Problemy z LPG

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: michalllw »

Mam dziwny problem z LPG. Po zainstalowaniu turbo przy ciśnieniu 0,5b Lex jakoś śmigał na gazie ale z czasem ciśnienie rosło, doszło parę przeróbek i jeździłem do tej pory na benzynie i kiedy już wszystko zostało poprawione pojechałem do gazownika żeby wystroić LPG do obecnego ciśnienia a tu coś dziwnego... Czas otwarcia jednego wtrysku LPG różni się od pozostałych, sygnał między ECU, DET-em a wtryskami jest poprawny a już między wtryskami benzyny a wtryskami LPG już nie. Zostały podmienione wtryski gazowe i komputer od LPG i to nie to, cały czas ten jeden wtrysk LPG zalewa.
Odstawiłem auto do gazownika i się męczy ale może ktoś przerabiał coś podobnego ?
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: owczar »

Jeśli sterownik,? Może ktoś się bawił i wprowadził korekty na jeden wtrysk. Zerknij czy są wyzerowane. Rozumiem, że czasy wtrysku pb są podobne, a tylko jeden lpg ma dłuższe czasy?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: michalllw »

owczar pisze:Jeśli sterownik,? Może ktoś się bawił i wprowadził korekty na jeden wtrysk. Zerknij czy są wyzerowane. Rozumiem, że czasy wtrysku pb są podobne, a tylko jeden lpg ma dłuższe czasy?
Sterownik był podmieniany na nowy i problem był ten sam. Na jeden wtrysk nie można wprowadzić korekty dlatego że instalka BRC steruje po dwa wtryski, tak samo jest przy śwince która steruje wtryskami. Mam nadzieje że dobrze opisałem problem bo kompletnie się nie znam na mechanice i elektryce :biggrin2:. Instalcja DET 3 była sprawdzana kilka razy przez dwóch stroicieli i jest na pewno wszystko OK, przed instalacją turbo nie było żadnych problemów z LPG i teraz nie wiem co zostało namieszane, gazownik twierdzi że pierwszy raz widzi taki problem i zostało namieszane coś z kabelkami...
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problemy z LPG

Post autor: owczar »

Na BRC kompletnie się nie znam, więc raczej nic nie podpowiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość