GS300 mkIII Prins AutoGas

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Cinkos »

W rodzinie pojawił się GS300 Mk3 i mam pytanie do Ciebie WojtasIS250 - też zastanawiam się nad tą instalką gazową, u nas też kosztuje to niezłą kasę i wyszło mi, że zwrot jest dopiero po około 35-40k km ale interesują mnie takie rzeczy jak np. świece. Czy ma to taki sens ekonomiczny bo przecież mamy 6 świec i każda po 85 zł a jak wiadomo w autach na LPG świece powinno wymieniać się szybciej niż co 90k. Poza tym mi mówili w prinsie, że będzie spalał tyle samo LPG co benzyny a naddatek będzie właśnie te spalanie PB a tu jednak piszesz, że gazu bierze więcej jak PB i dodatkowo PB. Zakładam, że jeszcze nie do końca sprawdziłeś, ile tego PB bierze bo musiałbyś parę/parenaście zbiorników gazu wypalić aby dokładnie powiedzieć ile PB bierze:) BTW większa butla nie weszłaby w koło ? Bo tam wnęka jest całkiem całkiem.
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

Cinkos pisze:W rodzinie pojawił się GS300 Mk3 i mam pytanie do Ciebie WojtasIS250 - też zastanawiam się nad tą instalką gazową, u nas też kosztuje to niezłą kasę i wyszło mi, że zwrot jest dopiero po około 35-40k km ale interesują mnie takie rzeczy jak np. świece. Czy ma to taki sens ekonomiczny bo przecież mamy 6 świec i każda po 85 zł a jak wiadomo w autach na LPG świece powinno wymieniać się szybciej niż co 90k. Poza tym mi mówili w prinsie, że będzie spalał tyle samo LPG co benzyny a naddatek będzie właśnie te spalanie PB a tu jednak piszesz, że gazu bierze więcej jak PB i dodatkowo PB. Zakładam, że jeszcze nie do końca sprawdziłeś, ile tego PB bierze bo musiałbyś parę/parenaście zbiorników gazu wypalić aby dokładnie powiedzieć ile PB bierze:) BTW większa butla nie weszłaby w koło ? Bo tam wnęka jest całkiem całkiem.
No slyszalem ze w Polsce taka instalacja grubo ponad 6k... to nie malo. Z tego co wiem to swiece irydowe normalnie wytrzymuja okolo 100k i to akurat nie ma wiekszego znaczenia przy gazie ale moze niech lepiej sie wypowiedza spece w tej dziedzinie.
Niech napisza Ci na papierze i przybija pieczec to wtedy uwierze, ze pali tyle samo gazu co Pb. Nie ma takiej opcji... zawsze bedzie bral wiecej gazu niz benzyny w trybie paliwowym. Jeszcze do konca nie zczailem ile to pali dokladnie ale mam naprawde ciezka noge i bardzo czesto jezdze po miescie wiec spalanie mam niemale. Tak czy siak jestem bardzo zadowolony bo przy moich wojazach to lpg naprawde finansowo mnie odciazylo a zaoszczedzone pieniazki moge wpakowac w inne gadzety.
Butla weszla ponad 70l ale fizycznie wchodzi ok 65l a przy tym podloga zostala na tym samym poziomie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: owczar »

65 do butli 70? Myślałem ze tylko w pl się wygina pływak.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: muzz »

Może maja inne normy i u nich można więcej?
Świece pewnie trzeba cześciej wymieniać bo lpg jest bardziej wymagający od układu zapłonowego.
Ale tez wydaje mi się, ze nie oznacza to skrócenia okresu miedzy wymianami o polowe.
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

owczar pisze:65 do butli 70? Myślałem ze tylko w pl się wygina pływak.
Powiedzieli mi, ze butla jest ponad 70l a tankuje ok 63-65 i nie sadze ze plywak jest wygiety bo ostatnio wyciagal przy mnie wielozawor i nie widzialem zeby byl wygiety.

Nawet jezeli to kto ma zamiar to skontrolowac?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: owczar »

Nikt, tak tylko zapytałem. Bo zdziwiło mnie ze tak dużo netto wchodzi.
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Cinkos »

U nas instalacja kosztuje 6700 , czyli na obycznie powinno być drożej, jeśli mogę spytać to ile ty dałeś ? No i właśnie temat świec też mnie interesuje jeśli te irydowane starczają na 100k to na gazie to będzie co 50k ? Zastanawia mnie tylko czemu ta instalacja taka droga jak krajowe do 6 cylindowych są w pół ceny tej. Rozumiem Keihiny itp ale to mimo wszystko nie tłumaczy tej ceny jako, że to ciągle 4 generacja. Ogólnie dobra opcja biorąc pod uwagę spalanie tego auta ale ten koszt instalacji plus dodatkowe przeglądy, te świece i niby jeszcze jedna rzecz. Mówią niektórzy, że przy LPG niby lepiej częściej zmieniać olej ale z drugiej strony z serwisu słyszałem, że olej po LPG jest w lepszym stanie niż po samem benzynie bez LPG i teraz bądź tu mądry.
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

Cinkos pisze:U nas instalacja kosztuje 6700 , czyli na obycznie powinno być drożej, jeśli mogę spytać to ile ty dałeś ? No i właśnie temat świec też mnie interesuje jeśli te irydowane starczają na 100k to na gazie to będzie co 50k ? Zastanawia mnie tylko czemu ta instalacja taka droga jak krajowe do 6 cylindowych są w pół ceny tej. Rozumiem Keihiny itp ale to mimo wszystko nie tłumaczy tej ceny jako, że to ciągle 4 generacja. Ogólnie dobra opcja biorąc pod uwagę spalanie tego auta ale ten koszt instalacji plus dodatkowe przeglądy, te świece i niby jeszcze jedna rzecz. Mówią niektórzy, że przy LPG niby lepiej częściej zmieniać olej ale z drugiej strony z serwisu słyszałem, że olej po LPG jest w lepszym stanie niż po samem benzynie bez LPG i teraz bądź tu mądry.
Ja dalem za swoja 1650euro i serwis chyba darmowy na rok. Nie sadze zebys musial zmieniac swiece irydowe czesciej niz 80-100k ale dowiedz sie lepiej od madrzejszych ode mnie bo nie chce sklamac ;)
Cena pewnie taka bo to jest dedykowany kit, 6 cylindrow plus dodatkowy modul do wtryskow i jakis emulator paliwa. Normalna instalacja Prinsa do 4 cylindrow na normalnym wtrysku to koszt ok 1200-1300 euro w Irlandii wiec nie widze drastycznej roznicy w cenie. A jezeli chodzi o olej to osobiscie jestem zdania zeby nie lac najdrozszego oleju al,e za to wymieniac go czesciej co jakies 8k.
I pamietaj ze zwolennik LPG zawsze bedzie chwalil wszystko co z tym zwiazane a przeciwnik zawsze bedzie hejtowal :ok:
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Cinkos »

Ja tam olej zmieniam co 15k jak mówi producent i leje oryginalny Toyota :) przy gazie pewnie będę robił to samo bo 15k to taki przebieg chyba akurat na zmianę tym bardziej, jak teraz mówią o 30k zarówno w dieslu jak i benzynie. Poza tym moje GSki mają tylko 100k i 90k nalatane co dla takiego auta to zerowy przebieg i pewnie szybciej mi się znudzą niż je zajadę bo robią raptem 15k na jednym a drugi pewnie 20-25k rocznie bo mam inne auto na trasy:) Jeśli jest pytanie dlaczego gaz jak tak mały przebieg ano dlatego, że po 1,5-2 latach się zwróci a chyba wolę wydać raz i cieszyć się jazdą że niby mało płacę niż wkurzać jak mi wciągnie 14l przy dystrybutorze :) Nie ma to nic związanego z ekonomią ale tylko z własnym samopoczuciem:)
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Cinkos »

A tak BTW u nas instalacja polskich firm typu Stag wtryski barakudy na naszych polskich gratach do 6 cylindrów to koszt. 3600 zł czyli jakieś 800 Jełro:) Ja tam kupuje to co Polskie jak można;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość