Uszkodzone zmienne fazy is200

dyferent
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2011, o 11:13
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy

Post autor: dyferent »

Witam,

Czy jest walnięty zawór VVT-i łatwo jest sprawdzić. Jeżeli jest uszkodzony to będziesz miał większe spalanie jakieś 15l i spadek mocy silnika- jest to odczuwalne.
Od czoła sinika przy chłodnicy jest wtyczka, po prostu ja odłącz i sprawdź czy jest różnica w jeździe i spalaniu. Jeżeli nie ma to VVT-i :(.
Na allegro można go kupić za 300 zł, Wymiana we własnym zakresie dwie śrubki.
wisnix
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 mar 2011, o 20:19
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy

Post autor: wisnix »

znacie może jakiś warsztat na dolnym śląsku gdzie zajmują się lexusami i silnikami na zmiennych fazach ?
dyferent
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2011, o 11:13
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy

Post autor: dyferent »

zajrzyj tu może Ci to pomoże lub będziesz wiedział że to nie to.

http://lexus.auto.com.pl/forum/viewtopi ... a9b31f9ee7
wisnix
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 mar 2011, o 20:19
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy

Post autor: wisnix »

zawór wymieniony, błąd skasowany a po przejechaniu 10 km dalej ten sam błąd wywala a moc silnika się nie zmieniła
Awatar użytkownika
sp7vtq
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2015, o 00:49
Model Lexusa: Lexus IS 200 Sport Cross
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy

Post autor: sp7vtq »

wisnix pisze:zawór wymieniony, błąd skasowany a po przejechaniu 10 km dalej ten sam błąd wywala a moc silnika się nie zmieniła
Mialem to samo i okazalo się że ktoś grzebał w rozrządzie i nie założył blokad przy składaniu i wałki rozrządu były przestawione o jeden ząb. Po korekcie wszystko chodzi jak należy.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: carsik »

że tak zapytam z ciekawości, o jakich blokadach piszesz? Tak jestem zainteresowany bo dość często składam te rozrządy a na oczy blokady nie widziałem do tego samochodu. Ba, nawet Toyota o czymś takim w manualu bezczelnie nie wspomina.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ma3x998
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 18 sty 2011, o 16:41
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin nad Bystrzycą
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: ma3x998 »

Nie tyle o blokadach przy wymianie rozrządu ale pewnie koledze chodziło o odpowiednie nastawienie kasatora luzów na wałkach rozrządu. Przy ściąganiu wałków np żeby wyciągnąć szklanki trzeba odpowiednio napiąć taką podwójną zębatkę jednego z wałków...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: carsik »

jeśli tak, to wystarczy tam wkręcić śrube M6 przed odkręceniem i jest po temacie, nic nie napinamy. Jak coś pisze się na forum, to warto być dokładnym gdyż później powstają jakies dziwne legendy. Rzadko bo rzadko ale fazatory też ulegają uszkodzeniom.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
omarek86
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 12:40
Model Lexusa: is200
Skąd:: nisko
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: omarek86 »

Witam

U mnie tez podejrzewam wadliwy VVTi. od czasu do czasu wyskakuje check i trc off. Odepne kleme na aku i wszystko jest ok na jakis czas. Pozatym, Jak odpinam zawór nie mam spadku mocy. Auto jest niesamowicie wolne, wkreca sie normalnie na obroty ale wyprzedzanie czegokolwiek to czasami duży stres. Podpiąłem na krótko zawór i niby sie przesuwa, ale nie auto jest mega wolne. Spalanie gazu to 16,5L po regulacji instalacji. Dodam tylko, że moj IS jest w automacie.
Gregor0388
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 4 maja 2018, o 18:22
Model Lexusa: Lexus RX 400h
Skąd:: Amsterdam
Kontakt:

Re: Uszkodzone zmienne fazy is200

Post autor: Gregor0388 »

Panowie powiedzcie mi czy w Lexusie RX 400h też są zmienne fazy rozrządu??
Jeżeli tak to gdzie się znajduje to ustrojstwo??
Też co jakiś czas wywala mi zestaw mrygajacych, świecących kontrolek już sam nie wiem co to.
Świeci się wszystko plus nie mam wspomagania i absu:/
Na domiar złego padł mi chyba termostat bo temp faluje. W poniedziałek serwis i do wymiany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości