[IS300] Wypadanie zapłonów

bdfi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:35
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Koszalin/Bytów
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: bdfi »

Przy regulacji luzu wymieniłem jedną cewkę i jeden przewód. I przez ten czas było spokojnie. Wczoraj oprócz strzałów w tłumik zaczęło się szarpanie. Więc za radą wymienię najpierw przewody, może świece też. Mam nadzieję, że nie będzie to cewka.
Czy brać też pod uwagę rozjechane mapy? Bo to szarpanie wygląda bardziej na układ zapłonowy, no ale po to tu pisze, żeby się doinformować :)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: lukas78 »

bdfi pisze:Przy regulacji luzu wymieniłem jedną cewkę i jeden przewód. I przez ten czas było spokojnie. Wczoraj oprócz strzałów w tłumik zaczęło się szarpanie. Więc za radą wymienię najpierw przewody, może świece też. Mam nadzieję, że nie będzie to cewka.
Czy brać też pod uwagę rozjechane mapy? Bo to szarpanie wygląda bardziej na układ zapłonowy, no ale po to tu pisze, żeby się doinformować :)
Rozjechane mapy mogą powodować szarpanie (ale, to widać od razu po podłączeniu kompa pod lpg). Jeśli po resecie (odłączeniu akumulatora) się zbytnio nie poprawi, to wymień przewody i świece (jeśli nie wiesz ile świeczki mają nalatane).
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: klinikalpg.pl »

Mam właśnie pacjenta, w którym 4 zawory wydechowe mają po 0,20, reszta w normie.
carsik czy z Twojego doświadczenia takie wartości mogą być już przyczyną wypadania zapłonów ?
Tak niechcący zmierzyłem, choć klient twierdził, że sprawdzane całkiem niedawno a przyjechał tylko na wymianę uszczelek pod deklami bo puszczają olej na świece.
bdfi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:35
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Koszalin/Bytów
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: bdfi »

A jakim sposobem przy dość mocnym szarpaniu nie pojawił się check? Kolejne pytanie, czy to, że miałem za dużo oleju (i to sporo) może mieć na to jakiś wpływ? Jednak objawy pojawiły się już po tym jak zlałem nadmiar.
bdfi
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2017, o 14:35
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Koszalin/Bytów
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: bdfi »

Dobra... okazuje się, że podobno 2 cewki trafiło... Jedną wymieniałem przy remoncie a teraz pozostałe... Zaraz chyba mnie trafi razem z nimi. Wypadanie na 1,2,3,6 cylindrze. Na gazie tragedia na benzynie różnie. Jakie zamienniki polecacie? Czytałem o BREMI ale to chyba tyczyło się IS200, czy coś do IS300 się nadaje? Nigdy nie oszczędzałem na samochodzie ale to już się powoli robi jakaś parodia bo 2 cewki + 2 przewody do wymiany :ireful3:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300] Wypadanie zapłonów

Post autor: gmiter »

Wypadanie wyeliminowane.

Zawory wyregulowane - auto nie do poznania :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości