[IS200] Wypadanie zapłonu

Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Dawid250286 »

Miałem takie same obiawy jak ty auto z dnia na dzień zaczęło nierówno pracować po podłączeniu pod kompa problem z dwoma cylindrami kupilem dwie cewki firmy bremi i po problemie ale skoro wymiana cewki nie pomogła to może faktycznie spróbuj odpiąć z rana ten czujnik vvti póki auto jest zimne i sprawdzisz czy jest jakaś poprawa po rozgrzaniu.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: bulikcbr »

Polecam cewki Bremi u mnie śmigają od 3 lat a Mobiltrony odpadły po tyś.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: lukas78 »

Tak jak wyżej pisałem, zmierz na rozgrzanym silniku ciśnienie na cylindrach.
ps. co do cewek, to musisz być naprawdę pewny, że są ok, bo w tym silniku mogą naprawdę nerwy popsuć.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Bochut
Lex user
Posty: 153
Rejestracja: 13 lis 2013, o 09:22
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Kujawy
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Bochut »

czy kolega ogarnął problem bo zapewne wszyscy są ciekawi ? :dirol:
Vadmus78
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2016, o 19:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Vadmus78 »

Mam ten sam problem, wymienilem swiece i bylo ok przez 70 km, teraz problem sie pojawil znowu i jest to samo.

Nie wiem czy mam się umawiać na sprawdzenie luzów zaworowych czy próbować wymieniać cewki.
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: V-TEC »

Małe szanse, że to cewki. Na karmelkową jedź na komputer. Najlepszą diagnostykę mają we Wrocławiu, moim skromnym zdaniem. Ogarną Ci to w 5 minut. Lexusami zajmuje się Marcin i o niego najlepiej pytać.

Co do regulacji zaworów we Wrocławiu to na Karkonoskiej w Japan-tech sobie z tym radzą ale cena plus 50-80% w stosunku do reszty czyli tak od 1000 w górę. HRS na buraczanej nie robi takich rzeczy w Toyotach. Japanserwis od kiedy przeniósł się na strachowskiego prezentuje takie podejście do klienta, że bałem się tam zostawić auto. Na karmelkowej mieli takie terminy, że klękajcie narody ale tam masz pewność, że robota będzie zrobiona dobrze.
Vadmus78
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2016, o 19:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Vadmus78 »

V-TEC pisze:Małe szanse, że to cewki. Na karmelkową jedź na komputer. Najlepszą diagnostykę mają we Wrocławiu, moim skromnym zdaniem. Ogarną Ci to w 5 minut. Lexusami zajmuje się Marcin i o niego najlepiej pytać.

Co do regulacji zaworów we Wrocławiu to na Karkonoskiej w Japan-tech sobie z tym radzą ale cena plus 50-80% w stosunku do reszty czyli tak od 1000 w górę. HRS na buraczanej nie robi takich rzeczy w Toyotach. Japanserwis od kiedy przeniósł się na strachowskiego prezentuje takie podejście do klienta, że bałem się tam zostawić auto. Na karmelkowej mieli takie terminy, że klękajcie narody ale tam masz pewność, że robota będzie zrobiona dobrze.

Byłem wczoraj w Dzierżoniowie u poleconego przez znajomego mechanika i okazało się że jest zapchany wtrysk 4 cylindra. Nie było możliwości tego wymienić i pojechałem dodomu, po drodze zatankowałem i wlałem jakiegoś gówna do czyszenia wtrysków, zrobiłem po tym około 50 km i narazie wszystko fajnie.
Raven069
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 13:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Koluszki
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Raven069 »

Autko zrobione, okazało sie że to pierdoła, uszkodzone uszczelki cewek. wymienione wszystkie i lex jedzi jak nowy.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: bulikcbr »

Co wymienione uszczelki czy cewki?
Raven069
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 13:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Koluszki
Kontakt:

Re: [IS200] Wypadanie zapłonu

Post autor: Raven069 »

Fajki od świec dokładnie gumowa uszczelka pomiędzy swiecą a cewką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości