GS300 mkIII Prins AutoGas

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: LinkPL »

Ja mam założony gaz z butlą 59kg i ponad 3 lata i jest ok. Jak ktoś bardzo chce to może sobie zmienić, ale czy to coś da ??

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Dawid0ss »

MA-ZI pisze:Witajcie. Butla z gazem w bagażniku obciąża tylne zawieszenie. Czy instalował ktoś może do GS 300 sprężyny z Hybrydy. Podobno pasują i załatwiają temat. Proszę o info.
Ej no nie róbcie jaj. Obciąża zawieszenie ? 60-70kg to jakbyś po prostu woził ze sobą jedną osobę w aucie. Co więcej zbiornik beny jest zazwyczaj prawie pusty, więc pewnie wyjdzie na to samo. W ogóle nie kumam tego problemu :biggrin2:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: owczar »

Butla jest za osią i wbrew pozorom ma wpływ. Taki zbiornik w LS sam waży 30KG. Do tego 70l LPG i mamy setkę. W zbiorniku min 1/3 PB musi być. Mój galant z LPG też siadł trochę.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: LinkPL »

Proszę pamiętać, że litr ciekłego gazu waży pół kilo ... ;)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: owczar »

A to fakt :) nie zmienia to faktu że sama butla waży dużo i jest za tylną osią.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Dawid0ss »

owczar pisze:A to fakt :) nie zmienia to faktu że sama butla waży dużo i jest za tylną osią.
Butla waży dużo, ale zajmuje za to miejsce zapasu, który też ma swoje kg. Jakoś mi to się nie klei. Przynajmniej w moim IS nie widzę różnicy. Butla jest bardzo blisko osi. Pewnie też dlatego, że krótki kufer jest. Może w GS rzeczywiście robi to jakąś różnicę. Pzdr
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

U mnie widac duza roznice po zamontowaniu butli, zatankowaniu jej, wozeniu zapasu w bagazniku i do tego pol zbiornika z benzyna... jak to zliczycie to troszke wyjdzie. Bylem ostatnio na przegladzie i waga auta wyszla ok 1800kg tylko nie pamietam czy mialem wtedy puste czy pelne zbiorniki ale w przyszlym roku specjalnie zatankuje do pelna zeby zobaczyc roznice. Musze zrobic fotke i porownamy jak bardzo mi dupa usiadla... a najbardziej widze to na przedniej osi ktora sie lekko uniosla i widac golym okiem, ze auto jest bardziej obciazone z jednej strony.
Dawid0ss pisze: Butla waży dużo, ale zajmuje za to miejsce zapasu, który też ma swoje kg.
To jezdzisz bez zapasu? Zreszta bez przesady, ze zapas wazy tyle co pelna butla.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Dawid0ss »

WojtasIS250 pisze:U mnie widac duza roznice po zamontowaniu butli, zatankowaniu jej, wozeniu zapasu w bagazniku i do tego pol zbiornika z benzyna... jak to zliczycie to troszke wyjdzie. Bylem ostatnio na przegladzie i waga auta wyszla ok 1800kg tylko nie pamietam czy mialem wtedy puste czy pelne zbiorniki ale w przyszlym roku specjalnie zatankuje do pelna zeby zobaczyc roznice. Musze zrobic fotke i porownamy jak bardzo mi dupa usiadla... a najbardziej widze to na przedniej osi ktora sie lekko uniosla i widac golym okiem, ze auto jest bardziej obciazone z jednej strony.
Dawid0ss pisze: Butla waży dużo, ale zajmuje za to miejsce zapasu, który też ma swoje kg.
To jezdzisz bez zapasu? Zreszta bez przesady, ze zapas wazy tyle co pelna butla.
Tak, od 3 lat jeżdżę bez zapasu.

Całe koło zapasowe, lewarek i inne to spokojnie 15 kg, jeśli nie więcej. Pełna butla LPG to u mnie 20 kg paliwa + butla. No nie ma opcji, abym zauważył lub odczuł taką różnicę.

Pzdr
MA-ZI
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 sty 2016, o 21:16
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: MA-ZI »

Witajcie.

Oryginalne sprężyny z Hybrydy założone. Koszt ok 1000 PLN w salonie. Po założeniu ustawiłem zbieżność i jazda z pełnym załadunkiem, w bagażniku do pełna walizek ok 60 kg i zatankowany do pełna gazem 82l + zbiornik czyli jakieś 60-65 kg bo bez zapasu. Plus 2 dorosłych i 2 dzieci.

Pierwszą różnicę było widać optycznie po odebraniu od mechanika, drugą przy ustawianiu zbieżności, że względu na podniesienie dupy kąty były poprawne.

Z tymi sprężynami nie widać było różnicy czy samochód jest pusty czy pełny.

Same sprężyny różnią się minimalnie grubością od siebie. Hybrydowe są lekko grubsze ale za to minimalnie krótsze.

W wadze różnica jest spora Hybrydowe ok 5,18kg 2 sztuki zwykłe ok 4,48kg.

Z tymi parametrami można spokojnie poszukać używek.

Ja polecam zabieg. W mocowania pasują idealnie. Jak więcej pojeżdżę to napisze wrażenia.
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

No i Marcin nam wyjasnil cala sprawe. Czekamy na ocene z jazdy czy czuc jakakolwiek roznice w prowadzeniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość