Wywalanie gazu

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: carinus »

LinkPL pisze:
Nie wkręcaj ... ma znaczenie i to duże. Nie wziąłem tego z sufitu, nie znam się na starej generacji. Kolega miał tak w kompresorze clk, reduktor został poprawnie zainstalowany i dolegliwości odpuściły ... Powodem tego są membrany w środku reduktora ..
Rozbierałes kiedyś taki parownik stary i nowej generacji?Chyba nie.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: LinkPL »

carinus pisze:
LinkPL pisze:
Nie wkręcaj ... ma znaczenie i to duże. Nie wziąłem tego z sufitu, nie znam się na starej generacji. Kolega miał tak w kompresorze clk, reduktor został poprawnie zainstalowany i dolegliwości odpuściły ... Powodem tego są membrany w środku reduktora ..
Rozbierałes kiedyś taki parownik stary i nowej generacji?Chyba nie.
Nie ... Podałem tylko przypadek z autopsji który jest mi znany ...

Swoją drogą widzę, że u mnie dokładnie to samo się dzieje. Jak dość obciążony 4 osoby na pokładzie to wczoraj na prawie pełnym zbiorniku też mi wywaliło. Może to być wina niedogrzanego reduktora, albo po prostu w niższych temperaturach nie daje sobie rady...
Ostatnio zmieniony 5 lut 2012, o 23:04 przez LinkPL, łącznie zmieniany 1 raz.
How far We can go ...
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: lukas78 »

Jak się zaczęły u mnie mrozy poniżej -20 w nocy (auto stoi pod chmurą) - IS też zaczął mi się przełączać na pb jak mu ostro w pedał depnę przy niezbyt dogrzanym silniku - winą jest zbyt niska temperatura na dworze i w związku z tym mega zimny płynny gaz, który z problemem w reduktorze (reduktorze który z odczytów czujników temperatury jest już przełączony na pracę z lpg) przechodzi w fazę lotną pomimo tego iż reduktor ma niby odpowiednią temperaturę pracy.
ps. poza tym z tego co pamiętam to na lpg-forum jak zaczeły wchodzić hany na rynek to gaziarze zastanawiali się jak się będą one zachowywać przy ostrych mrozach, bo są to bardzo precyzyjne wtrynki i w związku z tym wrażliwe (to również może być przyczyna przy takich niskich temperaturach jakie teraz mamy w polandii).
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: andrej7 »

Od siebie dodam tylko tyle że mam podobny problemik, w tygodniu odwiedzę gaziarzy coby sie przyjrzeli co sie dzieje. :biggrin2:
W poszukiwaniu mocy...
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: tomekb »

Moim zdaniem to reduktor nie nadaza i nie ma to znaczenia jak daleko jest od silnika gdyz w calym obiegu masz zawsze ta sama temperature poprostu koledzy noga z gazu i daje rade tylko ze wolniej albo jezdzic na benie w takie mrozy
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: carinus »

Proponuję zrobic próbę dobrego rozgrzania silnika i dopiero przełaczenie na LPG.Mocno zmrozony gaz może nie zdoła odparować i wytworzyć dostatecznego ciśnienia aby wtryski mogły pracować.
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: Bania »

Potwierdzam, przy mocniejszym depnięciu, na niedogrzanym aucie, przełącza na PB. Przeważnie przy ruszaniu ok. 4 -4,5k rpm i wywala.
Jeszcze troche i problem minie razem z tęgim mrozem 8-)
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: Thorgal1 »

ha ... a wiesz co było u mnie ? (bo jeszcze nikt o tym nie napisał)
mam małą butlę i kolesie od lpg zamontowali mi ją z zaworem do przodu auta ... tzn butla do jazdy na wstecznym
jak tylko gaz (w butli płyn) się przemieścił to od razu wywalało mi na bene .. a za chwile spokojnie mogłem przełączyć na gaz ...
oczywiście działo się to na dużych obrotach ...
zapodaj fotkę jak masz butlę zamontowaną ... może to to :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Wywalanie gazu

Post autor: carinus »

Też mam butlę do jazdy na wstecznym ale pojemnośc układu doprowadzenia gazu raczej nie pozwala na takie dziury w pracy.Nigdy nie miałem problemu z pracą instalacji.Przejechane prawie 30kkm jeszcze bez wymiany filtrów i brak usterek.Przełączenie na gaz odbywa sie dopiero po przekroczeniu temp.40*.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości