[RX300] Problem z gazem :(

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
kimboax
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 29 gru 2010, o 17:28
Model Lexusa: RX300
Kontakt:

[RX300] Problem z gazem :(

Post autor: kimboax »

Cześć mam problem w moim RX300 a więc ma założoną insalacje sekwencyjną LPG i mam następujący problem.. ubywa mi i gazu i benzyny podczas jazdy na początku myślałem, że to jakiś błąd ale dziś gdy rezerwa mi się tu i tu zapaliła uznałem, że tak nie może być.. pomóżcie



EDIT: TAK JAK MÓWILIŚCIE WSKAZÓWKA PO PRZEJECHANIU PONAD 300km SAMA IDZIE DO GÓRY :)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, o 22:28 przez kimboax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: klexus »

kimboax pisze:Cześć mam problem w moim RX300 a więc ma założoną insalacje sekwencyjną LPG i mam następujący problem.. ubywa mi i gazu i benzyny podczas jazdy na początku myślałem, że to jakiś błąd ale dziś gdy rezerwa mi się tu i tu zapaliła uznałem, że tak nie może być.. pomóżcie
i tak bedzie :) nic sie nie martw PB nie ubywa z baku tylko na wskaźniku:) co 170 km bedzie ponowny odczyt paliwa w baku, poprostu za podstawie otwarcia przepustnicy komputer odczytuje spalanie Pb i dlatego wskazówka opada, u mnie w GS jest tak samo
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: dS »

mi kiedyś w Oplu jak padł przekaźnik to podawał i gaz i benzynę, ale jeśli w baku nie ubywa Pb to nie ma się czym przejmować
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: klexus »

dS pisze:mi kiedyś w Oplu jak padł przekaźnik to podawał i gaz i benzynę, ale jeśli w baku nie ubywa Pb to nie ma się czym przejmować
no nie gadaj ze to szło, nie zalewało go ??
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: tomekb »

probleem moga bycntez za małe dysze i po przekroczeniu pewnych obrotów przłancza sie bezszelestnie na bezynke tak mial znajomy w crv ale mysle ze poprostu to jest to co napisał w 1. odpowiedzi klex
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: dS »

klexus pisze:
dS pisze:mi kiedyś w Oplu jak padł przekaźnik to podawał i gaz i benzynę, ale jeśli w baku nie ubywa Pb to nie ma się czym przejmować
no nie gadaj ze to szło, nie zalewało go ??
Jeździł normalnie, nigdy nie było problemu z odpalaniem. Odpalałem i do rozgrzania jeździłem na Pb, ale trochę się dziwiłem że na 3 baki LPG znikał prawie cały zbiornik Pb. Zaprowadziłem do gazownika, wymienił przekaźnik , koszt 50zł, i Pb przestało znikać z baku :puchar:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: konik_80 »

Komputer w lexie obniża wskazówkę na podstawie czasów wtrysku benzyny - czyli podczas pracy na LPG również. Przekaźników w sekwencji już nie ma (były one w starszych generacjach) - fizyczne ubywanie PB podczas jazdy na LPG jest możliwe tylko w przypadku:
1. Funkcji max power (funkcja przełączania na PB od określonych obrotów), bądź od określonego obciążenia silnika - ale to ustawia się w sterowniku LPG.
2. Dodatkowo może ciągnąć paliwo jeśli silnik ma tzw. Dotryski - ale z tego co wiem Lexus nie ma dotrysków...
3. Mechaniczne uszkodzenie któregoś z wtryskiwaczy PB który pomimo zamknięcia jest rozszczelniony i puszcza PB w dolot - takie uszkodzenie nie będzie powodowało większych problemów podczas pracy na PB.

Poleciłbym podłączenie się do sterownika LPG i sprawdzenie czasów wtrysków PB podczas pracy na gazie - jeśli 1 para 3 cylindrów będzie miała różnice w stosunku do drugiej pary - to może sugerować przeciekający wtryskiwacz.
pioter
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 29 paź 2010, o 07:28
Model Lexusa: IS 200, xc90 4,4v8
Skąd:: Pruszcz Gd
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: pioter »

JA bym stawiał na słabe komponenty instalacji gazowej i jej niewydolność -> na chłopski rozum jeździ na gazie ale podpiera się benzyną . Podjechałbm do jakiegoś kumatego gazownika aby to przejrzał .

P.S. Polecam lekturę : http://lpg-forum.pl/
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: carinus »

Ja bym stawial na odpowiedz kolegi kimboax.Wczoraj dzwoni do mnie żona i mówi ze jedzie na gazie i paliwo jej znika.Przejechała 300km i zapaliła się rezerwa,wytłumaczyłem jej jak to działa,ale nie wierzyła w to co mówiłem.Na drugi dzień dzwoni uszczęśliwiona że przed wyjazdem na tankowanie wzkażnik samoczynnie powędrował do góry.
Awatar użytkownika
filipous
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 15:41
Model Lexusa: Lexus RX 330 - 2004y.
Skąd:: Ruda Śląska
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Re: [RX300] Problem z gazem :(

Post autor: filipous »

Dobrze że tu o tym piszecie bo już dostałem zawału . Najciekawsze jest to , że na wskaźniku elektronicznym przy sterowniku benzyna/gaz nie pokazuje mi ubytku gazu - chyba pływak się zawiesił .Oczywiście jak już mam zero gazu to ślicznie piszczy i się wydziera - migając do tego romantycznie . Muszę tylko naprawić wskaźnika gazu .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość