[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarkacz124
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:06
Model Lexusa: IS200 99'
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: jarkacz124 »

Tak, pytałem.

[Edit]
Wtryski montowane pojedynczo ale nie wiem czy sciąga kolektor czy nie. Mówił, że założy jak najbliżej się da wtrysków benzyny.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Jeśli ściąga kolektor i stroi po afr to same graty są ok. Poproś o filtr fazy lotnej z odstojnikiem lub inaczej separacja frakcji ciekłych.
Awatar użytkownika
jarkacz124
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:06
Model Lexusa: IS200 99'
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: jarkacz124 »

A warto zakładać faro czy nie ? Powiedział ze dobrze zrobiona miedź jeździ i 10 lat a faro jest stosunkowo nie dawno i nie wie do końca jak to działa bo nikt 10 lat od niego nie jeździł na tym i zakłada tylko na prośbę klienta.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Argument z trwałością w sumie nie jest głupi. Faro samo w sobie poza łatwością układania nie wnosi wielkiej wartości dodanej. a jako że jest to tworzywo - nie wiadomo ile lat wytrzyma. Od min 5 lat jest już chyba na rynku. Jeśli zrobi Ci dobrze miedź - ale koniecznie 8mm, to będziesz miał spokój na lata. Tylko żeby nie poszeðł w miedź 6mm.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

Na luzie miedź 6mm wystarczy. Silver nie ma wejścia na 8mm. Jak miedź 8mm to reduktor KME Gold.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Miedź 6mm wystarczy pod warunkiem, że będzie idealnie ułożona. Inna kwestia, że wejście fi 6 w silverze nie wyklucza zastosowania miedzi 8mm. Straty występują w całym zakresie - przewężenie na reduktorze niweiele zmieni, bo jest krótkie. Im mniejsza średnica tym większa prędkość przepływu. Wraz ze wzrostem prędkości rosną straty. Jeśli na odcinku ok 3,5 będzie 8mm zamiast 6mm to przepływ będzie o wiele lepszy, a co za tym idzie spadki ciśnienia będą niższe. Dlatego zabawa w miedź 8mm nawet przy tej mocy ma sens. To wszystko wynika z prawa Bernoulliego ;)
Awatar użytkownika
jarkacz124
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:06
Model Lexusa: IS200 99'
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: jarkacz124 »

właśnie mówił, że 6mm będzie zakładał. Twierdzi, że w golfie swoim ma założone 6mm w (golf iv vr6 r32 204KM) i wystarcza w zupełności. A warto dokładać do Golda ? Bo silver jest chyba do 200KM a w lexach jest 155.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Silver starczy. To ja bym wolał w takim razie faro. Widziałem kilka galantów o mocy 160KM, które przez miedź 6mm miały problemy ze spadkami ciśnienia. Wystarczy lekko załamać przewóð i będzie problem. Ja bym na zasilaniu reduktora nie oszczędzał, bo wymiuana jest potem bardzo upierdliwa.
Awatar użytkownika
jarkacz124
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:06
Model Lexusa: IS200 99'
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: jarkacz124 »

Ok to powiem, żeby założył na faro i ten filtr z odstojnikiem. Reszta zostaje jak proponował.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

owczar pisze:Silver starczy. To ja bym wolał w takim razie faro. Widziałem kilka galantów o mocy 160KM, które przez miedź 6mm miały problemy ze spadkami ciśnienia. Wystarczy lekko załamać przewóð i będzie problem. Ja bym na zasilaniu reduktora nie oszczędzał, bo wymiuana jest potem bardzo upierdliwa.

Co do załamania przewodu to prawda - łatwo tu popełnić błąd w montażu. U mnie miedź fi6 zasilała 200KM (przy MBC koło 230KM) bez problemu ale nie było żadnego zagięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości