IS 200 - Chłodzenie silnika

lexoos
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2016, o 19:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Daleko
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: lexoos »

carsik pisze:no to odpowiedź dostałeś a masz jakieś wysokie ciśnienie.
Nie wiem w którym miejscu skoro większość Twoich wypowiedzi to zadawanie pytań, żadnych wartościowych wypowiedzi.
endrju1 pisze:Układ chłodzenia działa tu tak, że po odpaleniu ma się podczas jazdy nagrzać do połowy skali na wskaźniku (w nie dłużej niż kilka kilometrów, do max 15 minut) i po osiągnięciu połowy skali tam zostać.
Wentylator podpięty jest do czujnika w chłodnicy i jeśli tam pojawi się płyn cieplejszy niż optymalna temperatura, to załączy się wentylator. W niektórych autach jest tak, ze jeśli układ wentylatora uruchomi go podczas jazdy i nie zdąży go schłodzić, to wentylator działa jeszcze przez chwilę po zgaszeniu silnika (jednak nie jest to konieczne, bo zgaszony silnik nie wydziela nowego ciepła, co umożliwia zrobienie chłodzenia np tak jak w niektórych mercedesach gdzie wentylator jest napędzany paskiem od silnika i siłą rzeczy nie będzie działał bez jego pracy).
Dzięki wielkie! Dokładnie o takie wyjaśnienie mi chodziło :podziw:
pawel930806 pisze:U mnie tez silnik długo utrzymuje sie cieplutki. Dzis po godzinnym postoju na 6-7stopniach nadal było 1/4 skali temperatury co mnie pozytywnie zaskoczyło. A i po nocnym postoju gdzie silnik jest kompletnie zimny po dosłownie może 500-1000m już zaczyna wskazówka rosnąć :) Tak chyba mają japońskie machiny bo celica tez mi tak momentalnie łapała temperature :) a z ukladem chłodzenia mam wszystko ok bo wentylatory nie załączają się. Mówie japońskie bo brat ma toledo w 1.6 i musi z 5 km przejechac zeby cos wiało ciepłem :P
Mam dokładnie takie same obserwację ;) Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami!
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: carsik »

lexoos pisze:
carsik pisze:no to odpowiedź dostałeś a masz jakieś wysokie ciśnienie.
Nie wiem w którym miejscu skoro większość Twoich wypowiedzi to zadawanie pytań, żadnych wartościowych wypowiedzi.
cytuję:
W tym modelu nie ma możliwości aby wentylator włączył się po wyłączeniu zapłonu i aby była potrzeba aby to robił.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: Dawid0ss »

Pany,

Chciałbym się upewnić, że ten wężyk jest ori fabryka. Coś mi się wydaje, że kiedyś była mowa na forum o "słynnej" esce w IS200, ale nie mogę tego znaleźć.

Obrazek

Chcę kupić nowy w ASO, ale nie mogą tego namierzyć. Prośba o pomoc w identyfikacji.

Pzdr
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: blue »

Mogę się mylić, ale oryginalnie ten wężyk tak nie biegnie. Masz tam chyba wpięte chłodzenie turbiny. Sam wężyk może być oryginalny. Zobacz, czy nie ma na nim napisów typu "Semperit" ;)
plomber
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2018, o 10:45
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraśnik
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: plomber »

Witam! Podepnę się do tematu bo nie chcę zakładać nowego. Otóż w moim lexie wskazówka temperatury silnika ani drgnie. Ile bym nie jeździł i tak jest na samym dole. Podpoiłem więc komputer i sprawdziłem temperaturę załączania się wentylatorów. Wygląda na, że wszystko jest w porządku. Przy 95 się załącza a przy 91 wyłącza. Coś w ten deseń. Co może być w takim razie uszkodzone? Czy wina nie leży po stronie elektroniki? Pozdrawiam.
R4c0on
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 sty 2017, o 14:47
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: R4c0on »

Ja też się podepnę do tego tematu z nadzieją, że ktoś to odczyta.

Mój IS200 nagrzewa się odpowiednio szybko i też trzyma temperaturę. Problem pojawia się w korkach w ciepłe dni gdy wskazówka temperatury zaczyna iść w górę.
I tutaj dzieje się coś dziwnego. Pierwszy raz, półtora miesiąca temu, prawie zagotowałem silnik. Za drugim razem odpaliłem klimę, bo gdzieś wyczytałem, że to uruchamia wiatrak chłodzący silnik - i faktycznie od razu usłyszałem szum spod maski, a temperatura zaczęła spadać. Później jeszcze parę razy sprawdzałem na postoju czy włączy się sam, ale nie - trzeba było odpalić klimatyzację. Dzisiaj z kolei nie włączałem klimy, a wentylator i tak załączał się i schładzał silnik gdy tylko wskazówka temperatury zaczynała iść w górę. Nie znam się na tym, nic pod maską nie było robione. Muszę teraz jeszcze poobserwować czy się włącza, ale może ma ktoś pomysł co się może dziać i od czego to zależne? Czujnik temperatury świruje? Coś w wentylatorze nie styka?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: blue »

Wymień włącznik termiczny wentylatora w chłodnicy.
plomber
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2018, o 10:45
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraśnik
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: plomber »

Można jeszcze przed wymianą sobie sprawdzić wyłącznik termiczny najtańszym multimetrem z opcją brzęczka. Taki prosty multimetr wogóle przyda się jeżeli zamierzasz sam od czasu do czasu majsterkować.
Ale jak pisze blue raczej na pewno rzeczona część kwalifikuje się do wymiany.
Pozdrawiam,
Max
R4c0on
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 sty 2017, o 14:47
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 - Chłodzenie silnika

Post autor: R4c0on »

Dzięki :) Ja raczej majstrować nie będę
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości