Tarcze hamulcowe

Awatar użytkownika
Elmosquito
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2013, o 01:51
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: D.G.
Kontakt:

Tarcze hamulcowe

Post autor: Elmosquito »

Witam,
Mam pytanie, jakich tarcz hamulcowych używacie, które możecie polecić i przede wszystkim, czy są dostępne ceramiczne tarcze do Altezzy/ :LEXUS: ??
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kale »

Elmosquito pisze:ceramiczne tarcze do Altezzy/ :LEXUS: ??
na indywidualne zamówienie pewnie byś dostał ale to jest koszt połowy twojego auta conajmniej.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: baniaq »

Po co Ci ceramiczne tarcze?
Jak chcesz coś do pałowania, to zostaje brembo sport albo dba.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
damian
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 kwie 2014, o 13:53
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Marki
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: damian »

mam tarcze DBA 4000 XS + klocki EBC yellow stuff, trochę to kosztuje ale wykonują swoją robotę! :D
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: banan1984 »

Tez jest taka opcja:

ZNOELLI SP500 i ZNOELLI SPORTS S6
Awatar użytkownika
Elmosquito
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2013, o 01:51
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: D.G.
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Elmosquito »

Co ile wymieniacie tarcze przy klockach EBC?
Ja mam spory problem z hamulcami, wg mnie jest jedyny niedopracowany element w moim Leszku, moze dlatego, że są wspólne z IS200. W zaszłym roku (pażdziernik/listopad) frezowałem tarcze, bo zaczeły "bić", po 4 miesiacach miałem to samo, ostatnio frezowałem tarcze II raz obecna grubość to ok 30,5 mm. czyli najwyższa pora wymienić. Nie potrzebuje sportowych zestawów, bo ja głównie używam auta w celach cywilnych. Czasami zdaży mi sie przycisnąc i wtedy pojawiaja sie problemy z przegrzamymi hamulcami( w Leszku juz 3 razy). Potrzebuje czegoś o kulturalnej pray przy ekstramalnie wysokich temp. oraz długiej żywotności, czyli ceramika. Ponoć do BMW mozna kupic takie cuda za tysiaka, może to byc prawda?
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Joyrider »

Ja mam zestaw brembo tarcze ferodo klocki i naprawdę nic się nie dzieje. Przelot do tej pory to jakieś 15.000 km.

Ceramiczne za 1000 PLN to można sobie chyba klocki co najwyżej kupić, ale to inna technologia http://topbrakes.pl/blog/klocki-hamulco ... ty-i-wady/. Zresztą, ceramiczna tarcza potrzebuje dopasowanego klocka, a i tak w większości przypadków będzie wku**iała tym, że bez rozgrzania hamuje dużo słabiej niż seryjne heble. Dostępne na rynku modele to albo używki od aut, które to miały seryjnie, albo typowo wyczynowe rozwiązania. W każdym wypadku jest to kwota horrendalnie wysoka w porównaniu do wartości auta jakim jest IS MK1.
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: j0hnDEER »

Elmosquito pisze:Co ile wymieniacie tarcze przy klockach EBC?
Ja mam spory problem z hamulcami, wg mnie jest jedyny niedopracowany element w moim Leszku, moze dlatego, że są wspólne z IS200. W zaszłym roku (pażdziernik/listopad) frezowałem tarcze, bo zaczeły "bić", po 4 miesiacach miałem to samo, ostatnio frezowałem tarcze II raz obecna grubość to ok 30,5 mm. czyli najwyższa pora wymienić. Nie potrzebuje sportowych zestawów, bo ja głównie używam auta w celach cywilnych. Czasami zdaży mi sie przycisnąc i wtedy pojawiaja sie problemy z przegrzamymi hamulcami( w Leszku juz 3 razy). Potrzebuje czegoś o kulturalnej pray przy ekstramalnie wysokich temp. oraz długiej żywotności, czyli ceramika. Ponoć do BMW mozna kupic takie cuda za tysiaka, może to byc prawda?
Wymiana tarczy to tylko usunięcia objawu a nie przyczyny. Czekać tylko aż pokrzywi nową tarczę :) Może pora przyjrzeć sie zaciskom ?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: LinkPL »

Myślę, że normalna seria spokojnie Ci wystarczy ... kup oryginalne tarcze i do tego klocki w serwisie a zobaczysz, że będzie kozak. Nie wymyślaj żadnych głupot w stylu ceramiki, bo nie są Ci potrzebne typowo sportowe hamulce. Chyba, że samo posiadanie bardziej Cię zadowala niż używanie ... no to wtedy wskazane są te ze złota...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Elmosquito
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2013, o 01:51
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: D.G.
Kontakt:

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Elmosquito »

Klamka zapadła. Zamówiłem zestaw składający się z tarcz EBC turbo groove i do tego klocki Yellow Stuff. Rozważałem tarcze DBA, ale ze względu na cenę i dostępność wybór padł na EBC.
Co do ceramiki to mieliście rację, koszt jednej tarczy to > 10 tyś. PLN. MOVIT jest w stanie zrobić coś takiego na zamówienie.
Znalazłem dobry sklep internetowy z hamulcami, jakby ktoś był zainteresowany polecam http://www.brakes.pl/ Spory wybór + profesjonalna obsługa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości