Sonda lambda

muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Sonda lambda

Post autor: muzz »

W ja w uzfe wymieniałem przednia, kumpel tylnią. Obie takie same wsadzone. Działają. Trzeba tylko spojrzeć dokładnie w katalogu.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Juz to w ktoryms temacie opisywalem. 3 sondy w IS200 sa identyczne. Roznia sie tylko dlugoscia przewodu + gumka do podlogi na jednej. A tak to sa te same sondy. Uniwersalna od Denso tez jest identyczna. Koszt dedykowanych gdy kupowalem (jakies 3-4 lata temu) byl 240-250zl. W sklepach w Warszawie. Uniwersalna byla bodajże za jakies 150zl. Numerow kazdych teraz nie podam, ale gdzies to juz opisywalem. Numery Toyoty i numery Denso.
Cena w ASO nie wiem skad sie wziela....bo oni tez maja Denso.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Sonda lambda

Post autor: Damian91 »

muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Sonda lambda

Post autor: muzz »

Taka nam u siebie.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Sonda lambda

Post autor: tomcio105 »

Damian91 pisze:Czyli taka załatwi temat? http://www.e-denso.pl/denso-dox0109-son ... p-196.html
Na 1000% ;)
Awatar użytkownika
Patryk15201
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 sie 2015, o 17:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łowicz
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Re: Sonda lambda

Post autor: Patryk15201 »

Witam, u mnie też wywaliło błąd P0135, kupiłem używaną sondę tą z krótszym przewodem. Założyłem ją i odłączyłem akumulator żeby skasować błąd. Check zniknął ale następnego dnia po przejechaniu 100km znowu się zapalił. Ten sam błąd. I teraz moje pytanie brzmi, czy na pewno dobrą sondę wymieniałem? A może ta co ją kupiłem jest również niesprawna, w końcu używka. A może problem leży gdzie indziej? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Sonda lambda

Post autor: tomcio105 »

Patryk15201 pisze:Witam, u mnie też wywaliło błąd P0135, kupiłem używaną sondę tą z krótszym przewodem. Założyłem ją i odłączyłem akumulator żeby skasować błąd. Check zniknął ale następnego dnia po przejechaniu 100km znowu się zapalił. Ten sam błąd. I teraz moje pytanie brzmi, czy na pewno dobrą sondę wymieniałem? A może ta co ją kupiłem jest również niesprawna, w końcu używka. A może problem leży gdzie indziej? Jak myślicie?
A którą dokładnie sondę wymieniłeś? Co do używek to może być tak, że też jest niesprawna. Sam miałem kiedyś tak, że założyłem inną używkę i mi jeszcze więcej błędów na niej wywaliło niż na tej co miałem poprzednią. Najlepiej ta uniwersalna i problem powinien się rozwiązać.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, o 12:23 przez tomcio105, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamillo0426
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 6 sty 2015, o 14:18
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Szydłowiec
Kontakt:

Re: Sonda lambda

Post autor: kamillo0426 »

Patryk15201 pisze:Witam, u mnie też wywaliło błąd P0135, kupiłem używaną sondę tą z krótszym przewodem. Założyłem ją i odłączyłem akumulator żeby skasować błąd. Check zniknął ale następnego dnia po przejechaniu 100km znowu się zapalił. Ten sam błąd. I teraz moje pytanie brzmi, czy na pewno dobrą sondę wymieniałem? A może ta co ją kupiłem jest również niesprawna, w końcu używka. A może problem leży gdzie indziej? Jak myślicie?

A posiadasz instalacje gazową ? jeśli tak to proponuję się wybrać do dobrego gazownika i bd po problemie.
Awatar użytkownika
Patryk15201
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 sie 2015, o 17:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łowicz
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Re: Sonda lambda

Post autor: Patryk15201 »

Wymieniłem tą sondę. Ona ma taki krótki przewód i jest na widoku. Pierwsza od przodu auta.
Obraz040.jpg
(105.33 KiB) Pobrany 246 razy
Mam instalacje gazową ale jakie to ma znaczenie? Z gazem nie mam żadnych problemów. A na benzynie to samo jest. Teraz po prostu się zastanawiam czy wymieniłem tą co należy. Czy może problem leży gdzie indziej, bo gdzieś czytałem, że może to być wina tego, że coś nie styka albo, że katalizator jest już zabrudzony?
Awatar użytkownika
kamillo0426
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 6 sty 2015, o 14:18
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Szydłowiec
Kontakt:

Re: Sonda lambda

Post autor: kamillo0426 »

Nie pamiętam dokładnie jakie kody błędów mi wyskakiwały ale był przy nich opis "sonda lambda-zbyt uboga mieszanka" i co skasowałem to nawet 100 km nie przejechałem i kontrolka check ponowie się zapalała. Mechanik wysłał mnie do gazownika choć nie miałem problemów z gazem, ten wgrał mi nową mapę coś jeszcze poustawiał i od tamtej pory nie pojawia się błąd sondy. Także raczej ma to jakieś znaczenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości