[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
czak
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:20
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: W-wa Ochota
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: czak »

A ja mam pytanie do posiadaczy zagazowanych ISów? Ile wam schodzi gazu? Bo mi po mieście około 20 litrów, a jakoś tak strasznie nie butuję i zacząłem się zastanawiać czy trochę nie za dużo. Na trasie ze średnią prędkością 140-160 schodzi elegancko do około 13 litrów.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: lukas78 »

Mam pytanko do kolegi maxkow. Ile kosztował ten zestawik? - bo jak już pisałem wcześniej przymierzam się do takiego zestawu. I jaki jest sterownik - czy jest to STAG 300 - czy STAG 300 Premium (ten drugi współpracuje z układem OBD).

Za jakiś czas pewnie się ponownie do kolegi odezwę jak sie instalka sprawuję, bo po założeniu przeze mnie wcześniej posta z zapytaniem: Jaka instalka do IS... niewielu chłopaków się wypisało na ten temat - a przecież jak sie okazuje sporo jest już jeżdżących IS -ów na gaz - no chyba, że się mylę .
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: maxkow »

lukas78 pisze:Mam pytanko do kolegi maxkow. Ile kosztował ten zestawik? - bo jak już pisałem wcześniej przymierzam się do takiego zestawu. I jaki jest sterownik - czy jest to STAG 300 - czy STAG 300 Premium (ten drugi współpracuje z układem OBD).

Za jakiś czas pewnie się ponownie do kolegi odezwę jak sie instalka sprawuję, bo po założeniu przeze mnie wcześniej posta z zapytaniem: Jaka instalka do IS... niewielu chłopaków się wypisało na ten temat - a przecież jak sie okazuje sporo jest już jeżdżących IS -ów na gaz - no chyba, że się mylę .
Lukas juz ci odpowiadam sterownik to Stag 300 niestety nie Premium (potwierdzam ze wspolpracuje z OBD) u mnie koszt instalcji 2600zl , ale niestety cena juz z tego co mi wiadomo wzrosla do 2800-2900 . Co do samej instalacji nie narzeka jedynie co bede chcial kupic sobie kabel do kompa i sam sobie wysterowac na trasie kompa od LPG.


Co do instalacji LPg niektorzy uwazaja ze LPG do lexa to wstyd i hanba , a ja nie uwazam zeby wstydem bylo to ze oszczedza sie pieniazki , a za oszczedzona w ten sposob kase mozna inwestowac w auto i w stan techniczny.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: lukas78 »

Ja na ten temat już się wypowiadałem - dla mnie to żaden wstyd mięć gaz w lexie - każdy robi to co lubi :music: .
STAG 300 Premium - http://ac.com.pl/sterowniki/stag-300-premium,442/
Dzięki za odpowiedź maxkow. Jak dopieścisz instalkę daj znać. Jeśli gość dobrze ją zamontował i jeśli u siebie w okolicy nie znajde fachowca to też bym się pisał na niego. Jak długo trwał montaż?
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: maxkow »

Lukas jesli chodzi o instalacje lpg to wstawiasz rano auto odbierszasz ok 16.00-17.00 , ale osobiscie polecam poszukac sobie zakladu w okolicach zamieszkania poniewaz instalacja na poczatku wymaga nieraz kilka krotnych poprawek w ustawieniach a co za tym idzie bedziesz zmuszony na dalekie dojazdy.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: lukas78 »

Zapędziłem się maxkow - sorki - :D masz rację, wiem, że profesjonalny montaż to jedno, a dostrojenie instalki to drugie. . Wiesz, przewrażliwiony jestem na punkcie profesjonalnego podejścia do mojego autka. Nie trawie papraczy, dla tego w miare możliwości lubię pogrzebać sam w autku lub brzydko mówiąc (jeśli już muszę oddać komuś w inne ręcę)patrzeć majstowi na ręce jak grzebie w moim autku. . Nie lubię po kimś poprawiać, ale to chyba tak jak każdy z nas.

Ostatnio edytowany przez lukas78 (2010-05-27 10:41:13)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

Moim zdaniem kabel to podstawa - żaden gazownik nie dostroi nam instalki tak dobrze jak jesteśmy w stanie zrobić to sami Te początkowe jazdy do gazowników to przez to, że membrana w reduktorze się układa i przez pierwsze 1000-2000km potrafi się zmieniać ciśnienie (w przypadku posiadania kabla wizyta u instalatora tylko na regulację ciśnienia i ew korekcję mapy wtrysku też jest zbędne).

PS. Zrobił się offtop bo gadamy o instalacji LPG w temacie o spalaniu
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: maxkow »

konik_80 pisze:PS. Zrobił się offtop bo gadamy o instalacji LPG w temacie o spalaniu ;)
No i teraz juz mozemy ten temat ciagnac dalej w odpowiednim watku , jest juz porządeczek . :)
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

maxkow - porządek musi być Dobrze, że przeniosłeś posty.

Czak jeśli się nie orientujesz w temacie instalacji gazowych ( i nie masz kabelka aby się podpiąć pod sterownik) to faktycznie podjedź do jakiegoś warsztatu zajmującego się BRC.
Jedyne co mogę podpowiedzieć to duże spalanie może wyniknąć z:
1. źle ustawiona mapa (dobrze, że jeszcze check engine się nie zapalił)
2. za małe dysze na wtryskach (przy normalnym ciśnieniu reduktora które powinno być w zakresie 1 - 1,2 Bara)
3. wtryski ok ale z czasem mambrana na reduktorze przysiadła i jest za małe ciśnienie - np. 0,8 Bara wtedy kompensacja wydłuża czasy wtrysku i auto dużo pali ale i tak nie ma specjalnie mocy.

U ciebie stawiałbym w ciemo na ten 3 punkt.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

decyzja podjeta w poniedzialek bedzie moj is mial 2 opcje tankowania tzn PB95 badz LPG zakładam Zestaw na komputedzie KME Diego wtryski magicjet pojedyncze a reduktor gold butla w kolo 45litrow wlew w baku co wy nato
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości