[Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: owczar »

Zgadza się, dyskusja była niepotrzebna, bo kilka postów wcześniej napisałem, żeby wrzucić zdjęcia instalacji i oscylogramy, co dałoby już jakiś szerszy obraz problemu :)

Co do korekt LTFT to nie zgadzam się z tym co napisałeś. Zakres korekt wynosi +-10/15% w zależności od strategii producenta. Jeśli ECU przekroczy ten zakres to zgłasza błąd. LTFT wcale nie muszą się mieścić w zakresie +-5%. Gdybyś mnie odesłał moim galantem bo korekty nie mieszczą się w tym zakresie, to nigdy bym nie mógł do Ciebie wrócić, bo w tym aucie LTFT są cały czas między 5-10% na plusie i nie oznacza to nic złego. Wszystko zależy od warunków pracy silnika, stopnia zużycia. Ważne by w danym punkcie pracy korekty były stabilne- wtedy możliwa jest prawidłowa regulacja LPG. Po prawidłowym wystrojeniu korekty na LPG i PB w danym punkcie powinny być takie same :)

Valteki będą działać jak są dobrze zamontowane. To, że są mało precyzyjne będzie miało jedynie wpływ na kulturę pracy no i będą głośne.

ISA2 przydaje się podczas kalibracji, potem się wyłącza. Zresztą korekt po OBD też się nie powinno zostawiać. Oba algorytmy działają podobnie- pierwszy czyta czasy wtrysków PB, drugi LTFT, które są proporcjonalne.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: Damnian »

Ostatni post:

Ja odsyłam kiedy widzę ze korekty wyjechały dużo za dużo i wiem że nie wrócą- tak słowem wyjaśnienia. W Renault nawet około 25% jest korekta w obie strony. W każdym aucie jest inaczej i zarówno STFT i LTFT zmieniają się z różnymi prędkościami. Wiadomo że korekty bedą różne dla różnych silników i paliw, ale wiadomo im korekta jest bliżej 0 tym auto pracuje prawie tak samo jak na paliwie wzorcowym. Co do tego jak ja reguluje to jest inna bajka, także tak proszę nie mów. I tak jak napisałeś ważne aby korekty podczas pracy na PB i LPG były takie same.

Dziękuję, pozdrawiam, czekamy na post andrew.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: andrew »

Byłem dziś u majstra i pierwsze co, to sprawdził świece. Okazało się, że była za duża przerwa, zmniejszył do 0,7mm. Trochę się poplepszyło, ale dalej potrafił przyrwać. Potem sprawdził o co chodziło z tym check engine i była za uboga mieszanka. Później po wpięciu się pod sterownik okazało się, że 2 wtryski "klepią". Wzieliśmy kompa i podczas przejażdzki sprawdzał i faktycznie, po wyłączeniu tych uszkodzonych było ok. Koniec końców zdecydowałem się na nową listwę, żeby zamknąć temat na dłuższy czas (oby tak było :laugh1: ).
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: Damnian »

No i git. A zamontowałeś nowe Valteki? Czy jak? Tak jak już wyżej wspominałem za jakiś czas znowu się rozjadą. Generalnie na przyszłość polecam Dragony (LPG Tech) albo Barracudy (Alex) są sprawdzone i ceny są przystępne - około 70 zł za wtryskiwacz :)
Tak czy siak świece kwalifikują się do wymiany.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: andrew »

Z tego co pamietam, to AC Stag, czy coś w ten deseń. Gość mówił, że powinno być sporo lepiej niż na Valtekach. Montaż w piątek będzie, ciekaw jestem jak to będzie chodzić. A co do świec, to właśnie okazało się, że poprzedni właściciel nie ściemniał i dopiero co były wymieniane. I przerwa na świecach była nominalna, a mój gazownik mówił, że do gazu na jednoelektrodowej świecy przerwa powinna mieć 0,7mm.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: Damnian »

To są niby ulepszone Valteki. Tak czy siak ja bym się zastanowił nad tym, nie wiem jaką to ma wytrzymałość. Zarówno Dragony jak i Barracudy mają gwarancje na 100kkm.
Z tego co ja wiem i co mnie uczyli to tylko przy tradycyjnych instalacjach zmieniali przerwę na świecy, a na sekwencji nic się nie robi. Dziwne. A tak poza tym to żadne świece do gazu nie istnieją. Mają być takie jak zaleca producent, bez żadnego cudowania. A same świece nie maja przebić? Rysek albo kropek na porcelanie? On zmniejszając przerwę ułatwił iskrze przeskok do elektrody. Obejrzyj dokładnie fajki, może znajdziesz coś.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
andrew
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 lis 2014, o 17:44
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kwidzyn/Olsztyn
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: andrew »

Ze świecami wszystko było ok. Pokazaywał mi każdą po kolei i żadnych rysek nie było. Mówił właśnie, że gdyby były "pajączki" na porcelanie to wtedy można by się martwić, a te objawy raczej wskazują na te wtryski.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: Damnian »

no jak są pajączki to już jest bardzo źle. Czasem wystarczą pojedyncze kropki i auto już będzie szarpać. A typek nie ma maszynki do sprawdzania wtrysków? Przecież można je zregenerować i będą dalej latać.Tam tylko to się zużywa, bo nic więcej nie ma i masz nowe wtryskiwacze:) Zastanów się nad tym
http://allegro.pl/komplet-naprawczy-lis ... 82064.html
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: dawidek106 »

U mnie na wtryskach STAG się wieszał,dopiero Hana rozwiązały sprawę. Od 20tkm cud malina!
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Is200] Szarpie autem przy przyspieszaniu

Post autor: owczar »

Ja bym poszedł w barracudy. Valteki to elektrozawory. ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości