Falowanie obrotow

n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Falowanie obrotow

Post autor: n0rek »

Witam, Pany falują mi obroty na zagrzanym na jałowym biegu. Zero błędów, nie łapie lewego nigdzie, faluje na benzynie i na LPG. Czy to moga być świece lub cewka? Zmienialem świece niedawno ale na denso 20tt bo słabo z kasą było. Chwilę później pojawił się ten problem.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: carsik »

jakie ma podciśnienie w kolektorze?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: n0rek »

Nie mam pojecia :) jak to w ogole sprawdzic? Niedawno byl robiony fest remont, uszczelka pod glowica i takie tam, uszczelki wszystkie wymienione na oryginalne z ASO, cisnienie na baniakach bylo super.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: carsik »

techstreamem chociażby
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: n0rek »

o, dziekuje za porade, sprawdze w poniedzialek.
Jakie powinno byc poprawne?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: carsik »

z głowy to jak pamiętam ok 30kPa a przy włączonym A/C ok 40kPa
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: n0rek »

dopiero dzisiaj udalo mi sie zdobyc ten wlasciwy kabel do techstreama, czy moglby ktos podpowiedziec gdzie szukac tego podcisnienia w tym programie? Nigdy tego nie uzywalem.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: n0rek »

Ok potestowalem auto, podcisnienie jest na jalowym biegu ok 34kpa. Wczoraj zresetowalem ECU poprzez wyciagniecie bezpiecznika i falowanie jakby ustalo, myslalem ze to gaz rozregulowal mape benzyny i pojechalem ok 30km na PB. Dzisiaj niestety problem powrocil i nadal faluje.

Podpialem sie po techstream'a, zalaczam dane z odczytu, to co zwrocilo moja uwage gdy porownywalem to z jakas dokumentacja to:
- Calc load - wyzszy niz podawany w dok
- O2FT B1 S2 - utrzymujacy sie na poziomie ponad 90% i czasami spada do 0% by zaraz wrocic na 90%

Czytalem gdzies ze to moze byc uszkodzenie jakiegos czujnika (?) gdy spaliny dostaja sie do plynu chlodzacego, nie tak dawno robilem uszczelke pod glowica bo wlasnie takie byly objawy i rozszczelnilo zbiorniczek wyrownawczy wraz z chlodnica.

Panowie jestescie ostatnia deska ratunku :)
Załączniki
Bez tytułu11.pdf
(274.45 KiB) Pobrany 364 razy
Bez tytułu.pdf
(303.41 KiB) Pobrany 360 razy
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: luki90 »

n0rek pisze:Ok potestowalem auto, podcisnienie jest na jalowym biegu ok 34kpa. Wczoraj zresetowalem ECU poprzez wyciagniecie bezpiecznika i falowanie jakby ustalo, myslalem ze to gaz rozregulowal mape benzyny i pojechalem ok 30km na PB. Dzisiaj niestety problem powrocil i nadal faluje.

Podpialem sie po techstream'a, zalaczam dane z odczytu, to co zwrocilo moja uwage gdy porownywalem to z jakas dokumentacja to:
- Calc load - wyzszy niz podawany w dok
- O2FT B1 S2 - utrzymujacy sie na poziomie ponad 90% i czasami spada do 0% by zaraz wrocic na 90%

Czytalem gdzies ze to moze byc uszkodzenie jakiegos czujnika (?) gdy spaliny dostaja sie do plynu chlodzacego, nie tak dawno robilem uszczelke pod glowica bo wlasnie takie byly objawy i rozszczelnilo zbiorniczek wyrownawczy wraz z chlodnica.

Panowie jestescie ostatnia deska ratunku :)
Ta to tak pokazuje te 99% to jest chyba ta ostatnia sonda. Sprawdź dwie pierwsze czy prawidłowo oscylują u jakiegoś szpeca. To tez może być przyczyną falowania.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Falowanie obrotow

Post autor: n0rek »

Niestety pomimo usilnych poszukiwan nie znalazlem nikogo kto podjalby sie sprawdzenia poprawnego dzialania sond... czasem mam wrazenie ze w moim miescie jest moda na "nie da sie".

1. Czy ktos zna jakis dobry sposob na zrobienie tego samemu? Mam kabel miniVCI i techstream i dostęp do teoretycznie zdrowego takiego samego auta z którego pobiorę sobie jutro wpisy z techstreama do porownania :)
2. Druga sprawa to katalizatory, czy ich zużycie moze powodowac falowanie obrotow na jalowym po zagrzaniu?
3. Ostatnie to oringi na wtryskach benzynowych, wymienialem je niedawno ale nie na te z ASO (mechanik podjal decyzje bez konsultacji) bo smierdzialo benzyna w srodku auta, smrod ustal ale zastanawiam sie czy one nie robia jakiejs kreciej roboty choc auto faluje w sumie na gazie tez

Ostateczną formą będzie sprawdzenie luzów zaworowych i ewentualna korekta ich i/lub zaworów, tyle że w zwiazku z brakiem sensownych mechanikow u mnie w okolicy wolalbym to zostawic na sam koniec jako ostatecznosc.

Dzieki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości