IS300 kiepsko odpala

Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: michalllw »

Yarecki pisze:
michalllw pisze:
maku_20 pisze:U mnie przy podobnych objawach pomogła regeneracja rozrusznika i pali jak szalony :]
Też to obstawial albo słaby akumulator, zobaczymy kto wygra piwo :biggrin2:
Piwo to jeszcze postawić będziesz musiał :biggrin2: bo na rekompensatę nie liczyłbym :pijak:
Liczyłem na piwo wirtaulne, takie na niby :piwko:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
pablo83_05
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 lis 2016, o 23:40
Model Lexusa: IS300
Skąd:: WROCŁAW
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: pablo83_05 »

Witam
Od miesiąca posiadam ten sam problem w moim nowo zakupionym IS300 z LPG. Jak go odpalam na benzynie to ciężko odpala za 2 nieraz za 3 razem , czasem tak jak by najpierw zapalał na 3 cylindry a później rozkręca się na wszystkie 6 cylindrów.

Wiecie co może być problemem ... ? Rozrusznik kręci, nie ma z nim problemów . Jedyne co mi się przy trafiło to jak podładowałem akumulator przez cała noc to później przez jakieś 6 odpaleń ładnie zaskakiwał za pierwszym razem . Może to akumulator ? ale za każdym razem kręci jak oszalały ...

Macie jakieś sugestie ..
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: carsik »

pablo83_05 pisze:Witam
Od miesiąca posiadam ten sam problem w moim nowo zakupionym IS300 z LPG. Jak go odpalam na benzynie to ciężko odpala za 2 nieraz za 3 razem , czasem tak jak by najpierw zapalał na 3 cylindry a później rozkręca się na wszystkie 6 cylindrów.

Wiecie co może być problemem ... ? Rozrusznik kręci, nie ma z nim problemów . Jedyne co mi się przy trafiło to jak podładowałem akumulator przez cała noc to później przez jakieś 6 odpaleń ładnie zaskakiwał za pierwszym razem . Może to akumulator ? ale za każdym razem kręci jak oszalały ...

Macie jakieś sugestie ..
zacząłbym od sprawdzenia gdzie jest podłączony kabel po zapłonie od LPG
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
pablo83_05
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 lis 2016, o 23:40
Model Lexusa: IS300
Skąd:: WROCŁAW
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: pablo83_05 »

Dzięki za info , sprawdzę .
Jak jeżdżę na benzynie to ta przypadłość także występuje . Lpg i jego podłączenia będzie miało tutaj znaczenie ?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: carsik »

owszem. Ale opisz coś więcej. Czy to wystepuje przy każdym odpaleniu, czy np po dłuższej przerwie itp.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
pablo83_05
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 lis 2016, o 23:40
Model Lexusa: IS300
Skąd:: WROCŁAW
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: pablo83_05 »

Ciężko wysnuć jakąś regułę ... tak jak pisałem po całonocnym ładowaniu palił przez pół dnia jak szalony , było też kiedyś tak że jak odpalałem go o 3 w nocy przy -1 po 4 dniach stania to odpalił jak szalony, można też wyczuć że im cieplejszy silnik to chyba gorzej ... i jak odpala to często jakby z rozbiegu ... że np. najpierw nie na wszystkie cylindry
Awatar użytkownika
Arri3
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 11 mar 2014, o 21:45
Model Lexusa: IS300 Sport
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: Arri3 »

I jak? Udało się zdiagnozować? U mnie ten sam problem. Po nocy gdy było -7 palił od strzała. Im bliżej 0 i pomiędzy 0-11 stopni ledwo pali. kręci z 5 sekund zanim zapali. Na gorącym pali od razu.
szaman91
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2017, o 10:34
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: Błażowa
Kontakt:

Re: IS300 kiepsko odpala

Post autor: szaman91 »

U mnie pomogło wyczyszczenie przepustnicy, pół godziny roboty :) wcześniej na zimnym kiepsko palił i z początku jakby wszystkie gary nie chodziły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości