Świece,filtry- prośba o poradę

Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: blue »

Też wymieniałem filtr paliwa i sitko i mniej słuchać pracę pompy, czyli ma lżej.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: brat_z »

gmiter pisze:@brat_z Co do tego jak duzo puszcza zanieczyszczeń to nic niezwykłego fizyki nie da się oszukać, jeżeli ma mniejszą restrykcje co jest potwierdzone tym testem to znaczy też że bedzie więcej zanieczyszczeń - wazne że spełnia norme dotyczacą filtracji. Różnica w koszcie i wygodzie dla mnie jest tutaj dużym plusem - wyciągam, myję, suszę pryskam olejem i wkładam na miejsce.

Trochę wazniejszym filtrem jest filtr paliwa ktory w teorii jest niewymienialny :) Nie poznałem auta po jego wymianie - reakcja na wciśnięcie gazu jest szybsza. Takie ładne błotko miałem przy 270tkm przebiegu

Obrazek

Obrazek
Filtr paliwa jak najbardziej tez polecam wymienić.
Jeżeli K&N spełniałby normy to pewnie Toyota fabrycznie by taki montowała;) Nowy filtr papierowy wyciągasz wkładasz i lecisz dalej a z olejowym musisz kupić olej w sprayu, coś do czyszczenia filtra jakaś benzyna czy coś pędzelek i się z tym bawić... ja nic nikomu nie doradzam bo to jak z olejami:P
Mati7594
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 mar 2017, o 21:14
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: Mati7594 »

Ok dzieki na wszystkie odpowiedzi.
Swiece znalazlem w necie za 45 zl sztuka już jadą do mnie :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: owczar »

Ja mam wkładkę KN. Podchodzilem sceptycznie. Czyszczenie upierdliwe-to fakt. Ale kiedy strona brudna jest naprawdę usyfiona, to po czystej nie ma śladu kurzu, więc nie ma prawa przepuszczac syf.

Do mojego nie było sensownego zamiennika. Ashika którą kupiłem była strasznym badziewiem.
Awatar użytkownika
Evory
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 00:56
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: Evory »

Obrazek

Ja mam ten, poprzednik właściciel taki wsadził. W sumie nienarzekam, wyczyszczony i na oliwiony po roku (mam auto od 6mies.) i masa syfu, a po drugiej stronie czysty. Także rozumiem, że działa :D
Vescus
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2017, o 15:14
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Świece,filtry- prośba o poradę

Post autor: Vescus »

Ja się podepnę ze świeczką. Co o tym sądzicie? Tak na oko, w jakim jest stanie? Poprzedni właściciel wsadził Bosha FR6KPP33 które też są irydowe. Na świece popatrzyłem na szybko przy wymianie uszczelki pod pokrywą bez mierzenia szczeliny.

Dystans wynosi około 1.1mm. Zmierzyłem przy okazji czyszczenia przepustnicy.
Załączniki
IMAG0318_1.tiff
IMAG0318_1.tiff (508.85 KiB) Przejrzano 3190 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości