RX 350pneumatyczne zawieszenie

Awatar użytkownika
Artur pietryk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:49
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: Artur pietryk »

witam ,zamykam temat,problem rozwiązany był duży ubytek na przedniej lewej poduszce i nie dało rady reszty podnieść ;-)
Awatar użytkownika
Artur pietryk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:49
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: Artur pietryk »

a pytanie do kolegi "przemość " ta butla nie wystaje ci brzydko z pod spodu mógłbyś jakąś fotke podesłać jak to wygląda ewentualnie jak odnajdziesz legalizacje butli to jej wymiary będę b. wdzięczny .Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1 lut 2018, o 19:40 przez Artur pietryk, łącznie zmieniany 1 raz.
harcerz
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2017, o 18:01
Model Lexusa: rx 350
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: harcerz »

Mega zbiornik Ci zalozyli! Ile wtedy wychodzi Ci realny zasieg? U mnie przy tankowaniu 55l lpg robie gdzies kolo 400.

Wierze ze na tyle je wycenili bo w Lexie PL jest to koszt 4400 za sztuke brutto. Ja tez poszedlem z wymiana na nowe ale to dzieki pomocy dobrych ludzi :) swoje mam do oddania a mysle ze z forumowiczem da rade sie dogadac :)
Kolego gratuluje , mnie nie wyjdzie spalanie nawet blisko Ciebie.Okolo 600 , ale ciezko powiedziec bo staram sie jezdzic tez na paliwie .Jesli to nie tajemnica ile Cie kosztowaly amortyzatory?Dodam jeszcze , ze niby japonczyk , a mam wrazenie , ze byl skladany we Wloszech , przy niskich obrotach pojawia sie jakies takie grzechotanie , buczenie gdzies z tylu.Patrzylem na tylnie tarczo bebny i tam jest taka oslona od wewnetrznej strony i chyba jest mocno przetdzewiala i mam nadzieje , ze to tylko to a nie np skrzynia biegow czy jekas jej skladowa.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur pietryk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:49
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: Artur pietryk »

kurcze bo już się nie mogę zorientować ,który z kolegów ma butlę 103 litry ?
harcerz
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2017, o 18:01
Model Lexusa: rx 350
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: harcerz »

Kolego ja mam , harcerz...103 litry to w nia powinno wchodzic , realnie najwiecej weszlo mi 73 litry , zbiornik stako 720 x 300 ..
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: przemosc »

harcerz pisze:Mega zbiornik Ci zalozyli! Ile wtedy wychodzi Ci realny zasieg? U mnie przy tankowaniu 55l lpg robie gdzies kolo 400.

Wierze ze na tyle je wycenili bo w Lexie PL jest to koszt 4400 za sztuke brutto. Ja tez poszedlem z wymiana na nowe ale to dzieki pomocy dobrych ludzi :) swoje mam do oddania a mysle ze z forumowiczem da rade sie dogadac :)
Kolego gratuluje , mnie nie wyjdzie spalanie nawet blisko Ciebie.Okolo 600 , ale ciezko powiedziec bo staram sie jezdzic tez na paliwie .Jesli to nie tajemnica ile Cie kosztowaly amortyzatory?Dodam jeszcze , ze niby japonczyk , a mam wrazenie , ze byl skladany we Wloszech , przy niskich obrotach pojawia sie jakies takie grzechotanie , buczenie gdzies z tylu.Patrzylem na tylnie tarczo bebny i tam jest taka oslona od wewnetrznej strony i chyba jest mocno przetdzewiala i mam nadzieje , ze to tylko to a nie np skrzynia biegow czy jekas jej skladowa.Pozdrawiam
Powiedzmy ze udalo sie sprawe zalatwic pozytywnie z uwagi na wieloletnia znajomosc :)
Tzn ze spalaniem nie zawsze mam tak rozowo bo po miescie to ok.15l, podobnie przy 150 w trasie. Najmniej wychodzi w przedziale 80-120 ale to tak jak w wiekszosci aut - 13-13,5
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: przemosc »

Artur pietryk pisze:a pytanie do kolegi "przemość " ta butla nie wystaje ci brzydko z pod spodu mógłbyś jakąś fotke podesłać jak to wygląda ewentualnie jak odnajdziesz legalizacje butli to jej wymiary będę b. wdzięczny .Pozdrawiam
Jutro cykne fotke, ale butla wystaje moze nieznacznie wiecej od ori zapasu takze nie jest zle. Wolalbym zeby nawet wystawala ciut wiecej a pozwalala na przejechanie 100km wiecej
harcerz
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2017, o 18:01
Model Lexusa: rx 350
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: harcerz »

kolego Arturze , zrobie Ci zdjecie dopiero w weekend bo jak wyjezdzam do pracy to ciemno , a jak wracam to juz jest ciemno.Z zawieszeniem u mnie bylo tak , ze odwiedzilem 3 warsztaty lacznie z lexusem , ale chyba tylko po to by poszukac nadziei ,ze to nie poduszki.Wymienilem oba na przod orginalne z Japonii , ale zanim to zrobilem to wyslalem kilkanascie maili do firm oferujacych zawieszenie tradycyjne , ale i takich zamiennikow nie znalazlem , by zachowac fabryczne parametry.Wyciek byl tak maly , ze zakladanie jakis baniek na miecha z plynem babelkujacym nic nie wykazalo.Dopiero po demontazu przy pelnym cisnieniu i obciazeniu hydraulicznym bylo widac wyciek , jakby z mikro sitka , w wielu miejscach na raz.Po wymianie nie slysze , by kompresor sie zalaczal tak czesto , bo kolejna rzecza byla regeneracja wlasnie kompresora.Mam nadzieje , ze pomoglem choc troche bo osobiscie spedzilem godziny by cos znalesc , ale polski internet ubogi jakos.Po czasie tez (niestety za pozno )dowiedzialem sie , ze moglem zaplacic mniej o polowe wartosci podatku vat.No trudno..z 5500 tys bym zaplacil 5000.Trudno.Co do gazu to sa jeszcze wieksze butle od mojej o 9 litrow , ale serio wystaja bardzo pod autem , wiec mysle , ze nie warto az tak ekstremalnie.Pozdrawiam
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: klinikalpg.pl »

harcerz pisze:103 litry to w nia powinno wchodzic , realnie najwiecej weszlo mi 73 litry , zbiornik stako 720 x 300 ..
To trochę słabo - masz ~70% napełnienia podczas gdy rygorystyczne przepisy dot. bezpieczeństwa przewidują 80%.
Znajdź gazora :), który podegnie Ci pływak, bo to grzech takie nikczemne napełnienie w taaakiej :) butli.
Awatar użytkownika
Artur pietryk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, o 16:49
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: RX 350pneumatyczne zawieszenie

Post autor: Artur pietryk »

no ja lewy makperson z miechem wysłałem do firmy regenerującej w częstochowy dali 12 m-cy gwarancji i na razie jest ok .co do gazu to zakładam już butlę 680/270 podobno 92 litry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości