Jakie podzespoły LPG DO GS 430 MK2 co polecacie

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jakie podzespoły LPG DO GS 430 MK2 co polecacie

Post autor: owczar »

Zgadza się, sterowniki są coraz lepsze, algorytmy coraz lepiej dopracowane i generalnie można temu zaufać, ale widząc jak gazownik potrafi schrzanić close loop tak, że auto potem przerywa na PB to ciężko ufać innym :) Sterowniki rzeczywiscie dolewają - co też nie zawsze jest dobre dla katalizatora. Algorytm techa u mnie jednak dolał więcej i zdejmowałem nieco.

Te czujniki tlenu, które miał na myśli gazownik mają jeden problem. One widzą ubogo bogato, ale nie widzą jak bardzo ubogo. Dla nich AFR 14,5 to już bogato, a dla lexa WOT to nawet 11.8. Różnica jednak spora.

Slyszałem nawet historie jak to auta palą mniej gdy są butowane :) palą mniej paliwa, a więcej zaworów ;)

Patrząc wstecz wziąłbym teraz keihiny, ustawił mnożnik i cieszył się jazdą...
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Jakie podzespoły LPG DO GS 430 MK2 co polecacie

Post autor: klinikalpg.pl »

owczar pisze: ale widząc jak gazownik potrafi schrzanić close loop tak, że auto potem przerywa na PB to ciężko ufać innym :)
Ergowięc wracamy do mej uprzedniej tezy :
Ważniejsze KTO założy i wystroi niż co tam będzie.

PS. Własnego (znaczy Żony) auta nie stroiłem na AFR :P.
Co oczywiście niczego nie dowodzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości