GS300 mkIII Prins AutoGas

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Postprzez ledziu » 9 lis 2018, o 00:09

Marek82 napisał(a):
Kosternik napisał(a):Kolega czytać widocznie nie lubi, więc streszczę.... bo to benzyna na bezpośrednim wtrysku i żaden inny producent prócz prinsa nie zrobił instalacji, którą można zamontować do tego auta. Kropka.

ich monopol jest jedynym powodem takiej ceny? do innych aut instalacja (V6) kosztuje 3 no max 4 tysiące, ale 7?

Chyba pomyliłeś fuckty bo tyle kosztują instalki do v6 mpi a nie d4. Do tego jest to instalacja dedykowana więc koszt jej produkcji, gwarancji i wymyślenia dzielisz na bardzo małą ilość aut więc chyba logiczne że będzie więej kosztować. Oczywiście monopol też robi swoje.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez jeepass » 9 lis 2018, o 12:16

nie ma innej instalacji do tego samochodu i dlatego tyle kosztuje a poza tym keihiny tez swoje kosztuje.

Gadalem w prinsie i raczej nie beda juz robili kolejnych instalacji do lexusow bo nie sa az tak popularnie w europie i im sie to srednio oplaca.

Ktos jeszcze z was ma zamontowany ten emulator aby byly prawidlowe wskazania paliwa ? ma ktos moze fotke jak to wyglada ?
jeepass
Nowy lex user

Model Lexusa: Gs 300

Postprzez Kosternik » 9 lis 2018, o 12:20

Ja jeżdżę bez. Poza tym rozmawiałem z instalatorem oraz z dystrybutorem prinsa to z tego co pamiętam twierdzili, że w fabrycznym kicie nie ma dodatkowego emulatora wskazówki paliwa.
Kosternik
Nowy lex user

Model Lexusa: awd GS300 mk3

Postprzez adamsky73 » 9 lis 2018, o 12:55

A co z szumnie zapowiadanym STAG 500 DIS? Podobno miał być uniwersalny i pasować do każdego silnika
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez jeepass » 9 lis 2018, o 13:15

pisalem do Staga i ich przedstawiciel powiedzial mi ze narazie nic nie wiadomo

tutaj mozna sledzic watek

http://lpg-forum.pl/stag-500-4-dis-t61688-150.html
jeepass
Nowy lex user

Postprzez WojtasIS250 » 11 lis 2018, o 10:33

Uniwersalny stag? Toz to nowosc. Widze, ze zostalo juz wytlumaczone Markowi o co chodzi z tym prinsem. Jezeli Marek patrzy tylko i wylacznie na cene instalacji a nie korzysci plynace z oszczednosci to ja nie wiem co powiedziec.
Emulator faktycznie nie byl w fabrycznym zestawie, trzeba bylo go dokupic.
Mam nadzieje, ze to co mowili w prinsie o planach a raczej bezplanach w stosunku do Lexusa to nieprawda. Ja caly czas czekam na dedykowany kit do LS460 po 2007r.
Tak tylko Wam powiem ciekawostke, ze ceny takiego LSa wachaja sie miedzy 3-7k euro w stosunku do 20-30k euro w Polsce.
WojtasIS250
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez jeepass » 12 lis 2018, o 14:48

hehe z tymi cenami WojtasIS250 to jest prawda, jest ogromna roznica i oplaca sie w UK kupowac lexusy bo ludzie nie chca placic duzego road tax w anglii z powodu duzego silnika oraz duzego spalania benzyny, wola kupowac diesle i takie auta sa tutaj stosunkowo tanie ("duze benzyny").Poza tym lexus nie jest tak popularny jak BMW/Merc/Audi na wyspach i traci dosc szybko na wartosci. Chcialbym zeby prins albo ktokolwiek inny zrobil instalke do LS albo do GSa mk4
jeepass
Nowy lex user

Postprzez wojtekS » 14 lis 2018, o 08:39

Prins zawsze był drogą instalacją, z definicji przeznaczoną na zamożny rynek holenderski i niemiecki.

Dla przykładu około 2002 roku miałem prinsa zamontowanego w prelude vtec, była to jedyna wówczas instalacja mogąca obsłużyć ten silnik poprawnie. Były to czasy gdzie czerwone valteki - pseudowtryskiwacze o konstrukcji praktycznie 1:1 jak elektrozawór do wody do pralki - montowano do 90% aut i tak naprawdę ciągle były z tym dziadostwem wyłącznie problemy. Koszt zakupu samego zestawu prinsa (tylko pod maskę część elementów) dla warsztatu był do 4 cylindrowego bądź co bądź auta z tego co pamiętam 4500 zł. Ale później nigdy przenigdy żadnych problemów z tym systemem nie było. Tak naprawdę nie wiedziało się nawet czy auto jedzie na benzynie czy na gazie. Nie było problemów z wypalaniem zaworów, padającymi uszczelkami pod głowicami itp. co było standartem przy tym szajsie jakim były valteki i właśnie w tamtych czasach narodziły się mity, że gaz niszczy silniki itd. Owszem tak dokładnie było - dzięki valtekom. To g... było tak niepowtarzalne i nietrwałe, że nie dało się takiej instalacji trwale wyregulować. I było potem np tak, że 3 cylindry szły na bogato a jeden na bardzo ubogo = wypalanie zaworów, silnik nigdy nie pracował równo itp przygody. Ale tak jak piszę to było dawno temu, dziś są dużo lepsze rozwiązania choć wszystko wciąż zależy od budżetu montującego.

Ja przejeździłem ponad 120000 km wymieniając jedynie filtry. Z tego co wiem to kolejny właściciel jezdził jeszcze kilka lat a potem auto zostało rozbite. A sam prins pewnie jeździł dalej w innym egzemplarzu.

Dziś gdybym miał GS300 i się zastanawiał, bez mrugnięcia okiem zapłaciłbym za prinsa tyle ile sobie życzą, nie ważne czy inni sprzedają instalacje po 3000 czy 4000.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Poprzednia strona

Powrót do Instalacje Gazowe