RX 350pneumatyczne zawieszenie

harcerz
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2017, o 18:01
Model Lexusa: rx 350
Skąd:: Londyn
Kontakt:

RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: harcerz »

Witam , mam problem z pneumatycznym zawieszeniem rx 350z 2006r . Zastanawiam sie gdzie szukac schematu , gdzie znajduje sie kompresor i czujniki .Poza tym sa to dosc drogie czesci i przyszlo mi do glowy czy nie wstawic zawieszenia standartowego.Jakies godne firmy polecacie?I na sam koniec czy musze jezdzic do serwisu by wymieniac gumki i laczniki stabilizatorow bo moj Pan Miecio mowi , ze trzeba miec opcje serwisowa by auto podniesc do gory bo zaraz zlapie jakies bledy komputer.Prosze pomozcie , mam owy pojazd od miesiaca i zaczynam miec drobne watpliwosci czy dobrze wybralem.Kurcze..
Awatar użytkownika
Artur pietryk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:49
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: Artur pietryk »

hej , dopiero co dołączyłem do forum ponieważ nabyłem rx-sa z padniętym zawieszeniem auto leży nisko ,pompa się załącza ale auto nie idzie do góry więc moje pytanie jak sobie poradziłeś ponieważ grzebie po forum i nie wiele tu się można dowiedzieć .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: przemosc »

Panowie nie znam dokladnie przyczyny waszego problemu ale jesli to kwestia samych amortyzatorow to mam do sprzedania kpl na przod wraz z poduszkami. W razie pytan prosze o pw
Awatar użytkownika
Artur pietryk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:49
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: Artur pietryk »

A , że tak spytam skoro masz do sprzedania i sprawne to co u siebie założyłeś ?-zwykłe ?POZ.
Awatar użytkownika
Artur pietryk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:49
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: Artur pietryk »

już widziałem twój opis dość długi ale szacun za wytrwałość mam ten sam kolor a pytanie jaki masz gaz założony ?i za ile ?pojemność butli ?bo jak poradzę z zawieszeniem to myślę nad LPG
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: przemosc »

Hej, kupiłem auto już z zamontowanym gazem, a siedzi tam BRC już od 5 lat - także nie znam kwoty instalacji. Spalanie średnio 13-15: nie jest źle. Jak bede mogł cos poradzić to dawaj znać. Auto niby mam od niedawna ale juz sporo mnie przecwiczyło ;)
Awatar użytkownika
Artur pietryk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:49
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: Artur pietryk »

no właśnie czytałem jak byś mi mógł pomóc z tym zawieszeniem kurcze dziś mierzyłem ciśnienie na sprężarce jest ok, sprawdzałem czujniki też chodzą i dalej nie wiem co :-(
harcerz
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2017, o 18:01
Model Lexusa: rx 350
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: harcerz »

Panowie u mnie niestety skonczylo sie na zakupie 2nowych amortyzatorow razem z poduszkami.Droga historia , ale taniej niz w Pl , udalo mi sie kupic za mniej wiecej 5500 zl za fabrycznie nowe , lexusa sprzet wiec chyba nie jest zle.Wyceny gdzieniegdzie mialem miedzy 8 a 11 tys zl.Wymienilem , nic nie telepie , bardzo rzadko zalacza sie kompresor , wczesniej pracowal jak wariat.Mam rowniez instalacje gazowa ze zbiornikiem 103 l realnie wchodzi 73.Spalanie na dlugiej trasie z bagaznikiem dachowym i 140km/h wyszlo 21 l.
Moge komus oddac stare amorko poduszki bo koszt regeneracji samych tylko amortyzatorow to blisko 2 tys , bez dotykania poduszki.Takze wydaje mi sie , ze 5500 za 2 nowe orginalne to rozsadna cena w porownaniu do regeneracji.Wymiana bardzo prosta zajmuje okolo poltorej godz.Pozdrawiam
harcerz
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2017, o 18:01
Model Lexusa: rx 350
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: harcerz »

To nie kwestia amortyzatorow tylko poduszki.Niestety bardzo rdzewieje amortyzator a czesc poduszki ktora styka sie ze sciana amortyzatora zwyczajnie zostaje poprzecinana metalowymi opilkami.Niestety amortyzator i poduszka sa jako calosc i nie da sie ich tak sobie podmienic.Jesli ktos z Was ma rodzine w Stanach , tam sa cale komplety , przod , tyl , kompresor , czujniki , weze , wszystko za 2700 dolarow.Niestety jak policzysz podatki , cla , przesylke dosyc ciezka juz tak rozowo nie wychodzi
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: przemosc »

harcerz pisze:Panowie u mnie niestety skonczylo sie na zakupie 2nowych amortyzatorow razem z poduszkami.Droga historia , ale taniej niz w Pl , udalo mi sie kupic za mniej wiecej 5500 zl za fabrycznie nowe , lexusa sprzet wiec chyba nie jest zle.Wyceny gdzieniegdzie mialem miedzy 8 a 11 tys zl.Wymienilem , nic nie telepie , bardzo rzadko zalacza sie kompresor , wczesniej pracowal jak wariat.Mam rowniez instalacje gazowa ze zbiornikiem 103 l realnie wchodzi 73.Spalanie na dlugiej trasie z bagaznikiem dachowym i 140km/h wyszlo 21 l.
Moge komus oddac stare amorko poduszki bo koszt regeneracji samych tylko amortyzatorow to blisko 2 tys , bez dotykania poduszki.Takze wydaje mi sie , ze 5500 za 2 nowe orginalne to rozsadna cena w porownaniu do regeneracji.Wymiana bardzo prosta zajmuje okolo poltorej godz.Pozdrawiam
Mega zbiornik Ci zalozyli! Ile wtedy wychodzi Ci realny zasieg? U mnie przy tankowaniu 55l lpg robie gdzies kolo 400.

Wierze ze na tyle je wycenili bo w Lexie PL jest to koszt 4400 za sztuke brutto. Ja tez poszedlem z wymiana na nowe ale to dzieki pomocy dobrych ludzi :) swoje mam do oddania a mysle ze z forumowiczem da rade sie dogadac :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości