[IS200] Dziwny pisk dodając gazu

bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

[IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: bt04jugok »

Witam,

Zakupiłem dziś Lexa IS200 i pewnie będę tutaj częściej zaglądał, bo mam kilka pytań ale to reszta w innych tematach.

W moim egzemplarzu coś dziwnie wyje, ale tylko wtedy, kiedy dodaję gazu i wycie ma co raz wyższy dźwięk im wyższe obroty.
Co ciekawe wycie słychać tylko wtedy, kiedy jadę, a kiedy samochód stoi w miejscu nie ma tego zjawiska.

Jakieś sugestie, co to może być? Przez to, że dzieje się tak podczas jazdy nie mogę się dokładnie przysłuchać w jakich okolicach to jest.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: blue »

Nagraj ten dźwięk.
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: bt04jugok »

https://youtu.be/Psu9-1BxeFY

https://youtu.be/rqEXPEVp4-0

Jak słyszycie wycie nasila się jak dodaję gazu i rosną obroty, nie słychać tego charakterystycznego burczenia 6-cylindrówki tylko to coś.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, o 13:18 przez bt04jugok, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: blue »

Pewnie jakieś łożysko. Jeśli występuje to tylko podczas jazdy, to pewnie w skrzyni. Dodając gazu na postoju na pewno nic nie słychać?
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: bt04jugok »

Na pewno, sprawdzałem kilka razy. Ciężko dostać się do skrzyni jakby coś? I czy to są drogie rzeczy?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: blue »

Te skrzynie zmienia się niestety w całości. Niemniej jednak jeszcze bym to potwierdził u mechanika.
Może np. coś w mechanizmie sprzęgła piszczeć (np. łożysko oporowe). Spróbuj jadąc jak będzie piszczało wcisnąć sprzęgło. Jeśli ucichnie, to mogę mieć rację.
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: bt04jugok »

Dokładnie tak się dzieje, jak wcisnę sprzęgło to natychmiastowo ucicha. Ale nie wiem jak to interpretować, bo tak jak pisałem w pierwszym poście, piszczenie słychać tylko wtedy, kiedy dodaje się gazu. Jeśli ujmę gaz to ucicha. Wciskałem też sprzęgło podczas jazdy bez ujmowania gazu i pisk też ustawał.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: blue »

W takim razie może być łożysko oporowe.
Spróbuj tak, że jadąc wciśnij sprzęgło tylko minimalnie (tak, żeby nie "chwyciło"). Jeśli pisk ustanie, to łożysko trze o docisk. Jeśli nie ucichnie to albo samo łożysko już się rozlatuje albo skrzynia.
bt04jugok
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2017, o 17:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: bt04jugok »

Dziś przysłuchałem się z samego rana jak jest cicho i jednak słychać lekkie wycie jak się puści sprzęgło jak samochód stoi na luzie. Podczas jazdy pewnie nasila się to bo jest obciążenie. Podczas jazdy wycie ucicha, ale tylko wtedy, kiedy sprzęgło przestaje już "brać". Lżejsze wciśnięcie nie powoduje eliminacji tego dźwięku.

Masz może jeszcze jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Dziwny pisk dodając gazu

Post autor: blue »

No to w takim razie na kanał i niech mechanik osłucha od dołu sprzęgło i skrzynię. Raczej nic więcej nie wymyślę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości