[IS200] Katalizator

muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: USUNIĘCIE KATALIZATORÓW A ICH KONSEKWENCJE IS 200

Post autor: muzz »

Keepmovin pisze:brak checka bez emulatora sondy
nie wiem jak w IS ale w GS check od razu się nie pojawia...jak skasowałem to musiałem kilkadziesiąt kilometrów przejechać zanim mi się zapalił na nowo...

jak jest ukruszony to bym wywalił kata bo jak się pokruszy do reszty to może zatkać wydech ale w to miejsce wstawiłbym rurę w obudowie kata...wtedy nie powinno być problemu z dźwiękiem...
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: USUNIĘCIE KATALIZATORÓW A ICH KONSEKWENCJE IS 200

Post autor: Keepmovin »

Ja przejechałem bez kata jakieś 300-400 km i checka nie było.

Co do dźwięku to rozmawiałem z Panem z Proex, mówił, żeby pozbyć się metaliczne dźwięku trzeba wstawić nawet jakiś kat o min 200 przepustowości, bo przerabial temat wiele razy. Mnie dźwięk tak denrrwowal, za zdecydowałem że nie będę się bawić do momentu przebudowy całego wydechu na nowo
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: USUNIĘCIE KATALIZATORÓW A ICH KONSEKWENCJE IS 200

Post autor: muzz »

z tym dźwiękiem to dziwne, co prawda w r4 ale jeżdżę obecnie takim pierdzidełkiem i ma właśnie taką kombinację z katem i żadnych dziwnych dźwięków z wydechem nie mam...
MAJKDADDY
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 00:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: PIOTRKÓW TRYB
Kontakt:

Re: USUNIĘCIE KATALIZATORÓW A ICH KONSEKWENCJE IS 200

Post autor: MAJKDADDY »

A co z dwoma pierwszymi katami??? ..tak czy inaczej zostać tak nie może....tylko zastanawia mnie bardzo fakt że kawałek ów wypadł z rury tuż za portkami ..
Awatar użytkownika
parzyh
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 23:07
Model Lexusa: GS300 mk1 / GS300 mk2
Skąd:: Wrocław-Ratowice
Kontakt:

Re: [IS200] Katalizator

Post autor: parzyh »

jak to wygląda w gs300 mk1? znajomy mówił, że są 2 katy, wywalić oba i wstawić strumiennice żeby uniknąc metalicznego dźwięku?
piotro001
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Garwolin
Kontakt:

Re: [IS200] Katalizator

Post autor: piotro001 »

Witam, bardzo proszę o pomoc w poskładaniu wszystkiego do kupy, mój IS też wyraźnie stracił moc, jeżdżę na LPG, jest dobrze zestrojony. Od którego katalizatora zacząć sprawdzanie? Od pierwszego? Co jeśli się okaże, że któryś z katalizatorów padł? Dodam, że zależy mi na tym by auto pozostało tak ciche jakie jest. Jakie są opcje i ewentualne koszty?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Katalizator

Post autor: owczar »

W dobrze zestrojonym LPG nie padają katalizatory. Mogą tracić sprawność przez wzgląd na przebieg, ale nie powinno dochodzić do ich uszkodzenia/wypalenia itp.

Najczęściej uszkodzeniu ulegają prekaty w kolektorze. Ale budowa kolektora uniemożliwia ich objerzenie gołym okiem. Chyba że wpuścić endoskopową kamerkę z oswietleniem.

Prekaty wyglądają jak na foto:
Obrazek

Żeby zachować ciszę najlepiej dać customowy kolektory wydechowy, choć pozbycie się wkładu w kolektorze nie powinno znacząco zmienić głośności.
piotro001
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Garwolin
Kontakt:

Re: [IS200] Katalizator

Post autor: piotro001 »

Co masz na myśli pisząc customowy kolektor? Podeślesz jakiś link jak to wygląda?
piotro001
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:31
Model Lexusa: is200
Skąd:: Garwolin
Kontakt:

Re: [IS200] Katalizator

Post autor: piotro001 »

Pomoże mi ktoś podsumować wszystkie informacje? Jeśli padł katalizator środkowy to co najlepiej wspawać zamiast niego? Rurę czy strumienicę? A jeśli padły katalizatory zaraz za kolektorem to co wówczas? Mam jeszcze jedno pytanie, ile są warte zużyte katalizatory chodzi mi o to żeby po ich wywaleniu je opchnąć.
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: [IS200] Katalizator

Post autor: matii_88 »

piotro001 pisze:.........................Mam jeszcze jedno pytanie, ile są warte zużyte katalizatory chodzi mi o to żeby po ich wywaleniu je opchnąć.
To zależy od tego ile zostało Tobie tego. W skupie sprawdzą jakość jego, tzn. zawartość metali szlachetnych, zmielą i wtedy dopiero będzie wiadomo ile jest wart Twój kat. ja za tyle kata co mieści się w dłoni dostałem 70 zł.

Jeśli się mylę to poprawcie mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości