Pojemność zbiornika w twoim RXie

thegentleman
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 00:33
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Corby
Kontakt:

Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: thegentleman »

Witam.

Chciałbym porównać na czym jeździcie w sensie pojemność w poszczególnych modelach.
Ogólnie do mojego brata założyliśmy 720 x 250 z małą gimnastyką.
Zbiornik to GZWM pełny zewnętrzny torus pod auto.
Pojemność 84 litry he he nie żebym się chwalił ale szok że wszedł (brat chciał 240mm ale nie miałem akurat na magazynie).
Szkoda tylko że nie został podgięty pływak auto robił jeden z moich instalatorów i dał normalnie zawór no i kiepsko wchodzi ledwo pod 70 litrów właściwie nawet 66.
Brat ma mega ciężką nogę a zawór nowy. Powinien jeszcze się wyrobić i do 70tki dobije.
Jak będę montować w swoim wyginamy max. musi 75 minimalnie wejść.
W Saabie mam 48 litrów Irene i wchodzi 45 he he ale się mega na pracowałem włącznie z pianką która minimalnie podniosła zbiornik z przodu aby smok który mam idelanie z tyłu od zamka zawsze miał gaz.
W Belgii na ich gazie Saabcia wycisnęła 400+km na jednym tankowaniu przy 130km/h.
Całkiem całkiem na 260 koni AERO.
I tu druga część monego pytania.
Jakimacie w swoich RXach zasięg oczywiście warto podać od (Miasto) do (Autostrada 110-120) na jednym zbiorniku.
Jak jeździcie na autostradach 160+ to spoko podajcie żeby to uwzględnić.
Ja mam małe dzieci i nie śpieszy mi się. Wyszalałem się Saabinką z większym turbo w starym modelu był super ale zawias i napęd po prostu się mieliły od momentu obr.
Nie chcę znowj auta w którym po kilku petardach trzeba kilka godzin poprawiać fabryczne części.
Sorki za offa ale z żalem rozstaję się z Saabinką i Lexi będzie porównywana do Saabci he he.
Piotr
Ps. Jeździłem RX300 brata i GM ma na noc.Mega komfort w AERO mam deskę i skrzypienie he he.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: carinus »

Nie zdążyłem nakręcić dużo kilometrów swoim RX-em,zrobiłem tylko 3 kursy do Belgii.Średnia w kraju wychodzi ok.9l,autostrada ~120km/h ok.11,6LPG.Mam dwa zbiorniki gazu,w sumie 122l,zablokowane wielozawory i wchodzi 118l.
thegentleman
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 00:33
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Corby
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: thegentleman »

No no no.
Nieźle.
2?
Czy jesteś w stanie podać jakie rozmiary?
Na butlach są tabliczki znamionowe, pojemność w litrach a wysokość zbiornika na wielozaworze, na cylindrach średnica zawsze w mm.
Zazwyczaj w PL jest wielozawór Tomasetto.
Zależy mi na tym aby podawać pojemności i rozmiary ponieważ jak ktoś będzie szukał na forum będzie mógł sobie porównać co do jakiego RXa wchodzi.
Jak mówiłem pod RX300 wszedł 720x250mm zewnętrzny pełny GZWM.
Ale powiem szczerze że przy sporej gimnastyce i brat zazwyczaj jeździ po idealnie płaskich drogach. Jak wróci z podróży wokół Europy (Francja-Wlochy-PL-UK) dowiem się czy gdzieś przetarł może nawet sam pooglądam od spodu jak ma się zbiornik.
122 litry wszystkiego w 2 zbiornikach to jednak nie aż tak sporo.
W Toroidalnym tak to dużo ale w Saabie 9-5 Litwinowi z Irlandii wstawiłem 140 litrowy cylinder jeden zbiornik po podgięciu pływaka wchodzi 120-125 litrów a powtarzam to jeden zbiornik i to jest sedan 9-5 (mam takiego no i idealnie wchodzi 450mm cylinder 140 litrów).
Wychodzi na to że do RXa cylinder wchodzi zatem dużo mniejszy.
Zresztą domyślam się że w większości osób tutaj na forum będziecie jednak myśleli o torusie w koło bo jednak jak są dzieci to jednak bagażnik lepiej mieć.
Podaj jakie masz te zbiorniki albo cyknij tabliczki znamionowe to ja podam włącznie z marką ;)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: carinus »

Wczoraj jechałem do Polski z nieco większą prędkością,tzn.trzymałem gdzie mogłem prędkość 140-160km/h(realne,nie licznikowe).Ponowne tankowanie pokazało 103l wciśniete na maxa i przejechane 840km.Po wymianie centralki z Zenita na Stag-a spalanie poprawiło się.
Poprzedni właściciel zmienił zbiornik na mniejszy,bo szorował na wertepach dupą po piasku.Wsadzomy mam teraz toroidal 630/220/51l,jednak miejsce jest na 720/270.Nie chciałem zmieniać toroidala gdyż i tak nie miałbym wystarczającej pojemności.Dołożyłem walec 980/320/70l,gdyż tyle mi wystarczy na przejechanie bez tankowania całej trasy.
Po przesunięciu tylnych siedzeń pozostaje dosyć miejsca na bagaż.

Zaskakuje mnie tylko kiepska jakość oryginalnego nagłośnienia ML.Zastanawiam się nad dołożeniem lepszego wzmaka.
thegentleman
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 00:33
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Corby
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: thegentleman »

No rozumiem
Hmm. Ciekawe czy w RX da się jeszcze gdzieś upchać zbiorniki he he.
Czy pod podłogę w bagażniku coś wchodzi?
103 litry no nie jest źle bez szurania.
Ja myślę nad 720 x 240 zewnętrzny pełny do tego zawór z wejściem na holenderski przewód JIC jak w 4 dziurowcu i to mi wystarczy. 75 litrów to już sporo. Ja i tak trasy do PL nie robię na jeden raz. Staję często na jakiś spacerek czy jedzenie z rodziną plus nieraz zatrzymuję się u przyjaciół w Niemczech. W Belgii zawsze tankuję bo jest naprawdę dobry gaz w niesamowitej cenie 36 Euro centów za litr.
Na ich gazie mój Saab zrobi i 400km na 43 litrach przy 120km/h średniej.
W UK mimo 110km/h ograniczenia robię 210-225 mil czyli 40km mniej jadąc samemu bez rodziny i bez bagażu. Tak więc jakość gazu w UK niestety kiespka. Mam tylko jedną stację Shell nie Azjatycką he he i na tej jak zatankuje jest dobrze nieraz do 240 ponad mil dojadę.
Mnie w zupełności wystarczy jak będę miał 400km zasięgu ale jak będzie 600km to będę mega zadowolony.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: bulikcbr »

carinus pisze:Wczoraj jechałem do Polski z nieco większą prędkością,tzn.trzymałem gdzie mogłem prędkość 140-160km/h(realne,nie licznikowe).Ponowne tankowanie pokazało 103l wciśniete na maxa i przejechane 840km.Po wymianie centralki z Zenita na Stag-a spalanie poprawiło się.
Poprzedni właściciel zmienił zbiornik na mniejszy,bo szorował na wertepach dupą po piasku.Wsadzomy mam teraz toroidal 630/220/51l,jednak miejsce jest na 720/270.Nie chciałem zmieniać toroidala gdyż i tak nie miałbym wystarczającej pojemności.Dołożyłem walec 980/320/70l,gdyż tyle mi wystarczy na przejechanie bez tankowania całej trasy.
Po przesunięciu tylnych siedzeń pozostaje dosyć miejsca na bagaż.

Zaskakuje mnie tylko kiepska jakość oryginalnego nagłośnienia ML.Zastanawiam się nad dołożeniem lepszego wzmaka.

CZyli jak dobrze liczę to spalanie Ci wyszło 12l z hakiem tak?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: carinus »

Nawet poniżej 12l,gdyż ciśnienie pompy w Polsce było wyższe niż na belgijskiej,zawsze patrzę na manometry.Ja tankuję zbiorniki do pełnego zatrzymania pompy ale 12l/100km uznaję za wynik znakomity.Obecna cena gazu na stacjach Q8 to 0,27E .Wczoraj jechałem do pracy IS200 i zatankowałem gaz w Niemczech,był tak kaloryczny że silnik się dławił podczas mocniejszego dodania gazu.
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: lexus155 »

Mi wchodzi 75 litrów butla 95l pod samochodem i robię 220-260 mil. Instalacja BRC
Bart
thegentleman
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2016, o 00:33
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Corby
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: thegentleman »

Dzięki Bart.
To sporo dość wychodzi.
Powiedz jaki rocznik RXa, i ile z tego trady a ile miasta i czy te miasto to korki czy raczej obwodnice.
Jednym słowem ile jechania na 5tce a ile wachlowania biegami i stania na światłach.
Ja aktualnie jeżdzę więcej trasy, do pracy i z powrotem codziennie mam 80km+ z tego 95% trasa, 5% miasto Leicester ale powiem szczerze że wiem jak uciec z korków i właściwie stoję z4 do 5 razy max, na odcinku 7km (rondo, światła, i wyjazd z podporządkowanej).
I tak 5 razy w tygodniu, 52 tygodnie w roku he he. Cóż urlopu w tym roku nie było ha ha (zakup domu, i remont, w UK niestety domy mega drogie).
Tak więc moja Saabinka 2.3T to jakieś 12 kitrów czasem do 12.5 ale to trasa głównie czyli za różowo jednak nie jest jak na sedana. Rzadko już daję ognia, no 2 czy 3 razy w tygodniu pogonię a jakimś Audi/BMW tdi szczególnie jak to 2.0Tdi (mam jakiś uraz do Diesli).
Jakby RX faktycznie palił średnio 13 litróww trasie przy 100-110km/h to nie będę się zastanawiał.
Piotr
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pojemność zbiornika w twoim RXie

Post autor: carinus »

Przy tej prędkości moja hybryda nie chce spalić więcej niż 12l gazu.Jak nie będziesz szalał z przyspieszeniami to chyba kazda 330-ka nie spali więcej niż te zakładane 13l.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość