Pomaranczowa kontrolka is200

ODPOWIEDZ
Jackass88
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 11:04
Model Lexusa: Is200 mk2 Stance, gs300 mk2 Aristo ViP.
Skąd:: Lublin,Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów, Lublin
Kontakt:

Pomaranczowa kontrolka is200

Post autor: Jackass88 »

Witam serdecznie od pewnego czasu po chwili jazdy pojawia sie mi pomaranczowa kontrolka ( konawka z plynem) zwiazana chyba z plynami lub olejem. Ostrzega kilka sekund i gasnie. Otworzylem maske i sprawdzilem wszystko i znalazlem dwie nieprawidlowosci:
1) niski stan plynu wspomagania kierowniczego 2cm w zborniczku ponizej Min i piana na korku po otwarciu.
2) niski stan plynu chlodniczego byl dolewany 2ms temu pelna chlodnica plus zbiorniczek wiec troche go zniklo. Wyciekow brak sprawdzane. Odrazu dodam ze olej w normie i czysty wiec go nie wciagnal.
Pytanie moje dotyczy wszystkiego w tym temacie czy kontrolka ta moze byc zwiazana z tymi plynami. I o ile plyn chlodniczy to wiem jaki zalac ale czy ubywanie jego jest normalne. O tyle nie wiem czy mozna dolac jaki kolwiek plyn wspomagania czy lepiej wylac caly i zalac nowy i jaki polecacie. ?
Pozdrawiam Mikolaj :)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomaranczowa kontrolka is200

Post autor: gmiter »

Kontrolka jest od niskiego poziomu oleju. Sprawdź to. Może masz mało oleju, a może masz uszkodzony czujnik/brak masy itp itd.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Pomaranczowa kontrolka is200

Post autor: kupiec1985 »

Niski poziom oleju jak kolega napisał albo olej bardzo zabrudzony , przy wymianie warto wyjąć czujnik ( 4 śrubki na klucz 10) w misce olejowej i go wyczyścić.
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomaranczowa kontrolka is200

Post autor: rupert »

sam mam odrobinę za niski poziom płynu od wspomagania i też się zastanawiałem, czy dolewać, czy wymieniać. dołączam się do pytania. również o rodzaj (aso?)
Jackass88
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 11:04
Model Lexusa: Is200 mk2 Stance, gs300 mk2 Aristo ViP.
Skąd:: Lublin,Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów, Lublin
Kontakt:

Re: Pomaranczowa kontrolka is200

Post autor: Jackass88 »

Czyli opcja 1) tylko zwiazana z olejem jako ze jest w srodku miarki na cieplym i na zimnym zostaje tylko opcja czystosci czyli wymiana oleju na tym juz zrobilem 8k. km albo ta czujka wariuje to przeczyscic. Ale dziwne wydaje sie ze powinna caly czas swiecic jak by to byl staly czynnik typu jakosc oleju bardziej ten czujnik obstawiam no ale zapobiegawczo zrobi sie wszystko. Co do opcji 2) plynem wspomagania co radzicie? Dolewka, wymiana ?
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Pomaranczowa kontrolka is200

Post autor: XYZ »

Kontrolka zaczyna mrugać gdy mamy około połowy stanu. Gdy jest już poniżej to zaczyna świecić ciągle.
Jackass88
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 11:04
Model Lexusa: Is200 mk2 Stance, gs300 mk2 Aristo ViP.
Skąd:: Lublin,Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów, Lublin
Kontakt:

Re: Pomaranczowa kontrolka is200

Post autor: Jackass88 »

Sprawdzalem stan oleju na cieplym i na zimnym 1/2 idealnie. Czystosc oleju tez zadnych oznak negatywnych. Dzis zauwaxylem dziwna zaleznosc kontrolka zapala sie zawsze jsk wjade na nierownosci lub jade na 6 biegu i obroty ponizej 3k a gasnie jak wciskam hamulec. :\ moze to czujnik szaleje wiem ze w celicach tak bywa orientujecie sie czy w Lexie to samo moze byc ?
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Pomaranczowa kontrolka is200

Post autor: XYZ »

Dolej oleju? :fiu:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości