problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
LENAR
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2017, o 14:07
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: LENAR »

Cześć, moja instalka to STAG, reduktor zdaje się KME silver, wtryski AC, założona 1,5 roku temu = jakieś 45ooo km.
Przyznaję się, że nie wgryzłem się w temat przed montażem i oddałem auto do "magika" z polecenia, oto co z tego (póki co) wyszło:

Mam problem z przełączaniem na gaz na zimnym silniku.
Zaczęło się już po dwóch miesiącach przy pierwszych chłodach, auto przy próbie przejścia na gaz po prostu gasło, śmierdziało przy tym gazem. "magik" stwierdził, że źle był skalibrowany czujnik temp w reduktorze, przez co przełączanie było za wcześnie. Niby to skorygował i niby było OK, na jakiś czas.

Za jakiś czas miał taki kaprys, ze się nie przełączył na gaz, ale nie zasygnalizował tego pikaniem, migała tylko kontrolka na przełączniku. Na próby przełączenia "z palca" też nie chciał zareagować, dalej migała kontrolka. Problem się "odwiesił" po wyłączeniu silnika.

Kolejny etap fochów: przy próbie przełączenia na gaz (zwykle odbywało się to w okolicy pierwszej kreski na wskaźniku temp) słychać szybkie pikanie i nie przełącza na gaz, na przełączniku szybko miga kontrolka. Na wyższej temp próbuję "z palca" przełączyć na gaz i dopiero za którymś razem się uda, jak silnik już się bardziej nagrzeje.
Zdarzyło się też że niby przełączył na LPG ale szarpał i nie miał mocy do przyspieszania.

Filtr fazy gazowej jest nowy, do filtra fazy ciekłej nie zaglądałem. Silnik rozgrzewa się prawidłowo, poziom płynu jest OK.

Nie chcę wracać do gościa co to montował, bo przestałem mu ufać, kolektora nie ściągał, o AFR nie wiem czy słyszał.

Chciałbym podjechać do kogoś z Wawy lub okolic na jakąś diagnostykę, może ktoś pomoże ogarnąć temat, ja nie mam lewych rąk, jednak nie czuję się na siłach by przy tym cokolwiek dłubać.

pozdrawiam
Krzysiek
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: zdrowy_zab »

Myślę - LPG, myślę - KlinikaLPG ;)
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: Pawcio1979 »

Jak masz 100 zeta na zbyciu kup interfejs bluetooth np. CCY nie robie reklamy. Pobada się instalacje temperatury, ciśnienia itp. Coś musi być skopane.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: klinikalpg.pl »

Już chciałem napisać, że przewodowy będzie tańszy (31zet) ale przy 89 zeta za Bluetooth to w sumie rzeczywiście wygodniej.
LENAR - Jakbyś odpalił sobie program spróbuj zaznaczyć opcję "podgrzewanie wtryskiwaczy". Może pomóc. Objawy sugerować mogą klejenie się przysyfionych wtryskiwaczy.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: gmiter »

LENAR pisze: Filtr fazy gazowej jest nowy, do filtra fazy ciekłej nie zaglądałem.
Krzysiek

To zajrzyj bo mi raz to po 2 tysiącach się zakleił mułem
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: Dawid0ss »

gmiter pisze:
LENAR pisze: Filtr fazy gazowej jest nowy, do filtra fazy ciekłej nie zaglądałem.
Krzysiek

To zajrzyj bo mi raz to po 2 tysiącach się zakleił mułem
Mułem ?! Może następnym razem po prostu zalej z dystrybutora na stacji, a nie motopompą ze stawu ;-)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: gmiter »

Dawid0ss pisze:
gmiter pisze:
LENAR pisze: Filtr fazy gazowej jest nowy, do filtra fazy ciekłej nie zaglądałem.
Krzysiek

To zajrzyj bo mi raz to po 2 tysiącach się zakleił mułem
Mułem ?! Może następnym razem po prostu zalej z dystrybutora na stacji, a nie motopompą ze stawu ;-)
Tankowałem wtedy przez jakiś czas na innym Orlenie niż zawsze bo miałem po drodze i tak się zadziało - co najlepsze butla była nowa - jakieś pół roku po założeniu gazu.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: owczar »

Mi to bardziej wygląda na elektrozawor przy reduktorze. Nie jest czasem skierowany w dół?
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: tofex »

Ja mam podobne problemy z listwami Matrix xj, ale to podobno ich przypadłość. Po długim postoju w niskich temperaturach jest problem z pierwszym przełączeniem, auto gasło, lub długi czas chdziło kulawo, mimo stosowania dobrych filtrów FL z odstojnikami. Pomogło rozebranie listew i dokładne oczyszczenie w benzynie. Teraz na mrozie przełącza się w miarę normalnie tzn. nie gaśnie, a ewentualnie chodzi nierówno przez kilka sekund.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: problemy z przełączaniem na gaz na zimnym silniku

Post autor: Dawid0ss »

owczar pisze:Mi to bardziej wygląda na elektrozawor przy reduktorze. Nie jest czasem skierowany w dół?
A jakie byłyby tego konsekwencje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości