IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

HetmanW
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 27 lut 2017, o 23:36
Model Lexusa: IS
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: HetmanW »

Witam.
Jak w tytule- czy Waszym zdaniem warto kupić IS-a z instalacją gazową, czy lepiej założyć ją na własną rękę? Niby kiedyś zachwalano instalacje zakładane na zachodzie, ale to historia.
Dziś zakłądając instalację można narzucić odpowiednie komponenty i wybrać solidną firmę, ale to dodatkowe pieniądze zwiększające koszt zakupu i to znacznie, bo ok. 25-30% wartości auta. :szok:
Z drugiej strony nikt nie zakładał LPG na rok jazdy, więc sprowadzane mają już za sobą sporo motogodzin pracy.
Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Jaki rząd wielkości mam brać pod uwagę myśląc o LPG zamontowanym z dobrych komponentów, bez myślenia o podnoszeniu mocy i innych głupotach?
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: bulikcbr »

Ciekaw jestem odpowiedzi....
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: Dawid0ss »

Osobiście wolałbym sam założyć lpg, aby dokładnie wiedzieć, co tam wpadło itp. Aczkolwiek jeśli miałbyś faktury na bebechy i namiar na zakład montujący, aby sprawdzić opinie, to czemu nie.
Zajrzyj na pierwszą stronę mojego tematu. Mój setup chodzi obecnie na 250KM. Nie żałowałem na komponenty, ale przynajmniej teraz nie mam z tym problemów.
Pzsr
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: bulikcbr »

a taki set up?
Obrazek
HetmanW
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 27 lut 2017, o 23:36
Model Lexusa: IS
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: HetmanW »

bulikcbr pisze:a taki set up?
Obrazek
Reduktor nie ma konkretnego modelu(były różne wersje serii Magic III), a wtryski są na styk, gdyż są to wtryski bodajże od 1.2 do 2.0, zatem cały czas pracują na pełnej wydajności.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: carinus »

Wtryski masz podzielone na 6 cylindrów więc wydajność jest liczona inaczej.Sterownik jest dobry,wtryski jeżeli nie zapętlają się mogą zostać i zobaczyć czy reduktor nie ma dużych spadków ciśnienia przy obciążeniu i można jeździć.Następnie sprawdzić jak podłączone są wtryski do kolektora i w końcu strojenie.
HetmanW
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 27 lut 2017, o 23:36
Model Lexusa: IS
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: HetmanW »

carinus pisze:Wtryski masz podzielone na 6 cylindrów więc wydajność jest liczona inaczej.Sterownik jest dobry,wtryski jeżeli nie zapętlają się mogą zostać i zobaczyć czy reduktor nie ma dużych spadków ciśnienia przy obciążeniu i można jeździć.Następnie sprawdzić jak podłączone są wtryski do kolektora i w końcu strojenie.
Faktycznie, nie pomyślałem, że tu jest 6 wtrysków, a nie 4. Czyli ta wersja wtrysków mogła by być? Nie ma sensu przy 2.0 R6 montować wyższego modelu?

Następna sprawa- czy warto instalować układ z dodatkowa grzałką na parowniku? Ma to sens? Pytam, ponieważ robię odcinki ok. 4 km do pracy. Nie wiem, czy ma to jakikolwiek sens, czy jest to tylko bajer, jak dwustrefowa klimatyzacja, która działa na zasadzie placebo :biggrin2: Czy ktoś ma taki patent u siebie i czy to działa jak należy?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: carinus »

Nawet nie słyszałem o takim wynalazku jak dodatkowa grzałka parownika.Podgrzewacze wtrysków są,ale po to są korekty po temperaturze żeby nie bawić się w takie zabawki.Tutaj jest pole do popisu dla instalatora,żeby dobrze wystroić instalację wykorzystując wszystkie funkcje i zalety sterownika.
HetmanW
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 27 lut 2017, o 23:36
Model Lexusa: IS
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: HetmanW »

carinus pisze:Nawet nie słyszałem o takim wynalazku jak dodatkowa grzałka parownika.Podgrzewacze wtrysków są,ale po to są korekty po temperaturze żeby nie bawić się w takie zabawki.Tutaj jest pole do popisu dla instalatora,żeby dobrze wystroić instalację wykorzystując wszystkie funkcje i zalety sterownika.
Takie rozwiązania są od lat stosowane w różnych samochodach, nie tylko w LPG, ale przy gazie znalazłem to ostatnio i postanowiłem zapytać. Przykładowo u mnie w fiatowskim JTD prawdopodobnie jest grzałka w gnieździe filtra paliwa. Prawdopodobnie, gdyż nigdzie w papierach tego nie znalazłem, ale instalacja jest podciągnięta oryginalnie i to przewodami o porządnym przekroju, a w elektryce jest również przekaźnik wyłączający się gdy silnik ma 90 stopni. Dobry patent na zimę. Jako alternatywę dla IS-a postawiłem Saab-a 9-3, a tam zwłaszcza w modelach ze Szwecji często takie grzałki montują akcesoryjnie.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 a LPG- lepiej założyć, czy kupić z instalacją?

Post autor: carinus »

Miałeś na myśli ogrzewanie postojowe,ja zrozumiałem że jest jakaś osobna grzałka do reduktora.Lexus bardzo szybko łapie temperaturę i pod tym względem nie ma tutaj problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość