Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: gmiter »

Oczywiście że się chwali bo ma galerie.
Pytanie jak będzie wyglądało opóźnienie w hybrydzie przy przelaczaniu dynamicznym....
Awatar użytkownika
cetus
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 9 mar 2019, o 01:49
Model Lexusa: RX400H
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: cetus »

Bzdura. Tlumacze Tobie ze sie nie chwali - galeria jest sprzed kilku lat. Ja nie wiem czy ty masz interes w oczernianiu innych ? Czy sam masz zaklad lpg ? I boisz sie konkurencji ? Interesuje cie to jak cos zaklada - masz nr tel zadzwon. Moje auto ma jezdzic tak jak poprzednie a czy bedzie taka czy inna instalacja to mnie nie interesuje. Facet gazuje hybrydy toyki i lexusy . Rozmawialem z innymi kierowcami i bardzo sobie go chwala.
Grzeczni chłopcy idą do nieba , niegrzeczni idą tam gdzie chcą
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: piotrek_camry »

Pokaż zdjęcia po montażu, powiedz czy kolektor zdejmował do wiercenie, podyskutujemy ;)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: gmiter »

Nie ani nie jestem mechanikiem ani nie zakładam LPG. Po prostu znam temat. Też go nie oczerniam tylko oceniam sposób założenia LPG.

Pokaż po założeniu i niech powie jak podczas zalaczania ciepłego silnika wygląda czas przełączania na LPG.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: carinus »

Nikt tutaj nie ma zamiaru nikogo oczerniać.Próbujemy jedynie uczulić na możliwe niedociągnięcia które mogą sie pojawić u Ciebie,ale niekoniecznie muszą jeżeli znajdziesz kogoś kto potrafi zrobic to najlepiej jak tylko można.Żeby założyć wtryski w tym silniku to trzeba trochę tego dolotu rozebrać,skóry na rękach poździerać podczas odkręcania mocowania kolektora ssącego przy grodzi a potem wwiercamy się w aluminiową część kolektora zaraz przy wtryskach benzynowy.Na początku miałem wtryski na ścianie grodziowej z 60cm wężykami i lubryfikacją.Nie chciałbyś oglądać wnętrza ssącego jak wyglądał po lubrze.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: klinikalpg.pl »

cetus pisze:
klinikalpg.pl pisze: Podstawową zaletą tej instalacji ma być niska cena.
Akurat ta wloska kosztuje 4500 a polska 3700 wiec raczej zaleta wloskiej nie jest cena
No właśnie o to mi chodzi :)
klinikalpg.pl pisze: Jestem zafascynowany sprzedawaniem Lovato jako produktu z półki średniej/wyższej...

A tak może wyglądać porządnie założona instalacja ...:) kolektor, bańka
Załączniki
RX400_2.jpg
RX400_2.jpg (80.81 KiB) Przejrzano 4887 razy
RX400_.jpg
RX400_.jpg (124.94 KiB) Przejrzano 4887 razy
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019, o 14:33 przez klinikalpg.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cetus
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 9 mar 2019, o 01:49
Model Lexusa: RX400H
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: cetus »

A wiec tak , kolektor byl zdjęty, z autem walczyli od czwartku rano do piatku popolunia auto bylo gotowe po 17tej piatek . W czwartek kolo 13tej mieli zaprosili mnie do siebie zebym zobaczyl jak auto jest rozbebeszone , zaproponowano mi przy okazji wymiane wszystkich swiec - sprawdzilismy i okazalo sie ze za nowe ( sprzedajacy nie klamal) . Jak odebralem auto bylo juz ciemno, wszystko przykryte plastikami pod maska , wyciagniete zostaly tylko zawory i filtry zeby przy przegladach bylo latwiej je wymienic . W aucie zastosowano taki system jak w autach typu Start&Stop czyli autko jak silnik jest cieply przelacza sie z elektryka na LPG bez benzyny. Za pare godzin ruszam w trase na poludnie, zdam relacje po powrocie do Trojmiasta . PS butla 55litrow wyglada super nic , a nic jej nie widac :)
Grzeczni chłopcy idą do nieba , niegrzeczni idą tam gdzie chcą
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: piotrek_camry »

Butla mała.
Awatar użytkownika
cetus
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 9 mar 2019, o 01:49
Model Lexusa: RX400H
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: cetus »

A wiec po powrocie spalanie rewelacyjne 11,2 lpg ( wg komputera spalanie benzyny 9,4 pb ) na trasie Gdansk Wawa Pruszkow Radom . Zestaw jaki zainstalowano to : Reduktor HRRGJ Lovato, Elektrowtryskiwacze lovato HEFS , Centrala Lovato HCSMA . Wszystko fajnie ale po pokonaniu tej trasy auto trafi na poprawki . Pojawiaja sie bledy Check Hybrid System, check system ( cisnienie kol ) a czasami zaraz po ruszeniu check vsc system , hybrid system,AWD system i auto nie chce odpalic silnika ( jedzie tylko na baterii) trzeba wylaczyc i wlaczyc ponownie . Po weekendze auto jedzie na sprawdzenie do gazownika - powiem pozniej co bylo przyczyna
Grzeczni chłopcy idą do nieba , niegrzeczni idą tam gdzie chcą
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rx 400h Jaka butla w kolo ??? jaka instalacja ?

Post autor: gmiter »

cetus pisze:A wiec po powrocie spalanie rewelacyjne 11,2 lpg ( wg komputera spalanie benzyny 9,4 pb ) na trasie Gdansk Wawa Pruszkow Radom . Zestaw jaki zainstalowano to : Reduktor HRRGJ Lovato, Elektrowtryskiwacze lovato HEFS , Centrala Lovato HCSMA . Wszystko fajnie ale po pokonaniu tej trasy auto trafi na poprawki . Pojawiaja sie bledy Check Hybrid System, check system ( cisnienie kol ) a czasami zaraz po ruszeniu check vsc system , hybrid system,AWD system i auto nie chce odpalic silnika ( jedzie tylko na baterii) trzeba wylaczyc i wlaczyc ponownie . Po weekendze auto jedzie na sprawdzenie do gazownika - powiem pozniej co bylo przyczyna

Spalanie bardzo eleganckie, założenie też nieźle wygląda moim zdaniem.
Co do butli to każdy ma swoją wizję, ja w XC90 mam butlę gdzie mi wchodzi 46 litrów LPG ale najważniejszy był dla żony aspekt estetyczny aby jej nie było widać. W trasie wystarcza na 300-350km po autostradzie więc idealnie na przerwę w podróży.

Co do błędów to może być pierdoła typu jakaś masa sie poluzowała itp. Oby było git.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości