GS300 mkIII Prins AutoGas

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: ledziu »

WojtasIS250 a nie wspominali o instalce do V8 :?: :twisted:
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

A zalozysz Staga do mk3? Chyba nie bardzo bo nie zrobili jeszcze pod bezposredni wtrysk. O ile mi sie dobrze wydaje to Prins jako pierwszy zrobil dedykowany kit do mk3.
Ile w Polsce placisz za 6l oleju toyoty? Powiedz mi jeszcze czy wymieniales olej w skrzyni i ile Cie to kosztowalo? Tutaj pytalem u dealera i wymiana 6l wraz z miska olejowa w ktorej jest filtr i oringiem to koszt 385 euro. Sam olej plus filtr z oringiem to ok 200euro.
Wcale sie nie dziwie kiedy pytasz o gaz bo mnie tez ciagle bolalo to spalanie przy dystrybutorze a noga ciezka. Tym autem nie da sie nie uzywac momentu...
ledziu pisze:WojtasIS250 a nie wspominali o instalce do V8 :?: :twisted:
Ironia czy sarkazm?
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

Cinkos pisze:A tak BTW u nas instalacja polskich firm typu Stag wtryski barakudy na naszych polskich gratach do 6 cylindrów to koszt. 3600 zł czyli jakieś 800 Jełro:) Ja tam kupuje to co Polskie jak można;)
Jak jezdzilem Accordem wczesniej to i tak sie nie zdecydowalem na Staga bo wielu znajomych mialo z nim problemy a w Prinsie nic kompletnie sie nie dzieje. Wydaje mi sie, ze holendrzy jednak sa pionierami w lpg a do tego uzywaja japonskich wtryskow.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: ledziu »

WojtasIS250 pisze: ledziu napisał(a):
WojtasIS250 a nie wspominali o instalce do V8 :?: :twisted:



Ironia czy sarkazm?
Nie konkretne pytanie... wspominałeś że możliwa będzie instalka do is250 więc pytam o V8...
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

ledziu pisze:
WojtasIS250 pisze: ledziu napisał(a):
WojtasIS250 a nie wspominali o instalce do V8 :?: :twisted:



Ironia czy sarkazm?
Nie konkretne pytanie... wspominałeś że możliwa będzie instalka do is250 więc pytam o V8...
A ja juz myslalem, ze sie ze mnie smiejesz :biggrin2:

Niestety nic nie slyszalem narazie o instalacji do ISFa. Wynika to moze z racji tego, ze w Irlandii jest ich malutko.
Mozna by powiedziec, ze kity do GS300 i IS250 sa robione jak na specjalne zamowienie w wiekszosci na rynek irlandzki i hiszpanski.
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Cinkos »

Za olej sam w ASO 6,3 l litra płacę 310 zł więc tragedii nie ma ale roboczogodzina w Toyocie to 300 zł a w lexie pewnie z 400 trochę przeginają, Nie wiem ile kosztuje wymiana samego oleju bo ogólnie robię cały serwis zawsze więc płacę za całość ale Twoja cena też mocno przegięta jest. Przegląd na 90k w toyocie wycenili mi na 2600 a w tym jest olej, filtry, świece, w tylnym moście, skrzyni biegów i ogólnie przegląd. Prins jest top liga wiadomo ale Stag też jest ok to aut średniej klasy jest bardzo ok. Stag czyli AC jest na giełdzie to dobra firma i porządna poza tym nasza Polska:)

Olej w skrzyni w GS 450h się nie wymienia zaś w GS 300 co 90k się odświeżą czyli spuszczają 3 litry i tyle wlewają taka trochę ściema ale dynamicznej ASO nie zaleca nie wiadomo czemu więc chyba nie będę robił chociaż moim zdaniem dynamiczna lepsza. Tak samo nie wiem ile to kosztuje jako samo - olej w ASO to koszt 150 zł za 3 litry. Też cena normalna. DO dynamicznej potrzeba by było pewnie z 10 litrów:)
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

To sam olej w Irlandii duzo tanszy jakies 10 euro za litr. Dokladnie przeginaja z tymi cenami ale jak mus to mus i trzeba oleje zmieniac. Ja dopiero niedawno kupilem GSa i podejrzewam ze jeszcze olej w skrzyni nie byl wymieniany wiec musze to zrobic jak najszybciej.
Dlaczego nie zalecaja zmiany dynamicznej? To z filtrem oleju w takim razie jak tylko sie zmienia 3 litry? Przeciez wtedy nie sciagasz chyba miski? Ja osobiscie wolalbym wymienic dynamicznie caly olej wraz z filtrem zeby miec swiety spokoj.
A jezeli chodzi o Staga to jeszcze nie zrobili kita do GSa na bezposrednim wtrysku wiec nie mialem tak naprawde wyboru.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: muzz »

U siebie w GS zmienialem statczynie ale przed zmiana olej byl w zasadzie czysty a zmiana byla podyktowana koniecznoscia uszczelnienia miski.
W IS zmienialismy tez statycznie u tego samego mechanika. Ale ze tu olej byl juz ciemny poprosilem o przeplukanie skrzyni czyli zlanie z miski tego co bylo, zalanie nowego, przemieszanie i zlanie z miski pozniej wymiana filtra. I po takiej zmianie olej jest czysty.
O zmianie dynamicznej roznie gadaja ;) wiec jak nie potrzeba to bezpieczniej niby statycznie. Tym bardziej, ze znalezc kogos kto dobrze i profi zajmie sie automatem jest ciezko.
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

Ile oleju zleci jak sciagniesz najpierw miske tylko?
A ile zuzyles litrow oleju przy calej zmianie statycznej i plukaniu skrzynii?
Tez wymienie w takim razie statycznie bo nie sadze zeby w Lexusie w Irlandii wymieniali dynamicznie, a poza tym nie ufam im. Do tego ta cena powala.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: muzz »

+/- połowa
nie pytałem się ile oleju w sumie poszło...
dostałem cenę za całość usługi razem z materiałami, która mnie satysfakcjonowała więc nie wnikałem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości