[IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: ArtIS »

Cześć,

Mam IS-a 250 AWD z USA.

Jak wygląda sprawa montażu LPG w tych modelu? Ktoś ma/miał?

Pozdrawiam,
Artur
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

To jest 4gr-fse z wtryskiem bezpośrednim. Nie zamontujesz LPG.
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re:

Post autor: Yarecki »

micrus pisze:To jest 4gr-fse z wtryskiem bezpośrednim. Nie zamontujesz LPG.
Dokładnie, gdyby było inaczej to zapewne więcej tych aut jeździłoby po naszych ulicach.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: ArtIS »

Aha, dobrze wiedzieć.

Bo sprawa jest taka, że auto będę wykorzystywał bardzo sporadycznie ale moj szanowy tata jest przekonany ze do kazdego auta da się założyć LPG.

Domyslam się, że znajdą się warsztaty, ktore beda proponowac zalozenie czegos takiego (przykładowo Ci: http://www.gomar-lpg.pl/lexus/lexus-lpg ... -auto-gaz/) stad chcialbym uzyskac informację, co dokładnie powoduje, że LPG nie przejdzie w tym modelu - chodzi mi tu bardziej o technikalia :dance3:
Awatar użytkownika
Dymis
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2014, o 11:48
Model Lexusa: IS
Skąd:: SBI
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: Dymis »

Zestawy LPG do bezpośredniego wtrysku już są i myślę ze do is250 dało by się założyć ale moim zdaniem jest to nie opłacalne bo taka instalacja będzie napewno droga to raz a dwa na takiej instalacji auto chodzi na mieszance gazu z paliwem a nie tylko na gazie wiec ja tu jakiś oszczędności nie widze
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: ArtIS »

I to jest coś, co ma znaczenie w kwestii negocjacji :D

Dzięki!
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: carsik »

ArtIS pisze:Aha, dobrze wiedzieć.

Bo sprawa jest taka, że auto będę wykorzystywał bardzo sporadycznie ale moj szanowy tata jest przekonany ze do kazdego auta da się założyć LPG.

Domyslam się, że znajdą się warsztaty, ktore beda proponowac zalozenie czegos takiego (przykładowo Ci: http://www.gomar-lpg.pl/lexus/lexus-lpg ... -auto-gaz/) stad chcialbym uzyskac informację, co dokładnie powoduje, że LPG nie przejdzie w tym modelu - chodzi mi tu bardziej o technikalia :dance3:
technikalia są takie, że oszczędności eksploatacyjne są znikome a ryzyko uszkodzenia układu wtryskowego jak i samego silnika dość znaczne. Współpracuje z Vialle i ja na razie do tego samochodu nie polecałbym instalacji wtrysku ciekłego. Takie instalacje są gotowe dla czterocylindrówek VW ale nie do V6 Toyoty.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 250 AWD] Montaż instalacji LPG

Post autor: Yarecki »

Dymis pisze:Zestawy LPG do bezpośredniego wtrysku już są i myślę ze do is250 dało by się założyć ale moim zdaniem jest to nie opłacalne bo taka instalacja będzie napewno droga to raz a dwa na takiej instalacji auto chodzi na mieszance gazu z paliwem a nie tylko na gazie wiec ja tu jakiś oszczędności nie widze
Ale zaraz zaraz.
Co jest, jak działa jako proteza, czyli tego nie ma, to o czym piszesz to jest pudrowanie syfa a nie prawdziwe rozwiązanie DI zatem, jeśłi piszesz to nie pisz, że "już jest" bo to tak jakby napisać, że II generacja też śmiga na wielopunktach.
Pisanie zasłyszanych opinii bez poparcia tego konkretem merytorycznym nie ma żadnego sensu bo mniej świadomych w temacie LPG wprowadza się w błąd.
Później kupują bo się "da" zagazować - kolega z forum tak napisał a po zakupie okazuje się, że się nie da :biggrin2:
Na razie wstępnie opanowane są auta grupy VAG i to też kilka 4 cylindrowych więc jak widać problem jest złożony i zanim będzie tak popularny jak IV generacja to jeszcze kilka dobrych lat upłynie.
Nowa technologia to nowe problemy, każdy się podnieca DI na obecną chwilę a okazać się może że wtryski noPB będą padać jak muchy i będzie to eksploatacyjnie mało opłacalne.
Wtryskiwanie ciekłego zimnego gazu do rozgrzanego silnika też nie jest bez wad.
Zatem jest sporo jeszcze o których nie mamy pojęcia problemów do opanowania, ale tak jest zawsze przy nowych rozwiązaniach zatem trzeba być dobrej myśli. :ok:
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

Jeśli kiedykolwiek to ogarną bo wtrysk bezpośredni w v6 toyoty jest już na rynku jakieś 10 lat.
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re:

Post autor: Yarecki »

micrus pisze:Jeśli kiedykolwiek to ogarną bo wtrysk bezpośredni w v6 toyoty jest już na rynku jakieś 10 lat.
Kolejne stwierdzenie z dupy, że tak się wyrażę.
Większość wynalazków grupy Toyota to DI wspomagane pośrednim a to jeszcze bardziej komplikuje e sprawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości