CHECK i VSC przy LPG

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szary35
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2015, o 18:41
Model Lexusa: RX 330, GS 200 T
Skąd:: Olecko
Kontakt:

CHECK i VSC przy LPG

Post autor: Szary35 »

Witam
Mam problem z zapalaniem się kontrolek Check i Vsc przy jeździe na gazie . Po zresetowaniu komputera kontrolki gasną lecz po pewnym czasie problem powraca . Wydawało mi się , iż nie ma to wpływu na właściwości auta lecz w warunkach zimowych wyłączenie stabilizacji toru jazdy to w tym aucie koszmar . Zapalający się Check przy instalacji gazowej to nie jest wielki problem lecz dlaczego równocześnie zapala się Vsc przy przełączeniu na gaz , tego chciałbym dowiedzieć się od użytkowników forum .
Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: CHECK i VSC przy LPG

Post autor: maniek_ls400 »

Jaką masz instalację gazową ? Moim zdaniem winne jest podłączenie instalacji LPG. Podjedź i odczytaj błędy z ECU lexusa i wtedy będzie wiadomo czego szukać. Na PB problem wogóle nie występuje czy jeździsz tylko na LPG ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Szary35
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2015, o 18:41
Model Lexusa: RX 330, GS 200 T
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: CHECK i VSC przy LPG

Post autor: Szary35 »

Witam ponownie instalacja BRC , problem występuje tylko na gazie, lecz po przełączeniu na benzynę problem pozostaje do zresetowania .
tecu
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 23 lis 2010, o 01:16
Model Lexusa: RX 300
Kontakt:

Re: CHECK i VSC przy LPG

Post autor: tecu »

Mam przejechane w moim RX 300 ponad 200 tys na gazie (BRC). Około 10 tys temu pojawił mi się taki sam problem. Zniknął po wymianie akumulatora (oryginalny przeżył 10 lat:)). Nie wiem czy to przypadek ale błąd się już nie pojawia.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: CHECK i VSC przy LPG

Post autor: ghostmateus »

U mnie był podobny problem to wtedy wyskoczyło wypadanie zapłonu na 5 cylindrze (było to spowodowane awarią sterownika gazu - widział zworkę na jednym z wtrysków) i po skasowaniu błędu kontrolki przestały świecić (nie wiem po co Lexus wymyślił takie rozwiązanie). Sprawdź świece czy nie mają zbyt dużych przerw pomiędzy elektrodami lub czy nie są już po prostu do wymiany.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: CHECK i VSC przy LPG

Post autor: owczar »

Bez odczytania kodów błędów można co najwyżej wróżyć...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości