Problemy z LPG

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
sprysio
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2011, o 11:52
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: sprysio »

Witam,

W moim Lexusie is 200 mam lpg nie wiem dokładnie jakie są zainstalowane elementy instalacji ale mam to w fakturze więc dopiszę. Mam problem, mianowicie od paru dni przy jeździe na gazie mam dziwne szarpnięcie a dokładnie przy redukcji biegu lub szybkim przyśpieszeniu jest chwila "dziury przyśpieszenia" po czym jest gwałtowne przyśpieszenie. Na początku myślałem, że to brak gazu i po zatankowaniu na maxa ustało ale teraz zdarza się to częściej. Wydaję mi się, że to parownik ale napiszcie co o tym myślicie może macie jakieś doświadczenia w podobnej usterce. Dodam, że wymieniłem tydzień temu filtry od gazu a poprzedni właściciel zmieniał świece i przewody około rok temu co potwierdził fakturą. Pozdrawiam
sprysio
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2011, o 11:52
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: sprysio »

co do instalacji gazowej to na fakturze są następujące elementy:
Reduktor KME
Zawór gazowy Certols
Wielozawór Tomasetto
Przełącznik Sirocco
Układ elektryczny Sirocco

Dzisiaj objawy się nasiliły i występowały częściej proszę o jakąś podpowiedz POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: carinus »

sprysio pisze:co do instalacji gazowej to na fakturze są następujące elementy:
Reduktor KME
Zawór gazowy Certols
Wielozawór Tomasetto
Przełącznik Sirocco
Układ elektryczny Sirocco

Dzisiaj objawy się nasiliły i występowały częściej proszę o jakąś podpowiedz POZDRAWIAM
Jedz do gazownika żeby sprawdził programem diagnostycznym bo my będziemy tylko wróżyc z fusów i pisac że może to,albo tamto.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

carinus pisze:
sprysio pisze:co do instalacji gazowej to na fakturze są następujące elementy:
Reduktor KME
Zawór gazowy Certols
Wielozawór Tomasetto
Przełącznik Sirocco
Układ elektryczny Sirocco

Dzisiaj objawy się nasiliły i występowały częściej proszę o jakąś podpowiedz POZDRAWIAM
Jedz do gazownika żeby sprawdził programem diagnostycznym bo my będziemy tylko wróżyc z fusów i pisac że może to,albo tamto.
dokładnie niech gazownik to poprawia - chyba, że chcesz znać prawdę o tym co masz pod maską to poprosimy o fotki.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: carinus »

Kolega tak jak większość osób podaje dane z faktury,które sa do niczego nam nie potrzebne.Najważniejsze to podać typ i model reduktora,wtryskiwaczy i systemu sterowania wtryskiem gazu.
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: uho50 »

witaj
Ostatnio też miałem taką przypadłośc, jakby brakowało mu gazu lub było cos zablokowane. Pojechałem do gazownika i jak sie okazało padł mi komputer gazowy. Objawy były podobne tylko ze do tego jeszcze mi szarpalo samochodem i jakoś kiepsko jeździł. Rada niech to sprawdzi specjalista:D
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: konik_80 »

uho50 pisze:witaj
Ostatnio też miałem taką przypadłośc, jakby brakowało mu gazu lub było cos zablokowane. Pojechałem do gazownika i jak sie okazało padł mi komputer gazowy. Objawy były podobne tylko ze do tego jeszcze mi szarpalo samochodem i jakoś kiepsko jeździł. Rada niech to sprawdzi specjalista:D
Takie objawy też są jak padają wtryski
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: carinus »

Czy ktos z Was pamięta lub jest w stanie sprawdzić jaki jaki wykres w funkcji czasu i napięcia powstaje podczas pracy obu sond lambda.U mnie jest zadziwiające zjawisko braku sinusoidy.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: konik_80 »

U mnie na wszawym Zenicie na PB w piku dochodziło do 0.816V a na gazie do około 0.76-0.78V i oscylowało ciągle - nie pamiętam w jakich interwałach czasowych - jak masz płasko to może sonda padła.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: carinus »

Dziwne jest to że wartości z obu sond są bardzo zbliżone i zawsze wyższe od 0,5V ale całkowity brak oscylacji a jedynie bardzo powolne zmiany napięcia,bardzo powolne.Spróbuję odpiąć wtyk sondy i zrobie pomiar napięcia na samej sondzie pomijając wpływ ECU.Silnik nie ma dużo nalatane ale szybciej spodziewam się jakiegoś błędu odczytu w programie diagnostycznym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość