Lexus gs 430 2004. Problem z kontrolkami VSC ABS i Ręczny

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus gs 430 2004. Problem z kontrolkami VSC ABS i Ręczn

Post autor: Pawcio1979 »

U siebie z klemami porobiłem porządek, wywaliłem te plastiki żeby mocniej docisnąć.
Klemy i "bolce" akumulatora wyczyszczone oraz specjalną chemią potraktowane i co? I nic. Dziś na 220km 2 razy choinka wyskoczyła. Raz rano i raz po południu by innym razem zrobić kilka tys km bez problemu.

Zero reguły. :szyja:
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Lexus gs 430 2004. Problem z kontrolkami VSC ABS i Ręczn

Post autor: muzz »

Może warto do gaziarza podjechać i powiedzieć, że po zainstalowaniu lpg zaczęły się cyrki dziać i to najpewniej jakiś problem z połączeniem elektrycznym. Niech sprawdzi bo grzebał pewnie w różnych miejscach.

Ja u siebie z plusowej klemy tez wywaliłem ten plastik.
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus gs 430 2004. Problem z kontrolkami VSC ABS i Ręczn

Post autor: kazekat »

Dziś umówiłem się w warsztacie że pojadę do nich i odepną mi komputer lpg od OBD bo może on coś chrzani w całym komputerze lexa.
Dam znać czy pomogło
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus gs 430 2004. Problem z kontrolkami VSC ABS i Ręczn

Post autor: Pawcio1979 »

kazekat pisze:Dziś umówiłem się w warsztacie że pojadę do nich i odepną mi komputer lpg od OBD bo może on coś chrzani w całym komputerze lexa.
Dam znać czy pomogło
Sam jestem ciekaw tego tropu.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus gs 430 2004. Problem z kontrolkami VSC ABS i Ręczn

Post autor: kazekat »

No więc Panowie Problem ROZWIĄZANY !
Udałem się do warsztatu LPG. Odpięli mi komputer od złącza OBD (przejechałem już ponad 4000km więc gazownik powiedział że śmiało można odłączyć że mapa już się wyuczyła ) ustawił w sterowniku LPG by nie łączył się przez to złącze (czy tam nie próbował etc. nieważne) i problem zniknął. Jeżdżę szczęśliwy od tygodnia już i deszcz mróz słońce i ani razu podobnej sytuacji.
Było też podejrzenie że jakiś kabel może zakłócać pracę czegoś, ale na szczęście problem się rozwiązał po odpięciu kompa.
Pytanie zasadnicze tylko co było przyczyną? Co takiego komputer widział dziwnego w połączeniu OBD że taką choinkę jeszcze przed świętami wyrzucał :) .
Ale tego się już pewnie nie dowiem.
M.in. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc.
Pozdrawiam
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Lexus gs 430 2004. Problem z kontrolkami VSC ABS i Ręczn

Post autor: WSR »

AAA to wszystko jasne, GS nie lubi obcych interfejsów OBD, nawet zapięcie typowego, wcale nie najtańszego ELM327 potrafi skasować kalibracje VSC, albo jest to obroną przed nieautoryzowanym serwisowaniem, albo jakieś braki w kompatybilności. Mam interfejsy (zwykły i z multiplekserem) od Maxiecu, do amatorsko-hobbystycznych zastosowań nawet spoko, po zapięciu tego do OBD z ecu się połączę, ale potem muszę kalibrować VSC wg serwisówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość