Ktory RX na ryby, w las?

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG

Ktory RX na ryby, w las?

Postprzez gregski » 20 paź 2019, o 12:28

carinus napisał(a):Landek 120-ka jest naprawdę godny uwagi i warto się nad nim zastanowić.Pod kątem wad i zalet jednak zapraszam na forum tlc,gdzie można poznać wszelkie mankamenty wszelkich modeli terenowych toyoty.

Teoretycznie 120tka powinna byc wozem drabiniastym w porownaniu z RXem... Wysoki srodek ciezkosci, sztywna tylna os, waga, czy aerodynamika budy.. ale za to wieksza dzielnosc terenowa. Tyle, ze ja sie w prawdziwy teren nie wybieram.
gregski
Lex user

Model Lexusa: RX450h

Re: Ktory RX na ryby, w las?

Postprzez ledziu » 20 paź 2019, o 13:21

gregski napisał(a):Teoretycznie 120tka powinna byc wozem drabiniastym w porownaniu z RXem... Wysoki srodek ciezkosci, sztywna tylna os, waga, czy aerodynamika budy.. ale za to wieksza dzielnosc terenowa. Tyle, ze ja sie w prawdziwy teren nie wybieram.

Teoretycznie tak a praktycznie są to takie gadki osób które kupując lc spodziewają się prowadzenia minimum sedana typu gs460.
Prawda jest taka LC120 do 150km/h (około) prowadzi się normalnie a doznania wewnątrz auta pozwalają jeździć bez strachu i słuchawek na uszcach.
Więc jeżeli szybciej jeździsz to rx będzie lepszy tylko zastanowiłbym się do jakiej prędkości.
Przy LC120 bardziej niż jazda cywilna upatrywałbym problemu stanu technicznego np.zawieszenia oraz rdzy ramy.

Ogólnie mając rx-a wolałbym się zastanowić czy nie kupić coś w stylu posiadanego przeze mnie chevroleta s10 który kosztował razem z serwisem nie wiele więcej niż sam serwis lc120ki a do tego jest siermiężny i prosty w obsłudze. Tak naprawdę wjazd nim do lasu jest bajka bo masz w poważaniu skupianie się na lakierze, zawieszeniu czy innych atutach drogiego auta. Wartość tych aut jest jedna w zależności od stanu a uniwersalność w kategorii łikendowych jazd w 100% akceptowalna.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Ktory RX na ryby, w las?

Postprzez gregski » 21 paź 2019, o 09:02

Ledziu, nie chce kupowac ani terenowki, ani pickupa. Pytam o RX350.
gregski
Lex user

Postprzez ledziu » 21 paź 2019, o 09:36

gregski napisał(a):Ledziu, nie chce kupowac ani terenowki, ani pickupa. Pytam o RX350.

To w pierwszej części mojego ost.posta masz odp.

Tak naprawdę wszystko skłania się ku indywidualnemu podejściu do "lekki" las/ryby oraz sposobu jazdy a to niestety temat jest trudny do zweryfikowania bo jest mało obiektywny.

Co do pickupa tylko podsunąłem pomysł z którego sam jestem mega zadowolony.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Ktory RX na ryby, w las?

Postprzez gregski » 13 lis 2019, o 09:56

... posmigalem RXII, RXIII, pojezdzilem innymi autkami dla porownania i faktycznie szkoda RX zjezdzac dalej niz na pobocze.
Podejzewam, ze zgubil bym te wszystkie plasticzane oslony podwozia na pierwszym kamieniu.
Zreszta, nieomieszkam go przetestowac poza droga, ale nie spodziewam sie cudow.
Gdybym potrzebowal auto bardziej offroad, to pewnie skonczylo by sie na GXsie lub LXsie.

A ze potrzebuje glownie mieskie/autostradowe wozidlo z opcja duzy przeswit - skonczylo sie na '11 RX450h.
Stop smog, go hybrid! ;)
Idea polaczenia 3,5l V6 z silnikami elektrycznymi i CVT jest genialna.

Z zalem sie bede rozstawal z '08 IS250. Bardzo lubie to autko.
Ostatnio edytowano 5 gru 2019, o 16:10 przez gregski, łącznie edytowano 1 raz
gregski
Lex user

Postprzez klinikalpg.pl » 13 lis 2019, o 21:39

Gregu ! :)
Wpadnij do nas zgazować!
Dopiero będziesz ekologiczny!
gregski napisał(a):, jedyne z czym nie moge sie jeszcze pogodzic to dyskusyjny wyglad tego modelu, no ale o gustach sie nie dyskutuje.

Bierz Highlandera. Tak zrobiłem...:)
klinikalpg.pl
Lex user

Model Lexusa: LS400 UCF20

Ktory RX na ryby, w las?

Postprzez gregski » 14 lis 2019, o 10:21

Za pozno ;) RX juz zameldowany na mnie ;)
Poza tym przesiadka po Lexsie na toytoye byla by zbyt bolesna ;)
Za male przebiegi na lpg... a wpadne na pewno przy okazji, bo znamy sie zdaje sie od bardzo dawna /klubvolvo/.. ;)
gregski
Lex user

Poprzednia strona

Powrót do Wolne rozmówki