IS300h + LPG

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

IS300h + LPG

Post autor: Jubeusz »

Rozwazania czysto teoretyczne, ale zawsze sie zastanawialem, czy ktos probowal montowac instalacje gazowa do hybrydy. Kiedys jechalem z taxi Priusem i zadalem w stanie wysokiego rozweselenia pytanie "czy nie taniej byloby ja jeszcze zagazowac". Kierowca zaczal mi opowiadac o zagazowanym hybrydowym Aurisie jezdzacym w jego korporacji, ale z tego co wiem to ich flota obejmuje tylko benzyny, benzyny z LPG i kilka prywatnych hybryd, ale nigdy nie spotkalem sie z kombinacja hybryda z gazem.

Wiem, ze stopien skomplikowania samego 2AR-FSE jest wysoki, ciekawe, czy ktos by sie tego podjal. Zadalem podobne pytanie na lpg-forum, udziela sie tam kilku "wszechwiedzacych" montazystow, ciekawe czy ktorys zdoktoryzuje sie z tematu.

Jak ktos mi wyliczy koszt przejechania 100 kilometrow na 10zl to kto wie, moze teoria stanie sie praktyka ;-)
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: Joyrider »

Stag robi sterownik STAG400 DPI, który obsługuje 1AZ-FSE z Avensisa/RAV więc moim zdaniem założenie tego do innej 4-cyl z tym samym typem wtrysku jest wykonalne. Z lpg-forum SebastianS robi różne dziwne rzeczy, ale opinie sam ma też skrajnie różne :) http://www.gzw.pl/ to chyba jego firma. Ze strony wynika, że gazują bezpośredni wtrysk z powodzeniem.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: Yarecki »

Joyrider pisze:Stag robi sterownik STAG400 DPI, który obsługuje 1AZ-FSE z Avensisa/RAV więc moim zdaniem założenie tego do innej 4-cyl z tym samym typem wtrysku jest wykonalne. Z lpg-forum SebastianS robi różne dziwne rzeczy, ale opinie sam ma też skrajnie różne :) http://www.gzw.pl/ to chyba jego firma. Ze strony wynika, że gazują bezpośredni wtrysk z powodzeniem.
Ile Ci płacić za sianie tych bredni :?:
Wiesz jak działa STAG400DPI :?:
Poza tym nie jesteś na bieżąco bo teraz wchodzi w tyłek zenithowi :biggrin2: .
Oba rozwiązania to protezy a nie bezpośredni wtrysk, bo to pośredni w bezpośrednim a to fundamentalna różnica :pala:
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: DanLexus »

Moim zdaniem zamontowanie LPG w tym momencie może być trudne. Co prawda silnik o oznaczeniu 1AR-FSE jest gazowalny (niektórzy już się tego podejmowali), ale 2AR-FSE - mimo że to naturalny następca - to już inna bajka. Jest to silnik o "podwójnym wtrysku" - wtrysk pośredni i bezpośredni występuje tu jednocześnie.
Supras are just a hatchback SC300
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: Yarecki »

DanLexus pisze:Moim zdaniem zamontowanie LPG w tym momencie może być trudne. Co prawda silnik o oznaczeniu 1AR-FSE jest gazowalny (niektórzy już się tego podejmowali), ale 2AR-FSE - mimo że to naturalny następca - to już inna bajka. Jest to silnik o "podwójnym wtrysku" - wtrysk pośredni i bezpośredni występuje tu jednocześnie.
To że coś ktoś gazował nie oznacza iz jest to zrobione zgodnie ze sztuką.
Po co pakować się w protezy które są uwstecznieniem systemu wtrysku bezpośredniego na pośredni.
Auta zużywają noPB i nikt nie wie do tej pory z jakimi konsekwencjami dla oryginalnych wtryskiwaczy.
Jedyne właściwie rozwiązanie to bezpośredni wtrysk ciekłego gazu co jest dostępne ale w wąskim zakresie zastosowania na obecną chwilę, ale to nieunikniona przyszłość. :piwko:
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: Joyrider »

Yarecki pisze:
Joyrider pisze:Stag robi sterownik STAG400 DPI, który obsługuje 1AZ-FSE z Avensisa/RAV więc moim zdaniem założenie tego do innej 4-cyl z tym samym typem wtrysku jest wykonalne. Z lpg-forum SebastianS robi różne dziwne rzeczy, ale opinie sam ma też skrajnie różne :) http://www.gzw.pl/ to chyba jego firma. Ze strony wynika, że gazują bezpośredni wtrysk z powodzeniem.
Ile Ci płacić za sianie tych bredni :?:
Wiesz jak działa STAG400DPI :?:
Poza tym nie jesteś na bieżąco bo teraz wchodzi w tyłek zenithowi :biggrin2: .
Oba rozwiązania to protezy a nie bezpośredni wtrysk, bo to pośredni w bezpośrednim a to fundamentalna różnica :pala:
NIe wiem jak działa poza tym, co piszą na stronie i w internetach, ale kolega pytał o gazowanie toyotowskiego D4-S i pamiętałem, że STAG coś miał do tego. Nie pisałem, że to dobre/złe, tylko że jest a Ty od razu zarzucasz, że brednie i to z kasę. Stary, kampania wyborcza skończyła się już kilka dni temu, wyłącz ten tryb bo szkodzi dyskusji...
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: adamsky73 »

On już tak ma :piwko: :laugh1: :laugh1:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: Jubeusz »

Nie drapcie sie, juz na lpg-forum jest wystarczajace "piekielko" w temacie. Przypominam, ze to teoretyczne rozwazania.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: Yarecki »

Jubeusz pisze:Nie drapcie sie, juz na lpg-forum jest wystarczajace "piekielko" w temacie. Przypominam, ze to teoretyczne rozwazania.
:pijak: :ok:
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS300h + LPG

Post autor: ledziu »

Joyrider pisze:kolega pytał o gazowanie toyotowskiego D4-S i pamiętałem, że STAG coś miał do tego.
Tylko że często osoba deklarująca że STAG coś ma albo nie ma nie wie że jest różnica w d4-s i d4 bez s ... po mojemu to oznacza nie wiedzieć co to jest gte i ge bez t :biggrin2:


W moim mieście był rx450h na lpg skończyło się lipą :down:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość