Świeci się check?

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
Nipi96
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2015, o 16:36
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Świeci się check?

Post autor: Nipi96 »

Siemano mam do was pytanie w moim IS200 mam roczną instalację stag4 i ostatni wystąpił pewien problem. Gdy wyjeżdżałem do pracy zabrakło mi benzyny i odpaliłem auto awaryjnie na gazie przez co zaświecił się check engine. Odpięcie klem od akumulatora na parę minut nic nie dało, paza tym że się świeci non stop samochud zachowuje się jak najbardziej normalnie. Co może być przyczyną? Z góry dzięki! :LEXUS:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Świeci się check?

Post autor: owczar »

Trzeba sprawdzić kod błędu.

Kasowanie nie odczytanego błędu to najglupszy pomysł...
Nipi96
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2015, o 16:36
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Re: Świeci się check?

Post autor: Nipi96 »

Chciałem po prostu sprawdzić czy błąd jest jedno razowy i po skasowaniu będzie spokój ale jak widać nie. Przy okazji chciałem zapytać czy ktoś kupił sobie taki interfejs na bluetooth do odczytania kodu błędu i jego kasowania? I czy to dobrze działa?
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Świeci się check?

Post autor: tomcio105 »

Tak jak kolega owczar napisał - największa głupota to kasowanie błędu. Na przyszłość radze nie wychodzić z nastawieniem usunę błąd w ciemno i zobaczę co będzie bo nie masz pojęcia co to było, a potem naprawa może całkiem sporo kosztować....
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Świeci się check?

Post autor: jordi007 »

Ja kupiłem cos takiego
http://allegro.pl/interfejs-obd-scan-bl ... 15206.html
fakt czasami sa małem problemy z połaczeniem ale kilka prob i sie łaczy wydaje mi sie ze to wina samego programy bo ja sciąnałem z google sklep nazwa piston ale na odczyt błedu całekim spoko i za takie smieszne pieniadze moim skromnym zdaniem warto. Oprocz tego pokazuje napiecie prace świec, dawke zapłonu i cos tam jeszcze ale nie pamietam teraz
Nipi96
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2015, o 16:36
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Zamość
Kontakt:

Re: Świeci się check?

Post autor: Nipi96 »

Ok dzięki za odpowiedź, czyli kupuję i niedługo problem rozwiązany :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość