[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klexus »

zakładał magiki i jego kolega w Dąbrowie Górniczej odeszli od tych wtrysków, chciałem magiki ale odradzał je, zresztą zakłada Valdki do ponad 100 instalacji ma gosća który ma nauke jazdy i robi po 100 000 rocznie, wpada tylko na wymiane filtrów i ewentualnie na wymiane wtrysków bo do 60 000 mają gwarancje albo 2 lata.
Tak dla sprostowania ten model co ja mam czyli T34 to inna konstrukcja niz poprzedniego valetca

Kolego konik_80 a konkrety jak gołym okiem widzisz ze jest dokładniejszy wtrysk?? wtrysk zamyka sie i otwiera 0,1-0,2ms takie rzeczy testuje sie na specjalnych maszynach które podają dane o wydajnosci wtrysków.
Powiedz mi pod jakim wzgledem sa gorsze valteki od MJ
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

ja zastanawialem sie nad instalka dlugo i przerobilem temat od gory do dołu i wiem ze valteki sie nie sprawdzaja w mocniejszych autach i tyle
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klexus »

konkrety!!! co dużo pali słaby, można silnik zajechać??
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

bylem u pieciu gazownikow wszyscy proponowali magicjety mowili ze waltek nie mimo ze sa w podobnej cenie. Ja sie nie znam na tym jak to dziala ale jak wiekszosc gazownikow magici montuje to musi byc cos z tym a na valteki reaguja dziwnie. Pozatym na 3 roznych forach lpg wszyscy mi proponowali magic jet. Moze ten nowy waltek jest lepszy ale nie jest to potwierdzone . I tak najlepszy wtryski to kosztuja 2 razy tyle co magic jet chyba nazywaja sie HAN czy cos taskiego instalka na nich byla drozsza o 700pln nie mialem tej kasy Powiem tak jak jezdzisz na valtekach i jestes zadowolony to oki i sie nie przejmoj innymi. Wiem ze kolega na magicach w corolli 160000 zrobil a to juz jest przebieg
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Thorgal1 »

jak tylko będzie działać to ok ... dobrze że ktoś testuje na swoim aucie "nowe" rzeczy... będzie przed czym uciekać dla innych
albo będzie możliwość wyboru ... tak czy siak gratuluję mocnych nerwów i odwagi
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

no i czarek podsumowal temat idealnie a ja przepraszam za moje zachoewanie ja sie ciesze z magicow a ty valtekow i jest oki
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

Kolego klexus nie miałem na celu podnoszenia tobie ciśnienia Szczerze z nowymi Valtekami jeszcze styczności nie miałem - być może producent się poprawił.
W poprzednim poście porównałem MJ do Valteków Type 30 - szkoda, że nie zrobiłem fotek jak wykonane są te wtryski. Generalnie Type 30 nie dawały sobie rady z niskimi czasami wtrysku i miały kiepskawą precyzję dawkowania.
Na początku miałem type 30 w swoim lexie - po zmianie na MJ dynamika wzrosła a spalanie spadło - do tego dokładniej można było dostroić mapę która na valtekach się ciągle rozjeżdżała.
Czas (i przejechane km) pokaże jak sprawują się V-T34 w różnych autach.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klexus »

no jak narazie spalanie jest zadowalajace trasa 14l/100, mam bak gdzie wchodzi 48-50l, 290km i podjechałem na stacje wlazło 40l nie ma zle.
Ale z tym wskazaniem paliwa PB w baku to nioezła faza Thorgal faktycznie wskoczyło, wydaje mi sie ze co 200km sie restartuje.
moze tak jade wiec tankłem za 50 zł PB jade a tu widze ze wskazówka PB idzie na doł mysle sobie jade na PB chyba ale gazu tez ubywa, co jest grane shizz jak nie niewem, dzonie do Thorgala, i komp odczytuje otwarcie przepustnicy i przejechane KM i pokazuje mniejwiecej spalone paliwo PB co 200km odświeża dane z ilością faktyczną w baku.
Nie rozumiem tego
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Thorgal1 »

ja postawiłem gazowników na nogi od razu ... niepotrzebnie.
w gs300 mamy tak że jak jedziemy na gazie to wskazówka benzyny też opada - jak by spalał jedno i drugie paliwo na raz...
dlatego że komputer tym steruje a sam pływak korektę robi dopiero po jakim czasie ... jest to dziwne ale kolesie w aso wiedzą o tym.
tak ten model ma
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

W IS też tak się dzieje, że przy jeździe na gazie wskazówka od PB opada - wymyśliłem sobie na to inną teorię
Mianowicie z tego co gdzieś wyczytałem to zbiornik jest 2 komorowy ale pompa paliwa jest tylko w jednej komorze - jadąc na gazie pompa paliwa ciągle pracuje - tyle, że całe paliwo wraca ale już do drugiej komory - po jakimś czasie następuje wyrównywanie poziomu w obu komorach i wtedy wskazówka podskakuje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości