usterka dwumasy objawy IS200 2002r

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: GOLDI »

chocby tu masz exedy z nie sztywną tarczą - http://allegro.pl/sprzeglo-kompletne-le ... 14638.html
Aisin też jest na sprężynkach - http://allegro.pl/komplet-sprzegla-is-2 ... 45738.html

i wiele wiele innych.


Natomiast odradzam sztywną tarcze do jednomasu, szybko wam "skończy" skrzynie...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: blue »

Czyli rozumiem, że Twoje koło Goldi jest grubości standardowego dwumasu, skoro pasuje tam normalne sprzęgło bez żadnych kombinacji? I tak będę kupował Exedy - czy będzie dalej dwumas, czy nie. Ile Twoje testy mogą potrwać? Bo jeśli to jest poprawnie wyważone, to jedyne co można testować to zachowanie auta przy różnych wagach koła (a tu i tak każdy będzie miał indywdualne odczucia). Wedlug mnie waga w okolicach 7-8kg powinna być optymalna do normalnej jazdy. JUN waży 6.3kg i chyba nie ma z nim problemów.
PS. AISIN jest na sprężynkach chyba tylko na tym poglądowym zdjęciu ;)
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: TmK18 »

Pomyłka ja nie mam Exedy ja mam Aisina i tam na bank nie było sprężyn, tylko jakieś takie plastiki białe
W katalogu intercarsu są 2 tarcze:

NKK – F32071 – Tarcza sprzęgła

EXEDY – TYD134U – Tarcza sprzęgła
Według zdjęć obydwa mają sprężyny, tylko pytanie czy sama tarcza Exedy będzie pasować do docisku i łożyska Aisina ?
mardzin
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 31 sie 2015, o 09:35
Model Lexusa: GS430
Skąd:: SKa
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: mardzin »

I jak tam wygląda temat? :)
Awatar użytkownika
Madis
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2015, o 09:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: Madis »

Panowie podepne się pod temat bo nie chce zakładać nowego. Zakupiłem dziś koło dwumasowe do swojego Lexusa IS200, Aisin, oznaczenie FDT001. Czy to jest normalne, że nowe koło dwumasowe ma 2 ząbki luzu? Czytałem, że raczej tak ale nie tyczyło się to dokładnie tego modelu. Wolał bym się upewnić zanim zawiozę do warsztatu do założenia. Z góry dzięki za pomoc.
piter_79
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2011, o 19:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gostyń
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: piter_79 »

GOLDI, czy w sprawie jednomasowego koła dzieje się coś dobrego, czy nie jest to jednak taka prosta sprawa i pozostaje JUN?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: endrju1 »

Madis pisze:Panowie podepne się pod temat bo nie chce zakładać nowego. Zakupiłem dziś koło dwumasowe do swojego Lexusa IS200, Aisin, oznaczenie FDT001. Czy to jest normalne, że nowe koło dwumasowe ma 2 ząbki luzu? Czytałem, że raczej tak ale nie tyczyło się to dokładnie tego modelu. Wolał bym się upewnić zanim zawiozę do warsztatu do założenia. Z góry dzięki za pomoc.
Tak.
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: GOLDI »

piter_79 pisze:GOLDI, czy w sprawie jednomasowego koła dzieje się coś dobrego, czy nie jest to jednak taka prosta sprawa i pozostaje JUN?
sie okaze dopiero z koncem miesiaca. Montazem zajmie sie Drożdż Motorsport z Krakowa. mialo byc wczesniej.. ale to nie jest najlepszy rok dla mnie i mojej rodziny i sprawy dla mnie malo istotne przesunely sie w kolejne priorytetowej... jak wszsytko bedzie ok to od września bede mial pierwsze kola.
Awatar użytkownika
Madis
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2015, o 09:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: Madis »

Panowie potrzebuję porady. Od samego początku mojej przygody z IS200 miałem problemy z szarpaniem przy ruszaniu, szarpnięciami przy puszczaniu sprzęgła podczas zmiany biegów 1-2-3-4. Najpierw wymieniłem samo sprzęgło, delikatna poprawa, po pewnym czasie zdecydowałem się na wymianę koła dwumasowego (oryginalne Aisin). Jest poprawa aczkolwiek szarpanie przy ruszaniu i zmianie biegów nie do końca zniknęło. Może to moja obsesja - może nie :) ale drażni mnie to straszliwie. Co w tym samochodzie może jeszcze powodować takie objawy? Poduszka skrzyni, silnika? Luz na tylnym moście? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Z widocznych objawów mam jeszcze coś takiego: Jadąc powoli na 1 biegu i trzymając rękę na lewarku jak dodam gazu to lewarek pcha mi rękę do tyłu, jak puszcze gaz (bez wciskania sprzęgła) to ciągnie do przodu - nie bardzo ale jednak jest to odczuwalne. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: blue »

W tym wypadku obstawiam jeszcze poduszkę skrzyni i ewentualnie silnika.

P. S. Co z tym jednomasem? Żyje toto? Będzie do kupienia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości