiec uszczelniacze zaworowe to raczej nie sa, w plynie chlodzacym nie ma oleju, dymu nie ma i nie czuc spalonego oleju, wyciekow zadnych nie ma raczej chociaz zauwazylem ze pod kolektorem wydechowym lekkie zaolejenie. Uszczelka pod pokrywa zaworow zmienia razem z olejem bo ciekla jak glupia. Jakies sugestie?
Czy dla pewnosci zrobic uszczelniacze zaworowe?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: blue »

A jak jeździsz? Może przepala ten olej, bo ma nieodpowiednie parametry (np. podrobiony)? Mi w Hondzie kiedy ubywało Motula okazało się, że był podrobiony...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: carsik »

dynfer pisze:Witam. Mam taki problem otóż ubywa mi w strasznym tempie olej. Zrobilem wymiane oleju i zalalem prawie do max (motul xcess 5W-30). Wymiana przy 246500 a teraz mam 248200 i ciąglem zapala mi sie kontrolka poziomu oleju. Nie ma dymka przy odpalaniu wiec uszczelniacze zaworowe to raczej nie sa, w plynie chlodzacym nie ma oleju, dymu nie ma i nie czuc spalonego oleju, wyciekow zadnych nie ma raczej chociaz zauwazylem ze pod kolektorem wydechowym lekkie zaolejenie. Uszczelka pod pokrywa zaworow zmienia razem z olejem bo ciekla jak glupia. Jakies sugestie?
Czy dla pewnosci zrobic uszczelniacze zaworowe?
wiesz, ten samochód jest generalnie wyposażony w bagnet do kontroli stanu oleju. Może go jednak wyciągniesz i sprawdzisz jaki jest jego faktyczny stan.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: dynfer »

carsik pisze:wiesz, ten samochód jest generalnie wyposażony w bagnet do kontroli stanu oleju. Może go jednak wyciągniesz i sprawdzisz jaki jest jego faktyczny stan.
Ubywa go na tyle glupi nie jestem by tak prozaicznej rzeczy nie zrobic jak sprawdzenie rzeczywistego poziomu.
blue pisze:A jak jeździsz? Może przepala ten olej, bo ma nieodpowiednie parametry (np. podrobiony)? Mi w Hondzie kiedy ubywało Motula okazało się, że był podrobiony...
No jeżdże dość agresywnie te 5 tyś czasem pokręce, olej kupiony w sklepie specjalizującym się w olejach także na 99% oryginał.

/Edit dodam że przed wymiana w podobnym tempie ubywało ale wtedy byłem przekonany że to wina uszczelki pod pokrywa bo strasznie ciekła.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: carsik »

no to trzeba było to napisać. Nikt nie jest jasnowidzem. A czujniki w tych modelach ulegają uszkodzeniom. Nie napisałeś również ile Ci ubywa np na 1000km. Dopiero po takich informacjach można cokolwiek zacząć kombinować.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: dynfer »

od max tak 1/3 ubyla
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: blue »

Jeśli jesteś pewien oleju, to mogą być uszczelniacze.
Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: dynfer »

blue pisze:Jeśli jesteś pewien oleju, to mogą być uszczelniacze.
Tylko że uszczelniacze zazwyczaj objawiają się dymkiem i zapachem oleju po odpaleniu. A tego u mnie nie ma :/ i czy to nie jest za duże spalanie jak na nie.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: carsik »

zatem ubyło Ci ok 300ml na 1700km, nie widzę powodu do paniki. Jeśli jeździsz dynamicznie może to być wynik zużycia silnika. A czujnik poziomu oleju jest uszkodzony.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Ubytek oleju

Post autor: dynfer »

carsik pisze:zatem ubyło Ci ok 300ml na 1700km, nie widzę powodu do paniki. Jeśli jeździsz dynamicznie może to być wynik zużycia silnika. A czujnik poziomu oleju jest uszkodzony.
300ml? Rozmawiałem z znajomym który przerobił już kilka IS na warsztacie i sprawdzał że od max do zaświecenia kontrolki to okolo litr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości