Problemy z LPG

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: konik_80 »

Tak samo jest na PB i LPG ? Jeśli nie masz jakiegoś kabelka pod OBD (np ELM327) to najszybciej sprawdzisz to miernikiem. W sondach 4 przewodowych najczęściej odczyty sprawdza się na czarnym kabelku (w Lexie nie jestem pewny na 100% czy będzie to czarny bo po prostu nie pamiętam...)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: carinus »

Nie pamietam juz co pokazywał odczyt pcmscan ale podane były tylko max.i min. wartosci napięć sondy.W niedzielę jeszcze raz sprawdzę wszystkie parametry pracy silnika i napiszę dokładnie co wyszło.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: infidel »

Podepne sie pod temat,mój problem z LPG jest nastepujacy.Silnik pracuje nierówno na gazie,co chwila obroty spadają i silnikiem zaczyna telepac.Widac to na obrotomierzu i czuc jak trzesie autem.Dzieje sie tak tylko na biegu jalowym,podczas jazdy jest ok.Po przełączeniu na benzyne wszystko wraca do normy.Dziś podczas jazdy zapalił mi sie check ale po odpieciu klemy na chwile problem nie wrocił,jednak telepie cały czas.Instalacja to stag 300,wtryski hana,reduktor zawoli.Na gazie przejechane około 30 tys do tej pory kłopotów nie było,przebieg auta około 130tys.km.Wymienione swiece na NGK irydowe,filtr powietrza wkładka filtra K&N.Czy po zamontowaniu takiej wkładki trzeba coś zmieniac w ustwawieniach LPG?Przegladając rózne tematy wiem,ze u mnie tez przewody LPG są róznej długosci i dosc długie.Macie jakies sugestie,które moze naprowadza mojego gazownika?
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: Pepe_GD »

Może zmień gazownika skoro Twój sobie nie radzi?
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: infidel »

Gazownik jest ogarniety,zawsze pomogł i podołał wyzwaniu,chodzi mi tylko o jakies wasze sugestie na temet w/w problemu.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: owczar »

Ogarnięty gazownik nie robi różnej długości przewodów i nie potrzebuje naprowadzania... kolega ma rację- zmień gazownika. Tym bardziej, że diagnostyka lpg jest prostsza niż się wydaje. Tyle że zdalnie nikt nie pomoże.
Chyba, że podeslesz oscylogramy na pb i lpg oraz foty instalki.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: infidel »

Auto juz kupiłem z LPG i było zakładane w innym warsztacie do którego już nigdy nie pojade.Postaram sie umiescić zdjecia instalacji lpg,oscylogramów nie posiadam.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: owczar »

Dlatego ja bym zaczął od poprawienia sposobu montażu. Jaki tam masz sterownik? Masz kabel?
wojtasdw
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2012, o 11:20
Model Lexusa: Jest Camry, będzie LS400
Skąd:: Kęty
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: wojtasdw »

infidel pisze:Gazownik jest ogarniety,zawsze pomogł i podołał wyzwaniu,chodzi mi tylko o jakies wasze sugestie na temet w/w problemu.
więc sugeruje zacząć od gazownika, może szybciej rozwiążesz problem...
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: infidel »

Problem rozwiązany,winny był pogryziony pewnie przez gryzonia wężyk podciśnienia idący do reduktora.Mapy wtrysku zupełnie sie rozjechały i samochód nie jechał juz nawet na PB.Po wymianie węzyka,kasowaniu błędu i regulacji samochód odzyskał wigor a silnik pracuje idealnie na PB i LPG.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości