(IS300) Sporadycznie słabo odpala na ciepłym

Moondravsky
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 4 sty 2015, o 18:45
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Moondravsky »

Wlewałem też dodatki na czyszczenie wtryskiwaczy itd i nic nie pomogło.
Skater69
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 17:02
Model Lexusa: Is300
Skąd:: Hannover
Kontakt:

Re: (IS300) Sporadycznie słabo odpala na ciepłym

Post autor: Skater69 »

Mam tak samo Lexus is 300. Z tym że u mnie problem pojawił się po założeniu instalacji i stopniowa narastał. Na początku raz na dwadzieścia odpalen trzeba było dłużej kręcić a teraz za każdym razem. Tak samo jak dłużej postoi to jest ok. Czekam na dalszy rozwój sytuacji.
Skater69
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 17:02
Model Lexusa: Is300
Skąd:: Hannover
Kontakt:

Re: (IS300) Sporadycznie słabo odpala na ciepłym

Post autor: Skater69 »

Mam tak samo Lexus is 300. Z tym że u mnie problem pojawił się po założeniu instalacji i stopniowa narastał. Na początku raz na dwadzieścia odpalen trzeba było dłużej kręcić a teraz za każdym razem. Tak samo jak dłużej postoi to jest ok. Czekam na dalszy rozwój sytuacji.
Moondravsky
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 4 sty 2015, o 18:45
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Moondravsky »

Nabijanie ciśnienia paliwa poprzez zapłon nie działa. Także raczej gdzie indziej trzeba szukać
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: (IS300) Sporadycznie słabo odpala na ciepłym

Post autor: grucha2666 »

wlałem preparat Millers'a do czyszczenia przewodów paliwowych i wtrysków i auto od 2 dni odpala na dotyk. zero dłuższego kręcenia. ideał. także będę obserwować dalej. jak nie będzie przez tydzień występować problem to chyba znalazłem rozwiązanie. jeżeli tak to powtórzę czyszczenie za 2-3 k km.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: (IS300) Sporadycznie słabo odpala na ciepłym

Post autor: brat_z »

Ja bym podłączył pompkę paliwa na stałe pod zasilanie i wtedy sprawdził:) bo ta pompa ma dosyć ciekawy system załączania i pracuje dopiero po odpaleniu a nie po przekręceniu kluczyka;) (wiem bo tydzień jeździłem bez tylnej kanapy i słyszałem kiedy się uruchamia ona nie buczy ona zaczyna świszczeć podczas pracy) być może komputer ją uruchamia gdy stwierdzi spadek ciśnienia w szynie paliwowej?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: carsik »

Moondravsky pisze:Nabijanie ciśnienia paliwa poprzez zapłon nie działa. Także raczej gdzie indziej trzeba szukać
a niby jak ma działać skoro to nie zapłon załącza pompę tylko sygnał rozrusznika.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: (IS300) Sporadycznie słabo odpala na ciepłym

Post autor: grucha2666 »

powiem tak. jak miałem już głęboką rezerwę (tak z 20 kilometrów już na rezerwie jechałem) to bardzo ciężko odpalał samochód. wlałem preparat na tej rezerwie, zatankowałem na full na shellu 95 (zwykłe paliwo) i póki co odpala ekstra. czy rano, czy po całym dniu, idealnie. zobaczymy. jak nie to chyba wymiana pompy + filtr paliwa mnie czeka.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: brat_z »

carsik pisze:
Moondravsky pisze:Nabijanie ciśnienia paliwa poprzez zapłon nie działa. Także raczej gdzie indziej trzeba szukać
a niby jak ma działać skoro to nie zapłon załącza pompę tylko sygnał rozrusznika.

Dooookładnie tak jak mówisz :ok:
Moondravsky
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 4 sty 2015, o 18:45
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kłodzko
Kontakt:

(IS300) Sporadycznie słabo odpala na ciepłym

Post autor: Moondravsky »

carsik pisze: a niby jak ma działać skoro to nie zapłon załącza pompę tylko sygnał rozrusznika.
A no chyba że tak :)



grucha2666 pisze:wlałem preparat Millers'a do czyszczenia przewodów paliwowych i wtrysków i auto od 2 dni odpala na dotyk. zero dłuższego kręcenia. ideał. także będę obserwować dalej. jak nie będzie przez tydzień występować problem to chyba znalazłem rozwiązanie. jeżeli tak to powtórzę czyszczenie za 2-3 k km.
Wlewałem już podobny specyfik i nie pomogło. Ale może przez to że kupowałem jakiś zwykły ze stacji benzynowej. Jak coś to informuj na bieżąco :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości